Każdego tygodnia w kinie pojawia się kilka nowych filmów. Które warto obejrzeć? Zerknij na nasze zestawienie najciekawszych premier filmowych lutego.
Przygotowaliśmy dla Was małą ściągawkę z najlepszych premier filmowych w lutym 2018 roku. Te filmy warto obejrzeć w kinie!
Dla miłośników domowej rozrywki mamy natomiast maniaKalny przegląd najciekawszych filmów w Netflix oraz zestawienie wartych uwagi premier w ShowMax. Miłego seansu!
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Jeden z oscarowych faworytów wreszcie trafia na polskie ekrany. Od momentu morderstwa córki Mildred Hayes minęły trzy miesiące, a lokalna policja wciąż nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy billboardy na drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego. Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon, starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.
Premiera: 2 lutego
Pełnia życia
„Pełnia życia” to dramat w reżyserii Andy’ego Serkisa. Opowiada historię Robina, którego życie do tej pory było spełnieniem marzeń. Przystojny, błyskotliwy, odnoszący sukcesy młody mężczyzna, przykuwający uwagę kobiet, stojący u progu życiowego sukcesu. To wszystko natychmiastowo przekreśla jedna diagnoza brzmiąca jak wyrok: polio. Choroba przykuwa Robina do szpitalnego łóżka, a w końcu doprowadza do paraliżu.
Premiera: 2 lutego
Disaster Artist
Kolejna oscarowa propozycja, która trafia na nasze kina. Film opowiada prawdziwą historię początkującego twórcy filmowego i niesławnego wyrzutka Hollywoodu, Tommy’ego Wiseau. Reżyser James Franco uczynił z niej afirmację przyjaźni, ekspresji artystycznej i pogoni za marzeniami na przekór przeciwnościom losu. Film oparty jest na bestsellerze Grega Sestero opisującym proces powstawania kultowego „najgorszego filmu na świecie” Tommy’ego Wiseau „The Room”.
Premiera: 9 lutego
Winchester. Dom duchów
Po tragicznej śmierci męża i syna, Sarah Winchester pogrąża się w żałobie. Jest przekonana, że jej rodzinę nawiedzają duchy osób, które zostały zabite z broni skonstruowanej przez jej męża, czyli ze słynnego karabinu Winchester. By bronić się przed demonami Sarah zleca budowę niezwykłej posiadłości. Składający się z setek pokoi, skonstruowany jak labirynt, pełen prowadzących donikąd schodów i ślepych korytarzy dom ma być pułapką na duchy. Rodzina Winchester, zaniepokojona stanem zdrowia wdowy wzywa na konsultację słynnego psychiatrę, który ma odwieść kobietę od jej szalonych planów.
Premiera: 9 lutego
Czarna Pantera
„Czarna Pantera” to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów o superbohaterach ostatnich lat. T’Challa po śmierci swojego ojca, króla Wakandy, wraca do rodzinnego kraju, by objąć tron. Wkrótce Wakanda zostaje napadnięta przez dawnego wroga. By udowodnić, że jest godzien miana króla, T’Challa jako Czarna Pantera staje w obronie nie tylko swojej ojczyzny, ale i całego świata.
Premiera: 14 lutego
Kształt wody
Kolejny oscarowy pewniak trafia do kin. Akcja tej baśni dla dorosłych rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa wiedzie monotonne, samotne życie, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy odkrywa, że w laboratorium przetrzymywany jest tajemniczy stwór, który przeraża swoim wyglądem, ale i budzi współczucie.
Premiera: 16 lutego
Czwarta władza
I jeszcze jeden film z kategorii oscarowych. „Czwarta władza” to opowieść o najsłynniejszym śledztwie w dziejach dziennikarstwa, które zmieniło oblicze nie tylko tego zawodu, ale także całego świata. Dwoje wydawców dziennika „The Washington Post” Katherine Graham i Ben Bradlee staje na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami, chcąc ujawnić tajemnice przez cztery dekady ukrywane przez najwyższe władze USA.
Premiera: 16 lutego
Pomiędzy słowami
Film opowiada historię Michaela, 28-letniego prawnika z Berlina, który w niczym nie różni się od swojego szefa i przyjaciela – Franza. W piątek rano Michael przestaje mówić po niemiecku i staje się Polakiem – Michałem. W życiu Michała zachodzą zmiany, gdy spotyka się ze swoim nigdy nie widzianym ojcem – Stanisławem. Stanisław jest ostatnią więzią łączącą Michaela z Polską – krajem, z którym świadomie zerwał kontakt. Obaj są sobie właściwie obcy, ale mężczyźni spędzają ze sobą weekend, co odciska na nich silne emocjonalne piętno.
Premiera: 16 lutego
Kobiety mafii
Już wkrótce do kin trafi kolejne wielkie dzieło Patryka Vegi. Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela zostaje wyrzucona z policji, ale ABW składa jej propozycję „nie do odrzucenia”. Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro. By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego, Milimetra, Cienia i Siekiery. To jest naprawdę mocne.
Premiera: 22 lutego
Nić widmo
Londyn, lata pięćdziesiąte. Słynny krawiec Reynolds Woodcock wraz z siostrą Cyril stanowią centrum brytyjskiej mody, ubierając gwiazdy filmowe, rodzinę królewską i celebrytów. Wszystko to w wytwornym stylu The House of Woodcock. Przez życie Woodcocka przewija się mnóstwo kobiet, które inspirują go, ale on wciąż pozostaje kawalerem. Aż do momentu, w którym w jego życiu pojawia się Alma, która wkrótce staje się jego muzą i kochanką.
Premiera: 23 lutego
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.