Nowy projektor XGA dla edukacji z mocnymi, 7W głośnikami, idealny do prezentacji multimedialnych. Posiada funkcję zarządzania przez sieć i liczne zabezpieczenia antykradzieżowe. Urządzenie zapewnia bezobsługową pracę, zużywając zaledwie 0,9W w trybie stand-by.
Firma SANYO wprowadza na polski rynek nowy projektor dla Biznesu i Edukacji. Oprócz doskonałych parametrów technicznych, takich jak jasność 3.100 ANSI lumenów, kontrast 600:1 i rozdzielczość XGA (1024 x 768), projektor Sanyo PLC-XC56 zwraca na siebie uwagę, dzięki czterem głównym cechom: bezobsługowa praca, mocne, 7-watowe głośniki, możliwość monitorowania i zarządzania pracą przez sieć LAN oraz doskonałe zabezpieczenia antykradzieżowe.
Projektor wyposażony jest w opracowany przez SANYO system AMF (Active Maintenance Filter) – system automatycznej wymiany filtrów, dostępny dotychczas wyłącznie w dużych projektorach instalacyjnych. System AMF składa się z kasety zawierającej 10 filtrów powietrza i wbudowanych czujników, które wykrywają niedrożność filtra i w razie potrzeby automatycznie zastępują stary filtr nowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu projektor pracuje bezobsługowo nawet przez 3.000 godzin – co jest szczególnie ważne w przypadku instalacji sufitowych. Rozwiązanie to podnosi niezawodność urządzenia i obniża koszty jego utrzymania.
Ze względu na wysokie ryzyko kradzieży występujące w placówkach oświatowych i różnego rodzaju instytucjach, SANYO PLC-XC56 wyposażono w potrójny system zabezpieczeń antykradzieżowych. Oprócz standardowego zabezpieczenia Kensington, PLC-XC56 ma dodatkowy uchwyt (security bar) umożliwiający użycie drugiego zabezpieczenia mechanicznego – np. w postaci metalowej linki lub łańcucha o grubości do 11 mm. Trzecim elementem zabezpieczającym jest elektroniczna blokada za pomocą kodu PIN, który uniemożliwia włączenie projektora przez osoby niepowołane. Pozwala także zablokować działanie pilota i/lub przycisków na panelu sterującym.
Sanyo PLC-XC56 wyposażono w nowe głośniki o mocy aż 7W, dzięki czemu nie trzeba już używać oddzielnych głośników komputerowych. Przydaje się to m.in. przy instalacjach projektora pod sufitem. W tego typu zastosowaniach sprawdzi się również nowe rozmieszczenie komponentów projektora – lampa ukryta jest pod górną pokrywą, co znacząco ułatwia jej wymianę. Biały kolor obudowy będzie pasował do koloru sufitu w większości w salach wykładowych i konferencyjnych.
Do pozostałych funkcji, które docenią użytkownicy zaliczyć można: automatyczną korekcję zniekształceń trapezowych (auto-keystone), tryb wyświetlania na zielonej tablicy szkolnej i bardzo cichą pracę (27dB w trybie oszczędnym).
Sanyo PLC-XC56 wyposażono w bogaty zestaw złącz. Oprócz 2 wejść komputerowych (D-Sub15) i wejścia DVI, znajdziemy tutaj 2 wejścia Video, 3 wejścia Audio, 1 wyjście Audio oraz wyjście na zewnętrzny monitor (D-Sub15) i port sterujący RS232. Pozwala to na zintegrowanie projektora z nawet najbardziej skomplikowanymi systemami audio-video w pracowniach multimedialnych. Gniazdo sieciowe RJ45 umożliwia podłączenie projektora do sieci LAN i za jej pośrednictwem monitorować pracę projektora oraz zmieniać ustawienia jego parametrów.
źródło: informacja prasowa
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.