W czasach gdzie coraz częściej producenci oferują swoje nowoczesne modele telewizorów, a nadawcy telewizji kablowych kuszą klientów ofertą programową, można powiedzieć, że telewizja ma się dobrze. Jednak czy tak jest w rzeczywistości? Czy na telewidzów „czyhają” inne formy rozrywki, które szklany ekran zepchną na plan dalszy?
Agencja badawcza TNS przygotowała ciekawy raport dotyczący korzystania z internetu oraz czasu spędzanego przed telewizorem. Coraz częściej na całym świecie dochodzi do spadku zainteresowania filmami i serialami, emitowanymi przez stacje telewizyjne. Być może dlatego operatorzy prześcigają się w liczbie kanałów oferujących swoje treści w standardzie HD czy nawet w formie obrazów trójwymiarowych. Współczesnym zagrożeniem dla telewizji jest przede wszystkim internet.
W najnowszym badaniu skupiono się także na obszarach gęsto zaludnionych, dlatego nikogo nie zdziwi, że dane dotyczą takich rejonów jak Brazylia czy Chiny. Tam według specjalistów tworzących raport końcowy, ilość osób, korzystających z sieci przewyższa tam o 20 punktów procentowych liczbę telewidzów. W naszym kraju różnica jest także duża – wynosi ona 15 pkt. proc. Jednak dobre wiadomości dla telewidzów przynoszą mieszkańcy innych krajów, dla których telewizja to ciągle medium nr 1. Są to Egipt, Tajlandia oraz Filipiny.
Źródło: tns obop
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.