Samsung UE46D7000 to telewizor, który należy do najchętniej oglądanych sprzętów w sklepach i to pomimo swojej dość wysokiej ceny. Czy rzeczywiście warto zainteresować się tym odbiornikiem? Czy koreański producent zadbał o dobrą jakość obrazu i przyzwoitą funkcjonalność? Sprawdźmy.
Samsung UE46D7000 – cena
Samsung UE46D7000 – specyfikacja
- Rozdzielczość: Full HD, 1920 x 1080 pikseli;
- 46”, panoramiczny 16:9;
- Częstotliwość odświeżania: 800 Hz Clear Motion Rate;
- Moc głośników: 2 x 10 W;
- Porty HDMI/USB/LAN: 4/2/tak;
- Tuner: DVB-T (MPEG-4) – naziemnej telewizji cyfrowej , DVB-C – kablowej telewizji cyfrowej, DVB-S -satelitarnej telewizji cyfrowej, analogowy;
- Funkcje dodatkowe: zgodność technologią 3D Samsung, konwersja obrazu na 3D, USB – zdjęcia, muzyka, film, PiP, Digital EPG, PVR – nagrywanie USB;
- Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 104,8 x 60,6 x 2,9 cm;
- Waga z podstawą: 12,5 kg.
Samsung UE46D7000 – recenzja
Wygląd
Na początku, zanim przejdziemy do technologii wyświetlania obrazu oraz funkcji dodatkowych, sprawdźmy jak prezentuje się wspomniany model. Ten trafił do naszej redakcji już jakiś czas temu i mogliśmy przekonać się na własne oczy, że seria D7000 to faktycznie sprzęt elegancki. Zacznijmy od ekranu – tutaj podobnie jak u innych producentów superpłaskich telewizorów, na pierwszy plan wysuwa się niemal niewidoczna z daleka ramka. Do tego cienkość telewizora wynosi zaledwie 2,9 cm!! Tak jak pisaliśmy wcześniej tylko podstawa może budzić zastrzeżenia, biorąc pod uwagę, iż mamy do czynienia z 12,5 kg kolosem.
Ciekawostką jest to, że Samsung próbuje przekonać nas do modeli, które posiadają nóżkę kształcie „rozpłaszczonego IKS-a”, bądź jak mówią inni „zdeptanej” ośmiornicy (do której zresztą modelowi, mówiąc z przymrużeniem oka, nieco dalej). To dość ważny wyznacznik nowszych wersji odbiorników. Co tu dużo mówić, nam się podoba.
Jakość obrazu w 2D i 3D
Przed zapoznaniem się z jakością oferowanego obrazu, postanowiliśmy sprawdzić, co producent „włożył do pudełka”. Znając wszystkie wykorzystywane opcje i technologie będzie nam łatwiej porównać materiały zarówno w 3D, jak i w 2D, by dostrzec różnicę pomiędzy innymi modelami tego producenta. Samsung informuje, że UE46D7000 ma mnóstwo dodatków – wystarczy wspomnieć chociażby o 3D HyperReal Engine, Wide Color Enhancer Plus, Ultra Clear Panel oraz Digital Nosie Filter. Niektóre z nich znamy z innych wersji odbiorników, z poprzednich serii. Jak działają tutaj? Po uruchomieniu Smart Hub (o którym przeczytacie dalej) wybraliśmy opcję 3D Explore. Faktycznie obraz jest powalający, nic się nie rozmazuje i nie mruga, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z dynamicznymi scenami, czy bardziej statycznymi, głębia przekonuje do siebie od razu. O to chodziło.
Konwersja obrazu z 2D do 3D pozwoli nam czerpać przyjemność z oglądania każdego programu w trójwymiarze. Do tego producent twierdzi, że dźwięki są bardziej „bogate”, za sprawą technologii Depth Rendering. Wiadomo, że nie uzyskamy takiego efektu, jak na ogromnej sali kinowej, ale podczas oglądania produkcji w 3D widać, a w zasadzie słychać różnicę. Więcej o dźwięku przeczytacie w następnym akapicie.
Dźwięk
Największą tragedią dzisiejszych odbiorników jest moc całkowita umieszczonych w nich głośników. Nawet najlepszy system dźwięku przestrzennego, czy głośniki skierowane w dół, czy dodatkowy, trzeci głośnik nie pomoże, jeśli ich moc będzie słaba albo przeciętna. Opcje dodatkowe nie rzucają na kolana, bowiem znajdziemy tutaj te podstawowe, jak Dolby Digital Plus, dts 2.0, AVL. Z drugiej strony wielu producentów bardziej woli się skupiać na poprawie obrazu, niż ulepszaniu jakości odsłuchiwanych materiałów. Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż UE46D7000 kosztuje ponad 5 tys. złotych, Samsung na tym polu mógł się bardziej postarać.
Funkcje dodatkowe
Samsung UE46D7000 przedstawia kilka interesujących opcji. Wśród najpopularniejszych znajdziemy Wi-Fi, przeglądarkę internetową oraz Skypa. Jak na razie nic nowego, ale idźmy dalej. Smart Hub (podobnie, jak w smartfonach) pozwoli nam na korzystanie z wielu aplikacji na 46-calowym ekranie, dzięki czemu nasz TV nie będzie nam służył tylko do oglądania TVP czy przygód naszych ulubionych, filmowych bohaterów na DVD. Search All pomoże nam wybrać interesujące filmy, zapisane na innych urządzeniach od tegoż producenta, w opcji bezprzewodowej.
Kolejna ważna zaleta to możliwość nagrywania interesujących nas programów za pomocą USB (PVR – Personal Video Recorder) oraz Social TV. Ta ostatnia opcja jest bardzo przydatna, jeżeli chcemy mieć dostęp do serwisów społecznościowych, bez potrzeby przerywania oglądanego w TV filmu. Na tym niestety się kończy, a my odczuwamy niedosyt. Całe szczęście, że producent dołącza do telewizora dwie pary okularów 3D (ilość może być różna ze względu na promocje sklepów), ale ich nie możemy zaliczyć do funkcji dodatkowych niestety.
Podsumowanie
Samsung UE46D7000 to z pewnością telewizor, który powinny wybrać osoby chcące otrzymać obraz najwyższej jakości, nie tylko podczas oglądania 2D, ale przede wszystkim obrazów w wersji 3D. Dźwięk prezentuje się średnio, głośniki mogłyby być nieco lepsze i bez dodatkowego sprzętu się nie obejdzie.
Jeżeli funkcje dodatkowe nie są dla Ciebie tak ważne, jak jakość obrazu, to również powinieneś być zadowolony. W zasadzie Smart Hub ma najwięcej opcji. Jedynym minusem jest tak naprawdę cena.
ZALETY | WADY |
---|---|
|
|
Ceny Samsung UE46D7000
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Cena trochę odstrasza za tyle można mieć Sony Smart TV KDL-46HX850, który oferuje lepszą jakość obrazu.
A co sądzisz o Panasoniku albo Sony? I ich funkcjach?