Polsat przygotował ciekawą ramówkę na rozpoczynający się niedługo kolejny miesiąc. W lutym zobaczymy dużo hitów sprzed kilku lat, fani fantastyki, komedii i sensacji także znajdą coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy tytuły, które warto obejrzeć, niezależnie od nastroju.
Spider-man
Spider-man z pewnością przyciągnie przed ekrany widzów, którzy chcą zobaczyć jeden z kultowych już filmów. Głównym bohaterem jest Peter Parker (Tobey Maguire), który w wyniku ukąszenia zmutowanego pająka przeistacza się w postrach przestępców – Człowieka Pająka. Obraz otrzymał nominację do Oskara za efekty specjalne, dla których między innymi warto go obejrzeć. Reżyserem jest Sam Raimi.
Aniołki Charliego
Aniołki Charliego to przeniesiona na kinowy ekran wersja serialu o tym samym tytule z lat 70-tych. Trzy seksowne Aniołki pracują w agencji detektywistycznej, a ich „misje” są niekiedy bardzo niebezpieczne. W rolach głównych grają Drew Barrymore, Cameron Diaz i Lucy Liu. Za kamerą stanął McG, znany także, jako reżyser kilku seriali, które cieszą się zawrotnym sukcesem na całym świecie, m.in. Chuck, Supernatural, O.C. czy Human Target.
Aniołki Charliego: zawrotna szybkość
Długo nie musieliśmy czekać na drugą część Aniołków Charliego: zawrotna szybkość. Trzy lata później ekipa powraca, by rozszyfrować zagadkę morderstw osób, które biorą udział w Programie Ochrony Świadków. W kolejnej odsłonie wystąpiły, m.in. takie gwiazdy, jak Demi Moore, Shia LaBeouf oraz Robert Patrick. Reżyserią znowu zajął się McG.
Fisher King
Fisher King to niesamowita opowieść, w której przeplatają się losy radiowego prezentera oraz bezdomnego profesora. Pierwszy z nich jest nieodpowiedzialny, drugi żyje w świecie fantazji. Terry Gilliam stworzył arcydzieło, które powinni zobaczyć wszyscy nieznający jednego z najbardziej kultowych filmów z początku lat 90-tych. W rolach głównych zobaczymy Jaffa Bridgesa oraz Robina Williama.
Tajemnica Brokeback Mountain
Kilkanaście lat temu Ang Lee otrzymał nagrodę Złotego Globu za obraz Przyczajony tygrys, ukryty smok, pięć lat później postanawia zaskoczyć widzów kolejną opowieścią o nazwie Tajemnica Brokeback Mountain. To przede wszystkim wzruszająca opowieść o przyjaźni, pomiędzy dwójką bohaterów Jackiem (Jake Gyllenhaal) i Ennisem (Heath Ledger)… i nie tylko o przyjaźni. Nominowany ośmiokrotnie do Oskara to przebój kinowy, który w Polsce zadebiutował w 2006 roku.
Desperado
Twórca Desperado oznajmia, że chyba nie ma na świecie innego obrazu, w którym zużyto więcej amunicji, trup ściele się gęsto i co chwila dochodzi do efektownych strzelanin, eksplozji i bijatyk. Główny bohater El Mariachi szuka zemsty, a jest do tego przygotowany, jakby wybierał się na wojnę. Reżyserem jest Robert Rodriguez, a Desperado to kontynuacja jego wcześniejszego filmu o nazwie El Mariachi.
Ja, Irena i ja
Ja Irena i Ja to historia wzorowego policjanta, Charliego Baileygatesa, który wiedzie na pozór normalne życie, bowiem nie każdy wie, że cierpi on na rozdwojenie jaźni. Jego „drugie ja” to ordynarny Hank, który jest zupełnym przeciwieństwem. Tymczasem na drodze Charliego pojawia się niesamowita kobieta Irene (Renee Zellweger). Reżyserami produkcji są Peter i Bobby Farrelly.
Wieczny student
Wieczny student to pozycja obowiązkowa dla wszystkich studentów czy osób lubiących takie klimaty, jak American Pie. Van Wilder (Ryan Reynolds) to gwiazda uniwersyteckiego kampusu, który wolny czas spędza na zabawie, organizując najlepsze imprezy, gdzie alkohol płynie strumieniami, a pięknych dziewczyn jest tak wiele, że każdy chce zostać zaproszony. Jednak w życiu przychodzi taki moment, że nagle coś zaczyna się komplikować… Dużo śmiechu, seksowne panie oraz niezapomniane teksty to główny atut komedii Walta Beckera.
Wielki podryw
Na planie Wielkiego podrywu w reżyserii Davida Mirkina, komedii kryminalnej spotkały się takie gwiazdy, jak Sigourney Weaver, Jennifer Love Hewitt, Gene Hackman czy Ray Liotta. Matka Maxine i jej córka Page potrafią bez skrupułu oczarować każdego faceta i wyciągnąć od niego pieniądze, jednak problem pojawia się, kiedy jedna ze „wspólniczek” zakochuje się.
Jak stracić chłopaka w 10 dni
Kolejną komedią, którą warto zobaczyć dla ślicznej Kate Hudson jest propozycja o nazwie Jak stracić chłopaka w 10 dni. W obrazie Donalda Petriego, Andie Anderson jest dziennikarką, która opisuje skomplikowane relacje damsko-męskie. Bohaterem jej kolejnego tekstu jest niczego niepodejrzewający Ben Barry (Mathew McConaughey). Andie zamierza go porzucić i mieć świetny temat, jednak w grę wchodzą emocje.
Garfield
Garfield Petera Hewitta to kinowa wersja niezbyt ogarniętego, leniwego kota, który na co dzień żyje sobie w dużym domu, czując się, jakby to on miał władzę nad jego właścicielem Jonem (Breckin Meyer). Sytuacja zmienia się, gdy trafia do nich pies Odi. Garfield staje się zazdrosny, a to dopiero początek jego kłopotów.
Agent XXL 2
Agent XXl 2 to druga część przygód agenta FBI Malcolma Turnera (Martin Lawrence), który po raz kolejny używa kamuflażu, przebierając się za kobietę. Tym razem musi udowodnić winę podejrzanej o morderstwo, a łatwo nie będzie. Reżyserem jest John Whitesell.
Obcy – 8 pasażer Nostromo
Obcy – 8 pasażer Nostromo to klasyk gatunku, który łączy w sobie film z elementami grozy, horroru i science fiction. Jeden z najbardziej odległych czasowo obrazów Ridleya Scotta przenosi nas w przestrzeń kosmiczną, gdzie załodze statku grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. W roli głównej zagrała Sigourney Weaver, jako Ripley.
Pojutrze
Pojutrze to niesamowite kino katastroficzne, w którym możemy zobaczyć desperacką próbę odnalezienia przez naukowca Jacka Halla (Dennis Quaid) jego syna, który zaginął w Nowym Jorku, w czasie największych kataklizmów, które pustoszą niemal całą kulę ziemską. Apokaliptyczna wizja końca świata udała się rewelacyjnie, bowiem za kamerą stanął twórca innych hitów, jak Dzień Niepodległości – Roland Emmerich.
Ja robot
Ja robot to futurystyczne kino akcji, gdzie głównym bohaterem jest policjant Del Spooner (Will Smith). W przyszłości roboty są wykorzystywane przez ludzkość w codziennym życiu, jednak co się stanie, kiedy te zbuntują się? Czy rebelia na wielką skalę jest w ogóle możliwa? Spooner chce udowodnić, że jedna z maszyn dokonała morderstwa, a bunt robotów jest nieunikniony. Reżyseria Alex Proyas.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.