Samsung UE32D5000 to 32-calowy telewizor, który co prawda nie zaoferuje wyświetlania treści trójwymiarowych, ale zwraca uwagę niewysoką ceną. Czy jest to sprzęt godny waszego zainteresowania? Czy warto w niego zainwestować? Sprawdźmy.
Samsung UE32D5000 – cena
Samsung UE32D5000 – specyfikacja
- Rozdzielczość: Full HD, 1920 x 1080 pikseli;
- 32”, panoramiczny 16:9;
- Częstotliwość odświeżania: 100 Hz Clear Motion Rate;
- Moc głośników: 2 x 10 W;
- Porty HDMI/USB/LAN: 4/2/tak;
- Tuner: DVB-T (MPEG-4) – naziemnej telewizji cyfrowej , DVB-C – kablowej telewizji cyfrowej, analogowy;
- Funkcje dodatkowe: DLNA Wireless Ready, USB – zdjęcia, muzyka, film, PIP – obraz w obrazie (1 tuner), możliwość aktualizacji oprogramowania;
- Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 76,2 x 46,2 x 3 cm;
- Waga z podstawą: 7,1 kg.
Samsung UE32D5000 – recenzja
Wygląd
Powiedzmy sobie od razu, że Samsung UE32D5000 to telewizor klasyczny w formie – nie rzucają się w oczy żadne drażniące elementy obudowy. Spoglądamy na odbiornik, który został stworzony, by prezentować się „normalnie”. Cienka ramka otacza 32-calowy ekran, solidna podstawa, bez zbędnych dodatków. Niektórzy uważają, że dobrze byłoby, gdyby ramka była jeszcze mniej widoczna, ale nie zapominajmy, że TV jest dostępny w sklepach od dłuższego czasu i trudno go porównywać z nowoczesnymi modelami, gdzie jest ona niemal niewidoczna.
Oceniając za prostotę i tradycyjny wygląd, Samsungowi należy się ocena bardzo dobra. Warto zwrócić także uwagę na cienkość wyświetlacza, który ma 3 cm oraz na niewielki ciężar. Nieco ponad 7-kilogramowy odbiornik bez problemu umiejscowimy, gdzie tylko będziemy chcieli w naszym mieszkaniu.
Jakość obrazu i dźwięk
Podobnie, jak poprzednie modele od Samsunga w niewysokiej cenie, nie liczyliśmy na wiele funkcji polepszających obraz i podkreślających oryginalność prezentowanego modelu. Są to po raz kolejny te najbardziej znane, jak procesor HyperReal Engine czy technologia Wide Color Enhancer Plus. Jednak od razu trzeba powiedzieć, że pomimo standardowych opcji, telewizor sprawuje się całkiem dobrze. Kanały w jakości HD wyraźnie różnią się od tych w wersji tradycyjnej. Po włączeniu filmu z odtwarzacza Blu-ray przez cały czas mamy do czynienia z wysoką jakością obrazu. Doskonale gra się na 32-calowym Samsungu w gry, bez względu na to, czy są to wyścigi czy platformówki.
Niektórzy zarzucają odbiornikowi TV dwie rzeczy. Pierwsza z nich to odświeżanie. Samsung oferuje zaledwie 100 Hz Clear Motion Rate, ale to bez znaczenia, bowiem obraz za każdym razem jest płynny, nic nie zakłóca odbioru. O drugiej rzeczy wspominaliśmy na początku – chodzi o brak kompatybilności z obrazami w 3D. Jednak w tym przypadku nie jest to wadą, bo kto chciałby oglądać filmy trójwymiarowe na 32-calowym wyświetlaczu? Dla prawdziwego maniaKa byłaby to zbrodnia!
Teraz parę słów o dźwięku, a właściwie o wrażeniach płynących podczas oglądania filmów czy kanałów telewizyjnych. Jak na standardowe głośniki, telewizor radzi sobie nieźle. Może dlatego, że to mniejszy wyświetlacz i mnogość zastosowanych funkcji i tak niewiele zmieniłaby w Samsungu UE32D5000. Poza tym byłoby ciężko zmieścić w urządzeniu o grubości 3 cm lepsze i bardziej zaawansowane głośniki. Najważniejsze jednak jest to, że dźwięk przestrzenny słychać dobrze podczas oglądania programów muzycznych oraz filmów akcji.
Funkcje dodatkowe
Samsung UE32D5000 nie posiada wielu funkcji dodatkowych, ale ma te najbardziej potrzebne, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić nowoczesny TV. Wiadomo, że znajdą się tacy, dla których to za mało. Tymczasem dla innych, poza doskonałą jakością obrazu, „dodatki” będą wystarczające. A czym może się pochwalić UE32D5000?
All Share występuje w większości telewizorów od Samsunga. Dzięki tej opcji możemy bez ograniczeń wyświetlać na ekranie TV pliki zapisane na innym urządzeniu. Mogą to być zdjęcia, filmy, a nawet muzyka. Dla jednych standard, a dla innych bardzo przydatna rzecz. Pamiętajmy, że jeszcze kilka lat temu nie każdy odbiornik posiadał takie funkcje, jak te dzisiejsze.
Anynet+ pozwoli nam sterować wszystkimi urządzeniami od Samsunga za pomocą jednego pilota. Rozwiązanie wygodne i przede wszystkim pozwalające nam uniknąć kilku pilotów pod ręką, skoro do wszystkiego jeden w zupełności wystarczy.
Potem mamy jeszcze do wyboru opcje standardowe, jak automatyczne wyszukiwanie kanałów, EPG (Elektroniczny Przewodnik po Programach) czy PIP – obraz w obrazie. Trochę mało, ale to zależy tylko i wyłącznie od nas, co będzie nam najbardziej potrzebne.
Podsumowanie
Omówliśmy model Samsung UE32D5000 od strony wyglądu, oferowanego obrazu, dźwięku oraz dodatków. Zakup takiego odbiornika polecalibyśmy osobom, poszukującym niedrogiego, niedużego telewizora, dla których przede wszystkim idealna jakość wyświetlanych treści jest najważniejsza. W zasadzie poza ceną, to najważniejszy wyznacznik tego urządzenia.
ZALETY | WADY |
---|---|
|
|
Ceny Samsung UE32D5000
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.