>

Hannspree SL32FMNB – recenzja taniego telewizora

Hannspree jest dobrze znany polskim klientom, za sprawą ciekawej oferty dotyczącej budżetowych telewizorów. Modele na rok 2011 cieszyły się dużym zainteresowaniem, firma otrzymała wyróżnienia za swoje urządzenia, dlatego dzisiaj postanowiliśmy przyjrzeć się jednemu z nich o oznaczeniu SL32FMNB.

HANNSPREE SL32FMNB / Fot. Hannspree

Hannspree SL32FMNB to 32-calowy telewizor LED, który ma odznaczać się znakomitą jakością obrazu oraz dźwiękiem i stylowym wyglądem. Sprawdźmy, czy sprzęt jest naprawdę taki dobry, jak chwali go producent.

Hannspree SL32FMNB – cena

Hannspree SL32FMNB – specyfikacja

  • Rozdzielczość: HD Ready , 1366 × 768 pikseli;
  • 32”, panoramiczny 16:9;
  • Częstotliwość odświeżania: 50 Hz;
  • Moc głośników: 2 x 6 W;
  • Porty HDMI/USB/LAN: 3/1/nie;
  • Tuner: DVB-T DVB-T , MPEG-4 MPEG-4 , DVB-C DVB-C , HDTV HDTV;
  • Funkcje dodatkowe: Czujnik światła, PVR, USB Media Player: audio; wideo; foto, Tryby obrazu: Cinerama; 14:9 Zoom; 16:9 Zoom; 16:9; Zoom Up; 16:9 Format; 4:3 Format; Wide Zoom; Zoom 2; Wide Zoom 2; Stretch Zoom;
  • Wymiary z podstawą: 768.0 × 560.0 × 205.0 mm;
  • Waga z podstawą: 10,9 kg.

Hannspree SL32FMNB – recenzja

Wygląd

HANNSPREE SL32FMNB / Fot. Hannspree

Patrząc z bliska na Hannspree SL32FMNB można mu zarzucić w zasadzie tylko tyle, że ramka otaczająca ekran mogłaby być trochę cieńsza. Gdyby dało się ją znacznie zminimalizować z pewnością ten nie miałby sobie równych pod względem wyglądu. Tak pozostaje przyzwyczaić się do grubszej, dolnej części obramowania, chociaż wielu innych producentów w taki właśnie sposób „wykańcza” reklamowane panele. Poza tym odbiornik LED prezentuje się zwyczajnie, klasyczna czerń sprawia, że gdy telewizor jest wyłączony ramka zlewa się z ekranem i wygląda to już znacznie lepiej.

Jeśli chodzi o nóżkę, która podtrzymuje panel, to została ona wykonana w taki sposób, by od razu rzucała się w oczy, nadając uroku odbiornikowi. Prostokątna podstawa jest bardzo cieniutka i doskonale oddaje efekt całościowy.

HANNSPREE SL32FMNB / Fot. Hannspree

Podsumowując, podobnie, jak w przypadku innych 32-calowych modeli, dolna część ramki jest nieco grubsza. To także przykład sprzętu, który cechuje się klasycznym wyglądem, bez zbędnych dodatków.

Jakość obrazu i dźwięk

Firma Hannspree od dawna przywiązuje dużą wagę do tego, by ich telewizory odznaczały się doskonałą jakością obrazu. Zastosowane technologie mają sprawiać, że ruch zawsze będzie płynny, a obraz nie będzie migotał, itd. Jednak czy każdy model może pochwalić się takim wzorowym wyświetlaniem prezentowanych treści? Od razu zaznaczmy, że SL32FMNB nie daje nam rozdzielczości Full HD, bowiem tutaj wspomniana wartość wynosi zaledwie 1366 x 768 pikseli, co oznacza, że bardziej przypomina ona tą stosowaną w monitorach komputerowych. A jakie wrażenia podczas oglądania filmów i programów telewizyjnych gwarantuje prezentowane urządzenie?

HANNSPREE SL32FMNB / Fot. Hannspree

Żeby jak najlepiej sprawdzić działanie modelu SL32FMNB postanowiliśmy na początku zobaczyć, jak ten radzi sobie z filmami, gdzie obraz zmienia się bardzo szybko. Co się okazało? Mimo, iż nie jest to Full HD, jakość obrazu nie pogarsza się przy bardzo dynamicznych scenach. Porównując sprzęt z innymi, oferującymi HD Ready, telewizor wypada bardzo dobrze. Jednak to nie wszystko, ponieważ duże znaczenie mają także kolory wyświetlane na 32-calowym ekranie. Tutaj odwzorowanie barw można określić na poziomie dobrym.

Wśród technologii oraz opcji, których zadaniem jest dostarczać obraz doskonałej jakości wyróżnić trzeba przede wszystkim jasność wynoszącą 350 cd/m2 oraz odświeżanie na poziomie 50 Hz. To wartość bardzo niska, jednak do oglądania filmów w zupełności wystarczy, więc nie musimy się martwić. Jedyne, do czego można się przyczepić to czas reakcji wynoszący 6,5 ms.

HANNSPREE SL32FMNB / Fot. Hannspree

Teraz kilka słów na temat dźwięku oraz opcji polepszających wrażenia audio. W tym przypadku odbiornik od Hannspree wypada słabo, bowiem zamiast głośników o mocy 20 W, które są standardem w większości telewizorów, dostajemy zaledwie 12 W. W zasadzie jedynym dodatkiem w tym zakresie jest system dźwięku przestrzennego o nazwie Virtual Surround. Jednak ze względu na niską moc całkowitą głośników ten nie prezentuje się wybitnie.

Podsumowując otrzymujemy znakomity, jak na HD Ready obraz, bez względu na to czy oglądamy filmy z płyty DVD, czy programy telewizyjne. Warto dodać, że patrząc na parametry techniczne można przypuszczać, że ten będzie prezentował się gorzej, jednak nie mieliśmy żadnych problemów, podczas przesiadywania przed ekranem. Szkoda, że telewizor posiada słabe głośniki, może to mieć duży wpływ na podjęcie decyzji o zakupie.

Funkcje podstawowe i złącza

Zajmijmy się teraz tym, co 32-calowy telewizor ma jeszcze w swoim podstawowym wyposażeniu, jakie kryje dodatki i dowiedzmy się, o ilości najpotrzebniejszych gniazd i złączy. Niestety od razu trzeba przyznać, że pod tym względem sprzęt nie zrobi furory na bardzo wymagających użytkownikach, bowiem posiada to, co większość dostępnych modeli od innych producentów. W SL32FMNB nie mogło zabraknąć menu wyświetlanego na ekranie (OSD), teletekstu z pamięcią stron, wynoszącą 1000 oraz wyłącznika czasowego (Sleep Timer).

HANNSPREE SL32FMNB / Fot. Hannspree

O ile liczba HDMI jest wystarczająca (telewizor posiada trzy), to problemem może być zaledwie jedno wejście USB. Szkoda, że producent postawił na jakość przede wszystkim obrazu, a nie na ilość w innych aspektach, bowiem co, kiedy będziemy chcieli do odbiornika podłączyć poprzez USB więcej, niż jedno urządzenie?

Podsumowanie

Hannspree SL32FMNB to telewizor idealny dla osób, poszukujących odbiornika o wielkości przekątnej ekranu, wynoszącej 32 cale, odznaczającego się nienagannym obrazem, w każdych warunkach. Zakup takiego sprzętu to także doskonała okazja, do tego, by sporo zaoszczędzić, bowiem na rynku znajdziemy wiele innych 32-calowych urządzeń w znacznie wyższej cenie.

Prezentowany model to także coś dla tych, którym wystarcza podstawowe wyposażenie telewizora, a więc standardowe opcje, które nie powodują, że mamy do czynienia z wielofunkcyjnym odbiornikiem LED. Jeżeli nie będzie nam przeszkadzała zbyt słaba moc dźwięku, a bardziej skupimy się na posiadaniu telewizora o klasycznym wyglądzie, będzie to udana inwestycja.

ZALETY WADY
  • 32-calowy ekran;
  • Bardzo dobra jakość obrazu (HD Ready);
  • 50 Hz w zupełności wystarczy;
  • Klasyczny wygląd;
  • 3 x HDMI;
  • Dobra cena.
  • Mało dodatkowych funkcji;
  • Brak Wi-Fi;
  • Głośniki o mocy zaledwie 12 W;
  • Brak DLNA;
  • Tylko 1 USB.
jacekg

Najnowsze artykuły

Sony kończy z 8K. Czy to zmierzch tej rozdzielczości?

Sony kończy z telewizorami 8K. Czy to zamyka przejście na wyższą rozdzielczość? Moim zdaniem zdecydowanie…

10 kwietnia 2025

Nowe animowane tła na PlayStation 5! Wśród nich Ghost of Yotei

Po ponad roku ciszy animowane tła na PS5 wracają w wielkim stylu. Na liście znajdziesz…

10 kwietnia 2025

Co oglądać w Netflix? Nowe filmy i seriale (kwiecień)

Netflix to niekwestionowany lider serwisów VOD, ale czasami premier jest tam tak wiele, że właściwie…

10 kwietnia 2025

Co oglądać w Disney+? Najnowsze premiery na kwiecień 2025 roku

Co oglądać w Disney+? Jakie nowe seriale i filmy warto znać? Sprawdź najważniejsze kwietniowe premiery…

10 kwietnia 2025

Apple TV+ już szykuje kolejny hit! Pierwszy zwiastun sci-fi z masą humoru

Serial „Pamiętniki Mordbota” szykuje się do podboju platformy Apple TV+. Ten komediowy sci-fi zapowiada się…

10 kwietnia 2025

Co oglądać w Prime Video? Najciekawsze nowe filmy i seriale (kwiecień 2025)

Jakie filmy i seriale oglądać w Prime Video w kwietniu? Trzymamy rękę na pulsie. Z…

10 kwietnia 2025