Tani i funkcjonalny telewizor nie służy tylko i wyłącznie do oglądania telewizji oraz surfowania po stronach internetowych. To także coraz częściej narzędzie, które pozwoli nam zarządzać bazą plików multimedialnych, jak filmy, zdjęcia oraz muzyka. Postanowiliśmy przyjrzeć się 8 odbiornikom, które oferują DLNA – funkcję ułatwiającą „przerzucanie” w szybki i wygodny sposób wszystkiego, co nas interesuje z komputera i smartfonu, prosto na ekran telewizora.
Uwaga. Rynek i dostępne modele, które poleca redaKcja techManiaK.pl cały czas się zmieniają. Od publikacji tego wpisu minęło już trochę czasu, dlatego też zachęcam Cię do zobaczenia naszego najnowszego zestawienia:
Sony KDL-40EX520 to odbiornik LED, który doskonale nadaje się do wykorzystania narzędzia, jakim jest DLNA. Dużych rozmiarów 40-calowy ekran (102 cm, panoramiczny 16:9), rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli) oraz kontrast dynamiczny określany, jako High (Wysoki) to jego podstawowe zalety. Technologia odświeżania wynosi 50 Hz, a to co sprawia, że jakość obrazu jest znacznie lepsza, to X-Reality, Live Colour Creation, Advanced Contrast Enhancer i 24p True Cinema.
Wśród dodatkowych parametrów Sony KDL-40EX520 mamy do wyboru między innymi WiFi Ready, USB a także funkcję obraz w obrazie. Z Smart TV warto zwrócić uwagę na Bravia Internet Video oraz Skype ready – z opcjonalną kamerą.
Sony KDL-26EX320 to nieco mniejszy odbiornik LED od prezentowanego powyżej, który również oferuje nam opcję DLNA. Wielkość ekranu wynosi 26-cali (66 cm, panoramiczny 16:9), a sprzęt odznaczająca się rozdzielczością HD Ready (1366 x 768 pikseli), odświeżaniem na poziomie 50 Hz oraz wysokim kontrastem określanym jako High. Opcje poprawiające obraz to X-Reality, Deep Colour, Live Colour Creation, Advanced Contrast Enhancer. Najważniejsze dodatki, podobnie, jak w serii EX520, poza DLNA, to dostęp do internetu (Wi-Fi), USB – zdjęcia, muzyka, film oraz USB – nagrywanie.
Funkcje Smart TV od Sony, to przede wszystkim Bravia Internet Video i Skype ready (kamera jest opcjonalna). Poza tym zawsze możemy skorzystać z Bravia Sync. albo Digital EPG (Cyfrowego Przewodnika po Programach).
LG 42LV570S to telewizor LED (LED Plus), który oferuje nam DLNA w postaci bezprzewodowej (DLNA Wireless Ready), ekran o wielkości 42 cali (106 cm, panoramiczny 16:9), standardową rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli) oraz technologię odświeżania Motion Clarity Index 600 Hz. Czas reakcji wynosi 2,6 ms, a kontrast to 5000000:1. Poza tym możemy korzystać z USB – zdjęcia, muzyka, film, PIP – obraz w obrazie (1 tuner) i Cyfrowego Przewodnika po Programach (EPG).
LG 42LV570S to także Smart TV, który poza dostępem do internetu daje nam WiFi ready, Skype ready, łatwą w obsłudze przeglądarkę internetową i aplikacje o różnej tematyce – LG Apps. W modelu nie mogło zabraknąć EPG czy technologii Wireless AV Link.
Sharp LC-60LE635E to odbiornik LED o wielkości 60-cali (152 cm, panoramiczny 16:9), znakomicie nadający się do zarządzania plikami, wykorzystując do tego celu DLNA. Najważniejsze zalety to rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli), technologia odświeżania 100 Hz E-Motion oraz Panel X-Gen UV²A, 10-bitowy panel, dzięki czemu jakość wyświetlanych treści jest lepsza, niż dotychczas. Czas reakcji wynosi 6 ms, a jasność ekranu to 450 cd/m2.
Poza dostępem do stron www (Aquos Net+), gigantyczny Sharp LC-60LE635E pozwoli nam na korzystanie z plików za pomocą USB (muzyka, zdjęcia, filmy), a także połączenie z internetem drogą bezprzewodową (Wi-Fi ready). Z funkcji dodatkowych warto zwrócić uwagę na Aquos Link (sterowanie jednym pilotem wieloma urządzeniami od Sharpa), nagrywanie poprzez USB (PVR) oraz EPG (Cyfrowy Przewodnik po Programach).
Toshiba 32RL838 to telewizor LED o wielkości ekranu wynoszącej 32 cale i technologii odświeżania 100 Hz Active Motion Rate. Rozdzielczość to 1920 x 1080 pikseli (obraz Full HD), a poza DLNA (Wireless Ready) maniacy filmów powinni zwrócić uwagę na opcje polepszające wyświetlane treści, jak 3D Colour Management, Real Gamma System, DNR – cyfrową redukcję szumów, cyfrowy filtr grzebieniowy 3D oraz Tryb Hollywood – bardzo popularny w modelach od Toshiby.
Kontrast dynamiczny wynosi 3000000:1, jasność ekranu to 400 cd/m2, a czas reakcji jest równy 8 ms. Z funkcji Smart TV 32RL838 oferuje Toshiba Places oraz dostęp do wideoklipów, za pomocą serwisu YouTube. Całość uzupełniają takie dodatki, jak USB – zdjęcia, muzyka i film, tryb hotelowy.
Toshiba 40RL933 to znacznie większy od poprzedniego telewizora tego producenta model z podświetleniem LED. 40-calowy ekran (102 cm, panoramiczny 16:9), technologia odświeżania 100 Hz Active Motion Rate oraz rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080 pikseli, to jego główne zalety. Producent zadbał o wiele opcji polepszających wyświetlany obraz, a wśród nich znajdziemy, m.in. 3D Colour Management, AutoView, czujnik oświetlenia zewnętrznego, DNR – cyfrową redukcję szumów, cyfrowy filtr grzebieniowy 3D, Tryb Hollywood oraz Real Digital Picture. Kontrast dynamiczny wynosi 1000000:1, jasność ekranu to 350 cd/m2, a czas reakcji równy jest 10 ms.
Toshiba 40RL933 również oferuje dostęp do internetu, dzięki WiFi Ready, technologię USB – muzyka, zdjęcia, filmy nagrywanie programów TV, Regza Link oraz Digital EPG.
Panasonic TX-L37E30E to 37-calowy (94 cm, panoramiczny 16:9) odbiornik LED, który poza technologią odświeżania 200 blb Intelligent Frame Creation Pro, oferuje rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080 pikseli, kontrast dynamiczny określany, jako High oraz funkcje poprawiające jakość obrazu, wśród których nie mogło zabraknąć 3D Colour Management i Deep Colour. Najważniejsze dodatki inteligentnego telewizora poza DLNA, to WiFi ready, VIERA Connect, Skype ready oraz USB – zdjęcia, muzyka, film.
Panasonic TX-L37E30E został także wyposażony w PAT – obraz i telegazeta, VIERA Link, Q-Link, Digital EPG. Maniacy filmów będą mogli skorzystać z PVR – nagrywania filmów z TV, dzięki USB.
Samsung UE40D5500 to 40-calowy odbiornik LED o wielkości ekranu, wynoszącej 40 cali (102 cm, panoramiczny 16:9), rozdzielczości Full HD, 1920 x 1080 pikseli, który poza DLNA (Wireless Ready) został wyposażony w wiele opcji polepszających wyświetlane treści: HyperReal Engine, Wide Color Enhancer Plus, czujnik oświetlenia zewnętrznego. Technologia odświeżania to 100 Hz Clear Motion Rate, kontrast dynamiczny Mega. Najważniejsze dodatki, to USB – zdjęcia, muzyka, film oraz PiP – obraz w obrazie.
Samsung UE40D5500 daje nam dostęp do Smart Hub, gdzie czeka na nas mnóstwo interesujących filmów, klipów oraz aplikacji. Pozostałe opcje, to Digital EPG i ConnectShare Movie.
Aktualne zestawienie znajdziesz tutaj:
Polecane telewizory Full HD. TOP-10 |
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Philips 65PML9008 z serii The Xtra dostępny jest teraz w atrakcyjnej cenie w Media Expert.…
[indizar2:stronicowanie] [section:] Co warto oglądać w Netflix? Jakie nowe filmy i seriale na Netflix są…
Powstał nowy serial osadzony w uniwersum „W głowie się nie mieści”. Serial nosi tytuł „Wytwórnia…
Na YouTube pojawił się oficjalny teaser oraz krótki materiał zza kulis związany z aktorską adaptacją…
Amazon.pl przygotował atrakcyjną promocję na zakup czytnika e-book Kindle 16 GB! To doskonała okazja, aby…
Szukasz zestawu do wirtualnej rzeczywistości od Sony? Jeśli tak, to sprawdź rewelacyjna promocję na Sony…
Komentarze
marka samsunga poprawila sie na przestrzeni ostatnich kilku lat i obecnie swiadczy uslugi na poziomie lidera w branzy, taka jest moja opinia, a po wynikach sprzedazy widac ze i konsumentow
Heniek Stosunek ceny do jakości jak najbardziej jest na korzyść samsunga zwłaszcza że mam jednego już 5 lat i 0 awarii
tak, zestawienie bardzo dziwne ale reprezentuje poszczególnych producentów. Z tych wymienionych faktycznie samsung prezentuje się najlepiej. może jeszcze aquos.
Tak heh ja też najchętniej wybrałbym Samsunga z serii 8000. Najnowsze ledy są naprawdę rewelacyjne
Może dlatego, że jest napisane "dobry odbiorników" a nie "bardzo dobrych" ? ;> widać, że cenowo nie są one z najwyższej półki
Też nie rozumiem tego wyboru telewizorów do tego porówania. Strasznie duża rozbiezność w wyborze telewizorow. Samsung ma już o wiele nowsze modele
obecnie dla mnie jesli chodzi o multimedia, dlna, funkcje i jakosc obrazu to wygrywa samsung, preferuje serie 8 z 2012 roku
w ogóle to dobór tv do testów jest jakis dziwny
po pierwsze sony seria 3/5 to są modele sprzed 3 lat,
po drugie mamy ty 26calowy i 60cali
samung reprezentowany przez serie 5 a czemu nie smart tv seria 7 / 8
samsung vs Panasonic wybrał bym samsunga większy ekran reszta podobna
Gdyby Toshiba miała jakieś opcję w stylu Smart Tv byłaby niezłym wyborem jakość/cena. Niestety nie ma więc następny w kolejce jest Samsung. Całkiem niezły telewizorek za te pieniądze