Pomimo krytycznych zapowiedzi, telewizory 3D odniosły gigantyczny sukces zarówno w Polsce jak i na świecie. Wynika to tylko z jednego faktu. Z roku na rok stają się one coraz doskonalsze. Już teraz można stwierdzić, że wyprzedziły kino trójwymiarowe. I nie chodzi tu wyłącznie o jakość obrazu.
Telewizja 3D przestała być wyłącznie egzotyczną nowinką techniczną. Technologia ta błyskawicznie wkroczyła do naszych domów. Olbrzymi skok, który dokonuje się na naszych oczach sprawił, że tegoroczne odbiorniki Philips z serii 6000 są znacznie bardziej zaawansowane niż jeszcze rok temu.
Ustal swój repertuar
Na własnym telewizorze możemy oglądać to, co chcemy i kiedy chcemy. Dzięki innemu skokowi technologicznemu, upowszechnieniu się niezwykle pojemnego nośnika Blu-Ray, nie musimy już dopasowywać się do sztywnego repertuaru. Kino w jakości HD możemy mieć we własnym domu. Oszczędzamy w ten sposób nie tylko czas, ale i pieniądze – wypożyczenie filmu Blu-Ray kosztuje znacznie mniej niż dwa normalne bilety warszawskiej komunikacji miejskiej i jeden bilet do kina.
Oglądanie filmów w domu eliminuje również problem uciążliwej publiczności. Siedząc w spokojnym zaciszu własnych czterech kątów, nie musimy przejmować się salwami śmiechu w najmniej odpowiednich momentach czy, nieustannie kręcącymi się po sali, maruderami.
Przeciwnie. Domowy seans 3D może być okazją do zaproszenia rodziny lub znajomych. Do każdego telewizora Philips z linii 6000 (w zależności od przekątnej ekranu) dołączone są dwie lub cztery pary specjalnych okularów. Dzięki technologii Smart możemy w każdej chwili zatrzymać oraz przewinąć film (nawet jeśli oglądamy program telewizyjny) lub nagrać go na zewnętrzny dysk podłączony za pośrednictwem USB i odtworzyć wybrany fragment później.
3D kiedy chcesz
Obecnie, w 3D można obejrzeć niemal wszystko. Telewizory Philips z linii 6000, posiadają możliwość konwersji klasycznego obrazu dwuwymiarowego. Oznacza to, że w nowoczesnej oprawie zobaczymy wszystkie nasze ulubione programy, nawet jeśli nie zostały nakręcone w technice 3D. Nie jesteśmy już skazani na łaskę bądź niełaskę stacji telewizyjnych i dystrybutorów filmowych, którzy mogą, ale nie muszą wydać interesujący nas film w technice 3D.
Warto pamiętać również, że każdy z nas inaczej postrzega obraz trójwymiarowy. Jedni wolą efekty bardziej intensywne, podczas gdy innych one męczą. I tutaj telewizory Philips nie zawiodą. Seria 6000 daje możliwość regulacji głębi 3D. Obraz można dopasować do indywidualnych potrzeb naszych lub naszych bliskich.
Prawdziwe kino
Seria 6000 jest wyposażona również w Ambilight Spectra 2, czyli dwustronne podświetlenie telewizora. Sprawia ono, że intensywność wrażeń podczas oglądania wzrasta. Technologia Ambilight powiększa ekran poprzez automatycznie dostosowującą się do obrazu poświatę, która emitowana jest z tylnego panelu na ściany wokół telewizora. Kolory poświaty dopasowują się zarówno do spokojnych, jak i dynamicznych scen, co pozwala uzyskać iście kinowy efekt w Twoim własnym domu.
Źródło: informacja prasowa
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
tegoroczne telewizory philipsa są naprawdę dobre… niedawno zakupiłem właśnie serie 6000, i co mnie najbardziej zaskoczyło to jakość konwersji obrazu 2D na 3D… to jest coś świetnego.
Fajnie, że prezentujecie nieco innych produktów niż Sony, Samsung, LG. Zastanawiam się Philipsem ze względu na jakość obrazu, wykonania i dużo lepsze wsparcie SmartTV niż u innych producentów.