Jeżeli telewizor o wielkości ekranu 42 cali jest dla Was zbyt mały, ale nie chcecie wydawać znacznie większej ilości gotówki na model 50”, warto zobaczyć, co znajdziemy w środku tego przedziału (42-50”). Wśród wielu bardzo dobrych odbiorników 3D też są interesujące propozycje TV 47-calowych. Jakie i co zaoferują?
LG 47LM765S to odbiornik o wielkości 47 cali, który został wyposażony w technologię Motion Clarity Index 800 Hz oraz całą masę dodatków, jak chociażby Picture Wizard II oraz Micro Pixel Control. Moc głośników wynosi 20 W, ale model oferuje także funkcję 3D Sound Zooming.
Model LG 47LM765S jako Smart TV poza WiFi oraz DLNA jest kompatybilny z innym sprzętem poprzez WiFi Direct oraz WiDi – Intel Wireless Display. Resztę uzupełnia możliwość odbywania rozmów za pomocą Skype’a, 3D World oraz, m.in. Home Dashboard.
LG 47LM660S to model ze zwycięskiej serii w konkursie na najlepszy telewizor 3D 2012 roku. O jakość wyświetlanych treści zadba duża ilość funkcji poprawiających obraz (LED Plus, Picture Wizard II) oraz technologia Motion Clarity Index 400 Hz. Uzupełnieniem głośników o mocy całkowitej 20 W jest funkcja 3D Sound Zooming (lepsze doznania podczas projekcji filmów 3D) oraz system dźwięku przestrzennego Infinite Surround.
Telewizor jest kompatybilny z innym sprzętem – WiFi Direct oraz WiDi – Intel Wireless Display. ManiaKów surfowania po stronach internetowych z pewnością ucieszy również możliwość wykonywania połączeń wideo za pomocą Skype’a, oraz baza filmów trójwymiarowych (3D World).
Trzecią propozycją 47-calowego telewizora trójwymiarowego jest LG 47LM640S. Doskonałą jakość obrazu ma zagwarantować ta sama technologia, co w powyższym modelu – Motion Clarity Index 400 Hz. Jednak tutaj do wyboru mamy znacznie mniej dodatków polepszających wyświetlane treści. Moc głośników to standardowe 20 W, Infinite Surround, ale brakuje 3D Sound Zooming.
Z opcji Smart TV warto skorzystać ze Skype’a, Smart Share (udostępnianie multimediów) oraz bazy filmów 3D (3D World). Oczywiście w modelu nie zabrakło WiFi oraz DLNA, najbardziej podstawowych funkcji inteligentnych telewizorów.
Panasonic TX-L47DT50E to odbiornik wykorzystujący technologię 1600 Hz Backlight Scanning oraz wiele polepszaczy obrazu (m.in. panel IPS LED LCD). Niektóre poprawiają także jakość wyświetlanych stron www (Web Smoother). System dźwięku przestrzennego to V-Audio Pro Surround 2.1, a z dodatków audio nie zabrakło najważniejszego z nich – 3D Real Sound. Dzięki niemu filmy 3D zyskują lepsze brzmienie.
Smart TV nie wykorzystuje komunikacji dodatkowej, ale model jest kompatybilny z przesyłaniem multimediów za pomocą DLNA. Reszta zalet tego urządzenia to WiFi, odczyt plików z kart pamięci oraz łączność ze Skypem.
Philips 47PFL6007K wykorzystuje technologię 400 Hz Perfect Motion Rate, by obraz był jeszcze lepszy, ale nie ma zbyt wielu opcji poprawiających wyświetlane treści. Najważniejszą z nich jest Ambilight Spectra 2. Więcej o niej możecie dowiedzieć się tutaj. Za dźwięk odpowiada system Incredible Surround, głośniki o mocy 20 W oraz opcje dodatkowe – AVL, Pure Bass.
Philips 47PFL6007K to Smart TV oferujący nie tylko WiFi oraz DLNA, ale również dostęp do internetowej telewizji Net TV. Inne dodatki to Skype oraz możliwość łatwego udostępniania plików (Simply Share).
Philips 47PDL6907K to druga propozycja telewizora 47” tego producenta. Poza lepszą technologią 600 Hz Perfect Motion Rate (w porównaniu z modelami z serii 6007), model również wykorzystuje Ambilight Spectra 2. Jednak opcji poprawiających obraz znowu nie ma aż tak wiele (spoglądając na specyfikację konkurencyjnych urządzeń). Głośniki o mocy 20 W, system dźwięku przestrzennego o nazwie Incredible Surround oraz więcej funkcji poprawiających brzmienie to jego kolejne cechy w aspekcie wrażeń audio.
Opcje sieciowe poza WiFi oraz DLNA to przede wszystkim dostęp do telewizji online (Net TV) i łączność ze Skypem. Funkcje są w zasadzie identyczne z tymi, w modelu Philips 47PFL6007K.
Toshiba 47WL968 to telewizor o wielkości 47 cali, który odznacza się wykorzystywaniem technologii 400 Hz Active Motion Rate oraz dużą liczbą opcji poprawiających obraz (m. in. 3D Colour Management, AutoView). Odbiornik wykorzystuje standardowe nagłośnienie (moc głośników wynosi 20 W), ale w zamian mamy do wyboru kilka ciekawych opcji ustawień wrażeń audio.
Telewizor Toshiba jako Smart TV oferuje między innymi komunikację dodatkową, w postaci WiDi – Intel Wireless Display. Z funkcji dodatkowych warto zwrócić uwagę na Toshiba Places (więcej o niej dowiesz się tutaj), dostęp do YouTube’a oraz łączność ze Skypem.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Philips 65PML9008 z serii The Xtra dostępny jest teraz w atrakcyjnej cenie w Media Expert.…
[indizar2:stronicowanie] [section:] Co warto oglądać w Netflix? Jakie nowe filmy i seriale na Netflix są…
Powstał nowy serial osadzony w uniwersum „W głowie się nie mieści”. Serial nosi tytuł „Wytwórnia…
Na YouTube pojawił się oficjalny teaser oraz krótki materiał zza kulis związany z aktorską adaptacją…
Amazon.pl przygotował atrakcyjną promocję na zakup czytnika e-book Kindle 16 GB! To doskonała okazja, aby…
Szukasz zestawu do wirtualnej rzeczywistości od Sony? Jeśli tak, to sprawdź rewelacyjna promocję na Sony…
Komentarze
Mnie nie bolą. Ani w kinie, ani w domu. Ostatnio byłem na hobbicie 48 fps i nawet oczy mi się nie zmęczyły. Co do tych telewizorków, to najbardziej pociąga mnie Philips. Ambilight musi fajnie wyglądać z 3d.
A czy Was bolą oczy po oglądaniu filmów 3d?
Jak dla mnie teraz nie warto kupować drogiego telewizora,to tak jakby wyrzucać pieniądze w błoto!!!Po pierwsze ta technologia 3D ,którą wciskają nam producenci telewizorów jest nie wygodna i bardzo poważnie niszczy wzrok .Szczególnie u małych dzieci i osób, które mają problemy ze wzrokiem.Już dawno obraz 3D powinien być wyświetlany za pomocą matrycy telewizora ,a nie okularów.Już w 2012 roku powinny być sprzedawane na masową skale telewizory z ekranem OLED o rozdzielczości Ultra HD ( 4-krotnie wyższej od Full HD).Pamiętajmy ,że takie firmy jak Samsung, Philips, LG, Panasonic, Toshiba i Technicolor zostali ukarani za zmowę cenową.Działania zmowy cenowej były doskonale zaplanowane przez menadżerów na najwyższym szczeblu.Takie firmy mają budżet zaplanowany co najmniej na kilkanaście lat z góry,a słupki z zaplanowanego dochodu produkcji przy minimalnym wkładzie własnym łapczywie z roku na rok rosną w górę,Dlatego producenci telewizorów bardzo pięknie nam mydlą oczy sztucznymi parametrami np.technologia odświeżania 1600 Hz Backlight Scanning.Takie mydlenie oczów klientom jest doskonale przemyślane ,i ma przede wszystkim jeden cel :jak najdłużej utrzymywać słupki zysku na najwyższym poziomie.Zmowa cenowa nie ma nic wspólnego z rozwojem nauki i techniki...