Panasonic przedstawił w tym tygodniu nowe urządzenia Audio. Do wyboru mamy modele SC-HC58, SC-HC38 i SC-HC28 oraz SC-NE1, SC-NE3 i SC-NE5. Tylko część z nich będzie dostępna w Polsce. My wiemy, które oraz jaka będzie ich cena.
Firma Panasonic zaprezentowała w Nicei sześć nowych urządzeń audio, w tym trzy nowe strumieniowe głośniki bezprzewodowe, które będą wprowadzone na rynek europejski. Wiele z nich obsługuje technologię Bluetooth®. Urządzenia z serii HC, na którą składają się modele SC-HC58, SC-HC38 i SC-HC28, można podłączyć przy użyciu kabla USB. Dostępna jest do nich stacja dokująca działająca z urządzeniami iPhone5/iPod touch (5. generacji), dzięki czemu użytkownicy mogą odtwarzać muzykę z wielu różnych źródeł. Z kolei nowa seria NE (Network Era) obejmuje modele SC-NE1, SC-NE3 i SC-NE5, które cechuje najwyższa jakość generowanego dźwięku i pełna obsługa łączności bezprzewodowej.
Co zaoferują nowoczesne urządzenia Panasonic? Poza tym, że będą odznaczać się znakomitym dźwiękiem oraz zaawansowanymi funkcjami smart, działają bezprzewodowo.
„Firma Panasonic nieustannie stara się dostarczać odbiorcom najwyższej jakości produkty audio, w związku z czym linie głośników i systemów stereofonicznych na 2013 r. zapewniają niezrównaną jakość dźwięku, a dodatkowo stanowią przykład najlepszych innowacji w dziedzinie wzornictwa” — mówi Iwona Burzyńska, Panasonic PR Manager Poland & Baltics. „Zawsze staramy się wzbogacać doświadczenia słuchaczy i ułatwiać obsługę sprzętu. Dzięki nowym, zaawansowanym funkcjom sieciowym użytkownicy mogą słuchać muzyki w całym domu”.
Modele z serii NE dodatkowo wykorzystują technologię Aero Stream Port.
Nową serię NE firmy Panasonic wyposażono w najnowsze zaawansowane funkcje sieciowe, a urządzenia generują dźwięk o najwyższej jakości. Dodatkowo rozwiązanie Aero Stream Port umożliwia kontrolowanie przepływu powietrza i redukcję hałasu wydobywającego się z otworów, dzięki czemu dźwięk jest czystszy i głębszy, a korzystanie z produktów to sama przyjemność. Nowa koncepcja głośników bezprzewodowych została stworzona z myślą o użytkowniku indywidualnym, który będzie mógł strumieniowo przesyłać muzykę bez konieczności dokowania urządzenia.
NE5 wyposażono w złącze Lightning umożliwiające bezproblemowe korzystanie z urządzeń iPhone 5 /iPod touch (5. generacji). Zapewniono też możliwość połączenia przy użyciu kabla USB. Inne urządzenia Apple i z systemem Android można synchronizować z NE5 i NE3 przy użyciu łączności DLNA, AirPlay® i Bluetooth®. AirPlay® umożliwia użytkownikom bezprzewodową transmisję strumieniową muzyki z urządzeń iPad, iPhone, iPod lub MAC/PC bezpośrednio do produktów Panasonic w ramach bezprzewodowej sieci LAN.
Inne wykorzystywane technologie w serii NE, to Pure Direct Sound System oraz Direct-Vocal.
Modele NE5, NE3 i NE1 są wyposażone w głośniki Nanosized Bamboo Cone Speaker, obsługują technologie, takie jak Pure Direct Sound System, Direct-Vocal i 2-drożny system głośnikowy. Ten ostatni zapewnia bogate i intensywne, wyraźne i dobrze zrównoważone dźwięki — od tonów wysokich po niskie. Sztywny i lekki głośnik Nanosized Bamboo Cone charakteryzujący się wysoką prędkością akustyczną jest używany w celu osiągania wysokiego ciśnienia akustycznego i wyrazistości. W systemie zamknięty jest trójcalowy głośnik basowy Long Stroke Woofer generujący drgania o dużej amplitudzie, umożliwiające uzyskanie naprawdę głębokich basów. Najczystsze soprany są generowane przez wbudowany jednocalowy głośnik wysokotonowy, dzięki któremu słuchacz może cieszyć się niezrównaną jakością dźwięku.
Seria HC przedstawia się równie imponująco, co urządzenia z NE.
Seria mikrosystemów stereofonicznych Panasonic HC została udoskonalona w porównaniu z rokiem 2012 zarówno pod względem jakości dźwięku, jak i inteligentnej pracy w sieci. Model HC58 wyposażono w głośnik Nanosized Bamboo Cone Speaker i podwójną membranę bierną. Obsługuje też technologię audio Direct-Vocal (tak jak model HC38). Rozszerzono funkcje sieciowe, doskonaląc technologię Bluetooth® w modelach HC58 i HC38, ułatwiając konfigurację rozwiązania AirPlay® (HC58) oraz umożliwiając podłączenie urządzeń iPod/iPhone/iPad przy użyciu kabla USB (HC58 i HC38) lub złącza Lightning w modelu HC28, tak aby można było korzystać z urządzeń iPad mini lub iPhone5. Te eleganckie i smukłe urządzenia wyposażono w system audio Pure Direct Sound System i wykończono z zastosowaniem wysokiej jakości metalu, podkreślającego luksusowy wygląd produktów. Modele HC58 i HC38 można zamontować na ścianie przy użyciu wsporników dostępnych w zestawie.
Możliwości kompaktowych rozwiązań audio firmy Panasonic na 2013 rok rozszerza nowa aplikacja Panasonic Music Streaming App (niedostępna dla modelu HC28), która umożliwia użytkownikom rozpoczęcie bezprzewodowej, strumieniowej transmisji muzyki do smartfona lub tabletu za jednym naciśnięciem przycisku. Aplikacja jest dostępna w sklepach Apple Store i Google Play. Korzystający z niej użytkownicy mogą wybrać, na którym urządzeniu chcą słuchać muzyki i nie muszą fizycznie go podłączać. Po zainstalowaniu aplikacji użytkownik może wybrać żądaną pozycję z listy wszystkich dostępnych urządzeń i zacząć bezprzewodowo przesyłać muzykę na urządzenia audio. Aplikacja Panasonic Music Streaming App działa z łącznością DLNA, Bluetooth® lub AirPlay®.
Jak wyglądać będzie dostępność urządzeń? Wiadomo, że na polski rynek trafią trzy z zaprezentowanych produktów.
W Polsce dostępne będą następujące modele:
SC-HC58 w sugerowanej cenie detalicznej 1099 PLN
SC-HC38 w sugerowanej cenie detalicznej 829 PLN
SC-HC28 w sugerowanej cenie detalicznej 629 PLN
Źródło: panasonic
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Mi się podoba bardzo ten model HC58- fajnie, stylowo wygląda i z tego co słyszałam nieźle gra- ma ktoś?
Zacieram ręce na te cudeńka 🙂 fajnie będzie jak już w sklepach się pojawią 🙂 zacznę robić pod nie miejsce na ścianie 🙂
Które z tych 3 byś wybrał?:)
Ja bym wybral ktorys z serii NE z powodu tego ze sa bezprzewodowe. Kwestia wygladu ma tu troche maly wplyw na to bo (przynajmniej dla mnie) wszystkie wygladaja tak samo ;]
Ale w PL mają być dostepne tylko te z serii SC-HC 🙁