LG 42LA620S to jeden z najnowszych telewizorów trójwymiarowych, z podstawowej serii. Postanowiłem mu się przyjrzeć z bliska w aspekcie najważniejszych kryteriów. Recenzja skupia się na takich czynnikach, jak: jakość obrazu, dźwięk, funkcje Smart TV, złącza i gniazda, funkcje dodatkowe oraz wygląd. Czy warto zdecydować się na nowy 42-calowy telewizor LED, którego niska cena kusi?
Wizualnie LG 42LA620S prezentuje się elegancko. Cóż, czego można było się spodziewać. Już w zeszłym roku większość (jak nie wszystkie telewizory Smart TV tego koncernu) oferowały znakomity design. W tym roku jest podobnie (z wyjątkiem niektórych modeli 2D, nie Smart TV – np. LG 39LN5400 – jego recenzja tutaj). Zdjęcia najlepiej oddają jego klasę.
Podstawa wygląda na solidną, jednak nie ma to większego znaczenia, bowiem telewizorek waży zaledwie 10 kg.
Jako, że jest to podstawowa seria telewizorów Smart TV, nie możemy spodziewać się cudów po pilocie, ani okularach – raczej wyposażenie standardowe.
Pilot jest w sumie wygodny, jednak dla mnie używanie przycisków strzałek (góra, dół, lewo, prawo) jest trochę niewygodne. Może to tylko moja opinia, ale wydaje mi się, że lepsze rozwiązanie ma seria LN5400.
okulary 3D x4, pilot, 2 baterie AAA do pilota, obrotowa podstawa, e-manual, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna
Żeby odpowiedzieć na pytanie jaki obraz otrzymamy (2D jak i w 3D) postanowiłem porównać wyświetlane treści z dwoma innymi modelami od LG. Seria LA620S wykorzystuje technologię Motion Clarity Index 200 Hz, a jak wypada na tle odbiorników z Motion Clarity Index 400 Hz oraz Motion Clarity Index 800 Hz?
Według mnie obraz jest taki sam – bardzo dobry (i tak ludzkie oko nie jest w stanie znaleźć różnic), dlatego kupując TV w mniejszym stopniu brałbym pod uwagę to kryterium.
Najlepiej pobawić się ustawieniami obrazu w menu głównym:
Ustawienia 3D, tryb obrazu, Podświetlenie, kontrast, jasność, ostrość.
W aspekcie wrażeń audio seria LA620S prezentuje się bardzo podobnie, do modeli z poprzednich lat. Całkowita moc głośników 20 W, ulepszony system dźwięku przestrzennego o nazwie Virtual Surround Plus i kilka dodatkowych opcji poprawiających to w zasadzie podstawowe wyposażenie tego telewizora.
Z opcji ustawień dźwięku mamy do wyboru:
Tryb inteligentnego dźwięku, tryb dźwięku, Virtual Surround Plus, czysty głos II, tryb głośności, wyjście dźwięku, ustawienia AV sync.
Zobaczmy co poza WiFi oraz technologią DLNA zaoferuje model LG 42LA620S. Pomimo tego, że jak wcześniej wspominaliśmy to TV z podstawowej serii Smart TV na 2013 rok, to nie zabrakło w nim najważniejszych sposobów komunikacji:
Wi-Fi Direct, Wi-Fi Miracast, WiDi – Intel Wireless Display, MHL – Mobile HD Link, NFC – Near Field Communication
Dostęp do aplikacji uzyskujemy z pilota. Możemy je wyświetlić na dwa sposoby. Pierwszy to widoczne miniaturki ikon najważniejszych z nich na dole ekranu, podczas oglądania telewizji.
Druga opcja to po prostu wyświetlenie ich na ekranie głównym.
Schemat jest bardzo podobny we wszystkich telewizorach LG. Żeby ustanowić połączenie z internetem ub zmienić cokolwiek wystarczy wejść do menu głównego i ustawień sieci:
Połączenie z siecią, status sieci, WiFi Direct, WiFi Miracast / Intel’s WiDi, Moja nazwa odbiornika.
Ważne jest to, że przeglądając zasoby appek w górnym oknie możemy na bieżąco oglądać interesujący nas program TV.
Funkcje Smart TV Skype ready – opcjonalna kamera, przeglądarka internetowa, 3D World, Smart Share, Social Center
Telewizor LG 42LA620S został wyposażony w najbardziej podstawowe gniazda i złącza. Ilość HDMI oraz USB wynosi 3. Tak przedstawia się reszta.
Co jeszcze zaoferuje LG 42LA620S? Z najważniejszych opcji dodatkowych warto wyróżnić przede wszystkim kilka z nich: nagrywanie filmów poprzez USB, obsługa smartfonem oraz SimpLink – sterowanie kilkoma urządzeniami od LG jednym pilotem.
regulacja głębi efektu 3D, kąta widzenia 3D, USB – zdjęcia, muzyka, film, SimpLink, Digital EPG, PVR – nagrywanie USB, możliwość aktualizacji oprogramowania, sterowanie za pomocą smartfona, Dual Play, certyfikat DiviX HD
Odbiornik znajduje się w klasie energetycznej A+. Roczne zużycie energii wynosi 76 kWh.
Pomimo tego, że LG 42LA620S to jeden z najniższych (według oznaczenia), tegorocznych modeli, to oferuje wszystkie najważniejsze cechy bardzo dobrego Smart TV w przystępnej cenie. Na uwagę zasługuje świetny obraz, atrakcyjny design oraz klasa energetyczna A+. Gorzej, jeśli poszukujecie TV, którego jakość dźwięku będzie o wiele lepsza, niż w TV z zeszłego roku. Dodatkowo nie wykorzystamy w pełni niektórych inteligentnych funkcji (rysowanie po ekranie), które posiadają tylko wyższe serie, jak, np. LG LA690S.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Właściwe zabezpieczenie sprzętu elektronicznego na czas wysyłki pozwala uniknąć uszkodzeń podczas transportu i ogranicza koszty…
[indizar2:stronicowanie] [section:] Co warto zobaczyć w Max? Jakie są nowości? Jakie nowe seriale? Na jakie…
Drugi sezon Arcane dobiegł końca i okazał się ogromnym sukcesem. To jednak dopiero początek dobrych…
Amazon Prime Gaming znowu rozpieszcza subskrybentów. Tym razem w menu znalazło się wiele kultowych tytułów,…
Końcówka listopad na Xbox to premiery pełne emocji: od dystopijnych światów, przez logiczne łamigłówki, po…
Sklep RTV EURO AGD przygotował specjalną ofertę, w ramach której kupisz bestsellerowy model Samsung QNED…
Komentarze
Witam, mam problem z tym tv na co dzień oglądam tv z vectry często rwie mi obraz i jest zjawisko rozmycia i braku ostrości przy szybkich obrazach.Mam ten tv od tygodnia i nie dawno dostał aktualizację oprogramowania. korzystałem z trybu obrazu żywy ale zauważyłem dziwne poświaty wokół twarzy postaci .... W trybie Standard jest dużo opcji regulacji ale w ogóle nie wiem jak ugryźć ten temat kalibracji, nie mówiąc już o trybie EXPERT. Jest taka możliwość proszę o porady i może gotowe ustawienia tego TV żebym był zadowolony.
Witaj
Takie sprawy często załatwisz w kilka minut korzystając ze wskazówek konsultanta, opisując ten problem. wejdź na stronę http://www.lg.com/pl - poniżej
Pytania? Chętnie pomożemy
Wybierz sposób kontaktu:
live chat
podasz model i powinni Tobie pomóc - daj znać
PS: ciężko podać gotowe ustawienia, bo każdy ma inne preferencje - dla jednego "pewne ustawienia będą ok, dla innego już nie.
Skontaktuj się z nimi i daj znać czy pomogli
pozdrowienia
Witam, mam prośbę do recenzenta. Czy mógłbyś podesłać jakie parametry miałeś/masz ustawione dla obrazu 3d, ewentualnie jakiś filmik lub obraz na którym da się to fajnie ustawić? Mam ten tv w wersji 32 calowej i nie mam pojęcia dla czego wszyscy piszą że efekt 3d jest fajny ewentualnie ok, no poprostu tego się oglądać nie da:/Z góry dziękuję:D
Witaj
Na początku miałem standardowe ustawienia (domyślne), potem w ustawieniach regulowałem efekt 3D i ustawienia obrazu z głównego menu. Ale jeśli u Ciebie nawet standardowe ustawienia nie dają takiego efektu, to proponuje wybrać się do pierwszego lepszego sklepu z tym TV i poprosić o włączenie 3D i przekonanie się jaka czy jest różnica może z Twoim TV coś jest nie tak.
A propo filmu, to każdy obraz 3D będzie dobry do sprawdzenia. Nawet zwykłe demo pokazowe "pokaże" efekt głębi
A czy obraz zmienia się po przełączeniu z pilota na 3D i z powrotem na 2d? Nic kompletnie się nie dzieje?
PS a okulary są oki?
Zupełnie do mnie nie przemawia, ani wyglądem, ani pilotem, ani interfejsem.... za te pieniadze wolalbym cos od Philipsa ktory jest zdecydowanie lepiej wykonany od wewnatrz jak i od zewnatrz i bardziej przyjazny uzytkownikowi.
Ok dzięki za odpowiedzi jednak wezmę ten model input lag ma dobry jeśli to 30ms a ten efekt teatru no cóż mam nadzieję, że nie jest to aż tak uciążliwe. W tej cenie i tak lepszego pewnie nie znajdę pozdrawiam.
Pomóżcie ;] Waham się pomiędzy ubiegłorocznym 42LA640 a nowym 42LA620. Co dziwne, starszy model jest o 100pln droższy (na plus ma 400MHz i wejście D-SUB). Jak wygląda porównanie obrazy tych modeli? Potrzebuję SMART 3D LED z Wi-Fi do oglądania filmów (telewizyjnych i z kamerki). Który sprawi się lepiej?
Seria z2012 r (LM640) nadal jest bardzo popularna. Gdybym miał decydować się pod kątem obrazu oba prezentują się godnie. Dlatego wziąłbym pod uwagę opcje dodatkowe, zastanowił się co jeszcze mi się przyda z dodatkowych sieciowych, multimedialnych, itd.
Oba tv to dobra inwestycja - takie jest moje zdanie.
Zależy, czy większe znaczenie ma dla Ciebie cena, wyższa seria, nowsza seria, itd.
Czy podczas testów zauważyliście jakiś brak płynności albo smużenie? Jak wygląda kwestia input laga?
Input Lag około 30 ms wynik całkiem dobry, oczywiście nie tak dobry jak przy Sony 16,6 ms ale znacznie lepiej niż Samsung 73,9 ms to już jest na granicy do nadawania się do komfortowego grania.
Jeśli chodzi o smużenie to występuje tak zwany judder (efekt teatru) muszę przyznać że jest trochę lepiej niż rok temu ale nadal LG a Sony dzieli cała galaktyka.
Należy jednak zwrócić uwagę że telewizor jest dosyć tani i nie ma zbytnio lepszych telewizorów w tej kategorii cenowej. Mamy jedynie jakieś dziadowskie Samsungi, trochę lepsze Panasonicy i Philipsy ale nie są lepsze niż LG są mniej więcej na tym samym poziomie w końcu używają te same matryce.
Jedynie trochę droższa plazma od Panasonica za 2800 złoty (model ST50E), stanowi jakąś alternatywę cena może się wydawać droga ale ta plazma bez problemu nokautuje każdy telewizor LCD aż do 4000 złoty.
Nie spotkałem się z problemami. Input Lag to niestety dla wielu producentów szczegół, który nie poda Tobie żadna specyfikacja:( Raz nawet spotkałem się z sytuacją, że jeden z producentów nie posiadał takiej informacji, a drugi (inny prod.) twierdził, że to tajemnica nieudostępniana klientom (czyli pewnie też nie wiedział:)
Mogę Tobie powiedzieć, że w kwestii IL najlepsze do tej pory wyniki osiągały TV od Panasonica
http://www.3dmaniak.pl/23003/jaki-telewizor-3d-do-gier/#comment-5527
Słaaabo!
seriaLA wyróżnia się przede wszystkim tym że mają dwurdzeniowe procesory... warto byłoby porównać szybkość dzialania seriiLA do serii z zeszłych lat np. LM i czy warto zmeiniać tv na 2 rdzeniowe....
A co sądzisz o TV (niekoniecznie 3D) od konkurencji?:)
http://www.tvmaniak.pl/47386/samsung-ue32f4500-recenzja-telewizora-smart-tv/
Fajne są też Philipsowe menu smart, jeśli posiadamy model z pełną klawiaturą obsługuje się je znacznie wygodniej i szybciej niż wcześniej. Ambilight też zachęca do kupna któregoś z Philipsów.