Samsung UE40F6640 to jeden z najnowszych telewizorów trójwymiarowych. Postanowiłem mu się przyjrzeć z bliska w aspekcie najważniejszych kryteriów. Recenzja skupia się na takich czynnikach, jak: jakość obrazu, dźwięk, opcje Smart TV, złącza i gniazda, funkcje dodatkowe oraz wygląd. Smart TV oferuje dodatkowego pilota, a z najważniejszych funkcji, m.in. system S-Recommendation i sterowanie głosowe. Czy warto wybrać 40-calowy wyświetlacz 3D?
Samsung UE40F6640 od razu zwraca uwagę swoim wyglądem. 40-calowy telewizor spoczywa na masywnej podstawie, która może kojarzyć się z poprzednimi seriami z 2012 roku. Jak zwykle mamy do czynienia z wąską ramką otaczającą wyświetlacz. Jak Wam się podoba?
Samsung UE40F6640 został wyposażony nie w jednego, ale dwa piloty. Pierwszy z nich to podstawowy.
Drugi to gadżet umożliwiający sterowanie najważniejszymi funkcjami, w tym opcjami Smart TV. Posiada on gładzik/touchpad oraz przycisk do głosowego wybierania komend.
W zestawie z modelem z serii F6640 otrzymamy dwie pary lekkich i wygodnych okularów trójwymiarowych.
Samsung UE40F6640 wyświetla bardzo dobry obraz trójwymiarowy i to jeden z najlepszych odbiorników w aspekcie jakości wyświetlanych treści w modelach z serii 6 na 2013 rok. Warto także zwrócić uwagę na wyraźne i naturalne kolory. Duża w tym zasługa ulepszonej opcji Wide Color Enhancer (Plus). Poniżej jakość wyświetlanych multimediów (zdjęcia) w trybie 2D.
Z opcji ustawień obrazu mamy do wyboru:
Tryb obrazu, podświetlenie, kontrast, jasność, ostrość, kolor, odcień (Z/C).
Jeśli chodzi o jakość dźwięku w modelu z serii F6640, Smart TV niewiele różni się od innych serii z tego roku. Mamy tutaj system audio o nazwie DTS Studio Sound, moc głośników wynosi standardowo 20 W, a wśród dodatków poprawiających brzmienie nie zabrakło 3D Sound (lepsze wrażenia otaczającego nas dźwięku).
Jakość dźwięku jest wystarczająca, oczywiście możemy podłączyć dodatkowy sprzęt, jednak w tym przypadku nie będzie to konieczne.
Z opcji ustawień dźwięku mamy do wyboru:
Dźwięk, tryb dźwięku, efekt dźwiękowy, dźwięk 3D, ustawienia głośnika, dodatkowe ustawienia oraz zeruj dźwięk.
Tak prezentują się najważniejsze (poza DLNA czyli AllShare oraz WiFi i WiFi Direct) opcje Smart TV:
Jak to wygląda w praktyce? Wszystkie dostępne narzędzia telewizora Smart TV znajdziemy na kilku ekranach. Na górnej części ekranu są ikonki, dotyczące, m.in. opcji społecznościowych, aplikacji oraz naszych plików. Pierwsza z nich to szybki dostęp w skrócie do:
połączenia wideo, obsługi Skype’a
znajomych (edytowania listy znajomych)
najnowszych treści, które możemy obejrzeć
Kolejna to dostęp do wszystkich aplikacji sieciowych. W górnej części ekranu mamy także zakładkę zalecane:
m.in. ipla, iplex.pl, tuba, Explore 3D, Social TV i wielu innych.
Moje pliki to szybki dostęp do całej zawartości multimediów. Tutaj szybko znajdziemy nasze pliki: zdjęcia, wideo muzykę oraz nagrane programy telewizyjne.
Pora dowiedzieć się czegoś o sterowaniu głosem:
Smart Interaction 2.0 pozwala na sterowanie telewizorem za pomocą komend głosowych. Wystarczy nacisnąć na pilocie do obsługi treści Smart jeden przycisk i powiedzieć to, co chcemy znaleźć. Rozwiązanie proste i łatwe w obsłudze. Tylko trzeba mówić bardzo wyraźne, by Smart TV „domyślił się” o co nam chodzi.
Za pomocą pilota z gładzikiem/touchpadem możemy działać komfortowo. Dodatkowo więcej opcji wyświetlanych na ekranie otrzymany po naciśnięciu z pilota More.
Na koniec funkcja S-Recommendation. Działa najlepiej, kiedy w naszym inteligentnym TV zostały zebrane informacje dotyczące oglądanych przez nas programów, np. z okresu kilkunastu tygodni. Wtedy sugestie dotyczące tego, co warto obejrzeć są bardziej dokładne. Telewizor ma z czym porównać dane.
Z ustawień sieci mamy do wyboru:
Sieć, stan sieci, ustawienia sieci, sieć WiFi Direct, ustawienia funkcji AllShare, nazwa urządzenia.
Samsung UE40F6640 został wyposażony w najbardziej podstawowe gniazda i złącza: HDMI x4, a USB x3. Tak przedstawia się całość.
Samsung UE40F6640 wykorzystuje najbardziej przydatne opcje dodatkowe oraz te podstawowe. Bez obaw, w odbiorniku nie zabrakło Cyfrowego Przewodnika po Programach, telegazety czy dostępu do hybrydowej telewizji (HbbTV). Podczas oglądania filmów możemy korzystać z opcji przesuwania/pauzowania obrazu (funkcja TimeShift)… albo po prostu nagrać interesujący nas program na dysk twardy, dzięki PVR – nagrywaniu USB. Oczywiście telewizorem możemy sterować za pomocą nowoczesnego smartfona. Roczne zużycie energii wynosi 89 kWh, a model znalazł się w klasie energetycznej A.
Samsung UE40F6640 to kolejny przykład odbiornika TV oferującego bardzo dobry obraz, mnóstwo dodatków sieciowych oraz wyszukiwanie głosowe. Maniacy nowoczesnych technologii z pewnością będą chcieli przetestować funkcję S-Recommendation oraz nowe aplikacje Smart TV. Jednak pamiętajmy, że moc głośników wynosi standardowo (podobnie, jak w modelach z 2012 roku) 20 W, a odbiornik jest dostępny dopiero w niewielu sklepach internetowych.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Philips 65PML9008 z serii The Xtra dostępny jest teraz w atrakcyjnej cenie w Media Expert.…
[indizar2:stronicowanie] [section:] Co warto oglądać w Netflix? Jakie nowe filmy i seriale na Netflix są…
Powstał nowy serial osadzony w uniwersum „W głowie się nie mieści”. Serial nosi tytuł „Wytwórnia…
Na YouTube pojawił się oficjalny teaser oraz krótki materiał zza kulis związany z aktorską adaptacją…
Amazon.pl przygotował atrakcyjną promocję na zakup czytnika e-book Kindle 16 GB! To doskonała okazja, aby…
Szukasz zestawu do wirtualnej rzeczywistości od Sony? Jeśli tak, to sprawdź rewelacyjna promocję na Sony…
Komentarze
Widzieliście już zginany telewizor Samsunga?
http://www.tvmaniak.pl/55492/ces-2014-samsung-przedstawia-flexible-oled-tv/
A co sądzicie o najnowszym TV, niekoniecznie 3D?
http://www.tvmaniak.pl/47386/samsung-ue32f4500-recenzja-telewizora-smart-tv/