LG 39LN5400 to jeden z najnowszych telewizorów z podstawowej serii. Postanowiłem mu się przyjrzeć z bliska w aspekcie najważniejszych kryteriów. Recenzja skupia się na takich czynnikach, jak: jakość obrazu, dźwięk, złącza i gniazda, funkcje dodatkowe oraz wygląd. Czy warto zdecydować się na nowy 39-calowy telewizor LED, którego bardzo niska cena oraz nietypowa wielkość ekranu kusi?
Widzieliście kiedyś telewizor w cenie 1500-1700 złotych, który odznaczałby się niebanalnym wyglądem, atrakcyjnym designem? Ciężko będzie coś takiego znaleźć, prawda? Nie inaczej jest w przypadku modelu LG 39LN5400. W zasadzie bardzo łatwo poznać go w sklepie, bowiem jako jeden z nielicznych odbiorników TV na 2013 rok zaoferuje nazywaną przez niektórych staromodną podstawkę, która nie wygląda już tak dobrze na tle serii Smart TV, jak, np. w LA690S.
Szkoda, że nie zdecydowano się uatrakcyjnić trochę tego odbiornika. Grubość wyświetlacza od razu rzuca się w oczy. Wystarczy spojrzeć na niego z boku i z tyłu. Wiadomo, nie ma co porównywać go z modelami za kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych, jak, np. z Samsungiem z serii F8000, gdzie tył jest niemalże gładki, panel jest cieniutki, a gniazda i złącza nie szpecą, bo są ukryte pod dodatkową osłoną.
Poza tym decydując się na tani telewizor do 2000 złotych mało kto zwraca dużą uwagę w pierwszej kolejności na design, bardziej na funkcjonalność (jakość obrazu, itd.). Dlatego odbiornik może cieszyć się sporą popularnością, zwłaszcza wśród osób, szukających TV głównie do oglądania telewizji oraz filmów – bez zbędnych dodatków.
Kilka słów o pilocie: ten jest wygodny w użyciu (wygodniejszy, niż np. w modelu LG Smart TV z serii LA620S – jego recenzja tutaj).
Wyposażenie pilot, 2 baterie AAA do pilota, podstawa, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna
LG 39LN5400 to przede wszystkim telewizor do odbioru telewizji kablowej, a dopiero potem do oglądania filmów. Jeśli w większości czasu będziecie oglądać programy telewizyjne, to jakość obrazu powinna być wystarczająca. Pamiętajmy, że to model w bardzo niskiej cenie, więc nie możemy spodziewać się wielu dodatków poprawiających wyświetlane treści czy wysokiego poziomu odświeżania.
W zeszłym roku ogromną popularnością cieszył się model LG 42LS570S – zdobywca pierwszego miejsca w naszym konkursie na najlepszy telewizor 2012 roku. Jednak ten oferował znacznie więcej: Motion Clarity Index 200 Hz oraz funkcje poprawiające jakość obrazu: Intelligent Sensor, Picture Wizard II, Triple XD Engine, Resolution Upscaler.
LG 39LN5400 wypada gorzej na tle specyfikacji technicznej:
W menu głównym możemy sami wybrać najlepsze ustawienia. Do wyboru mamy:
Tryb obrazu, podświetlenie, kontrast, jasność, ostrość, kolor, odcień.
W aspekcie wrażeń audio, LG 39LN5400 został wyposażony w bardzo podstawowe opcje pozwalające na optymalne ustawienia. Najważniejsza cecha to zmieniony system dźwięku przestrzennego Virtual Surround (w serii LS570S był Infinite Surround). Funkcje dodatkowe dźwięku są identyczne, jak w LG 42LS570S, a moc całkowita głośników wynosi 20 W. Podsumowując telewizor oferuje przeciętny dźwięk.
W menu głównym możemy sami wybrać najlepsze ustawienia audio. Do wyboru mamy:
Tryb dźwięku, Virtual Surround, Czysty głos II, automatyczna głośność, wyjście dźwięku, ustawienia dźwięku DTV, ustaw. AV Sync., balans.
Z najważniejszych gniazd i złączy do wyboru mamy, m.in. 2 x HDMI (jedno z boku, drugie z tyłu) oraz 1 x USB (z tyłu). Niestety telewizor nie zaoferuje możliwości podłączenia słuchawek. Tak przedstawia się reszta wejść i wyjść:
LG 39LN5400 został wyposażony w możliwość podłączenia innego sprzętu używając do tego komunikacji dodatkowej. W tym przypadku mamy możliwość przetestowania MHL – Mobile HD Link. Poza podstawowymi opcjami (telegazeta, EPG) możemy oglądać multimedia oraz obsługiwać kilka urządzeń od LG jednym pilotem.
Funkcje dodatkowe USB – zdjęcia, muzyka, film, SimpLink, Digital EPG, certyfikat DiviX HD
Warto dodać, że LG 39LN5400 to reprezentant klasy energetycznej A+ (nie mogło być inaczej). Roczne zużycie energii wynosi 66 kWh.
LG 39LN5400 to przede wszystkim propozycja budżetowego odbiornika TV, który oferuje podstawowe wyposażenie. To coś dla osób chcących wydać mało gotówki na zwykły telewizor, służący głównie do oglądania telewizji. Jeśli natomiast interesowałby Was model Smart TV, już za niewiele więcej można stać się posiadaczem jednego z nich, nawet w cenie nieprzekraczającej 2000 złotych.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Znajdź swoją wymarzoną jakość obrazu! Sprawdź najnowszy telewizor LG OLED z zaawansowaną matrycą OLED Evo…
Niedawno debiutująca na Netflix animacja Skydance Animation pt."Zaklęci" wywołała mieszane uczucia wśród widzów. Jak krytycy…
Najnowszy telewizor LG OLED 55B4 możesz teraz kupić w wyjątkowej cenie w Oficjalnym sklepie Allegro!…
Philips 65PML9008 z serii The Xtra dostępny jest teraz w atrakcyjnej cenie w Media Expert.…
[indizar2:stronicowanie] [section:] Co warto oglądać w Netflix? Jakie nowe filmy i seriale na Netflix są…
Powstał nowy serial osadzony w uniwersum „W głowie się nie mieści”. Serial nosi tytuł „Wytwórnia…
Komentarze
hmm, ciekawe jak sie ma do samsunga budzetowego ue39f500 ktory jest za 1599
seria F5000 to też dobry wybór, po ustawieniach obrazu nawet pliki dość kiepskiej jakości (85 MB -20 min) zyskują kolory i trochę lepszą jakość.
Tutaj możecie zobaczyć recenzję TV z serii LA 620S
http://www.3dmaniak.pl/45558/lg-smart-tv-42la620s-recenzja-nowego-telewizora/