Samsung UE32F4500 to jeden z najnowszych telewizorów 2013, który może okazać się prawdziwym hitem w tym roku. Postanowiłem mu się przyjrzeć z bliska w aspekcie najważniejszych kryteriów. Recenzja skupia się na takich czynnikach, jak: jakość obrazu, dźwięk, funkcje Smart TV, złącza i gniazda, opcje dodatkowe oraz wygląd. Czy warto zdecydować się na nowy 32-calowy telewizor LED, którego rozdzielczość to zaledwie HD Ready?
Samsung UE32F4500 znacznie różni się od najwyższych serii telewizorów Smart TV na 2013 rok. Wystarczy spojrzeć na podstawę. W droższych modelach mamy nóżkę w kształcie litery X (Samsung PS51F5500) albo płaską (Samsung PS43F4500). Tutaj wykonano ją w zupełnie inny sposób.
Podstawa wygląda atrakcyjnie zwłaszcza, jeśli obejrzymy ją także z boku.
Druga rzecz to wykończenie ekranu. Telewizor wygląda, jakby był otoczony szklaną taflą, przez co prezentuje się elegancko i inaczej, niż konkurencyjne TV. Jedyne co może trochę popsuć wrażenia wizualnie (wzornictwo High Glossy Design), to grubość wyświetlacza. Smart TV nie jest taki cieniutki jak reszta droższych urządzeń. Szkoda, bo to dla niektórych także ma ogromne znaczenie.
Samsung UE32F4500 waży zaledwie 5,3 kg, a w zestawie wraz z nim otrzymamy wygodnego i funkcjonalnego pilota.
Przydałby się jeszcze jeden, osobny do przeglądania stron internetowych, jednak seria F4500 nie należy do najwyższych.
Wyposażenie: pilot, podstawa, e-manual, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna.
Zobaczcie jak wyglądają podstawowe pliki multimedialne (zdjęcia) na ekranie Smart TV z serii F4500.
W aspekcie technologii wykorzystywanych w 32-calowym modelu Samsung Smart TV nie różni się zbytnio od ubiegłorocznego modelu Samsung UE32ES5500, z wyjątkiem jednej, dużej różnicy. Seria ES500 oferowała obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), natomiast F4500 został wyposażony tylko w HD Ready, co oznacza 1366 x 768 pikseli. Czy obraz jest gorszy od telewizorów Full HD?
Zależy jak na to spojrzeć, czy porównać Samsunga UE32F4500 z innymi modelami HD Ready, z telewizorami wykorzystującymi 100 Hz, czy może z odbiornikami Full HD?
Jak na telewizor HD Ready (100 Hz) poziom wyświetlanych treści jest zadowalający. Co prawda można trochę ponarzekać, że barwy nie są tak wyraźne, jak, np. w niektórych modelach Sony czy LG. Podsumowując jakość obrazu oceniłbym na ocenę dobrą.
Samsung UE32F4500 zaoferuje dobry dźwięk, ale w aspekcie opcji, które posiada, można go porównać do modeli z zeszłego roku. Zobaczcie sami, jego wyposażenie pod tym kątem jest bardzo podobne – niemal identyczne. Zmienia się jedynie system dźwięku przestrzennego (SRS DTS Studio Sound), tymczasem moc całkowita głośników pozostaje taka sama – tradycyjnie 20 W.
Najważniejsze zalety tego modelu poza obowiązkowym WiFi (wcześniej niektóre modele oferowały WiFi Ready) i DLNA, to możliwość komunikacji dodatkowej z innym sprzętem, dzięki WiFi Direct oraz Smart Hub i wiele aplikacji. Oczywiście najważniejszą nowością, która pojawia się w tym roku jest system S-Recommendation. Jej zadaniem jest „podpowiadanie”, co zainteresuje nas w najbliższym czasie (filmy, seriale, programy), na podstawie zebranych wcześniej informacji o tym, co już oglądaliśmy.
Samsung Smart TV zapamięta także ustawienia dotyczące obrazu oraz dźwięku i sam zaproponuje najlepsze jego zdaniem podczas kolejnych, podobnych tematycznie programów oraz filmów.
Co poza oglądaniem telewizji zaoferuje seria F4500? Podobnie, jak w innych Smart TV 2013 wszystko znajdziemy na najważniejszych ekranach. Na górnej części ekranu są ikonki, dotyczące, m.in. opcji społecznościowych, aplikacji oraz naszych plików.
Z ustawień sieci mamy do wyboru:
Stan sieci, ustawienia sieci, sieć WiFi Direct, ustawienia funkcji AllShare oraz nazwa urządzenia (czyli naszego TV).
Tak przedstawia się ilość najważniejszych gniazd i złącz w modelu Samsung UE32F4500. Wśród nich mamy do wyboru 3 x HDMI oraz 2 x USB.
Samsung UE32F4500 poza odtwarzaniem multimediów poprzez złącze USB oferuje pakiet podstawowy (telegazeta, menu w języku polskim, PiP – obraz w obrazie) oraz opcje dodatkowe. Z tych drugich najważniejsze to przede wszystkim możliwość nagrywania filmów oraz programów TV na zewnętrzny dysk twardy (PVR – nagrywanie USB), sterowanie funkcjami telewizora za pomocą smartfona oraz opcja TimeShift. Samsung Smart TV znalazł się w klasie energetycznej A+, a jego roczne zużycie prądu wynosi 45 kWh.
Samsung UE32F4500 to zdecydowanie telewizor dla osób poszukujących czegoś podobnego do serii ES5500. Samsung Smart TV odznacza się niską ceną zakupu, dobrym obrazem, jednak musimy pamiętać, że nie jest to odbiornik Full HD. Model wykorzystuje najbardziej popularne opcje i aplikacje sieciowe. Jeżeli nie przeszkadza nam standardowy dźwięk (20 W), warto mu się przyjrzeć.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Philips 65PML9008 z serii The Xtra dostępny jest teraz w atrakcyjnej cenie w Media Expert.…
[indizar2:stronicowanie] [section:] Co warto oglądać w Netflix? Jakie nowe filmy i seriale na Netflix są…
Powstał nowy serial osadzony w uniwersum „W głowie się nie mieści”. Serial nosi tytuł „Wytwórnia…
Na YouTube pojawił się oficjalny teaser oraz krótki materiał zza kulis związany z aktorską adaptacją…
Amazon.pl przygotował atrakcyjną promocję na zakup czytnika e-book Kindle 16 GB! To doskonała okazja, aby…
Szukasz zestawu do wirtualnej rzeczywistości od Sony? Jeśli tak, to sprawdź rewelacyjna promocję na Sony…
Komentarze
Możecie także zobaczyć recenzję najnowszego Smart TV 3D z serii F6800
http://www.3dmaniak.pl/45870/samsung-ue55f6800-recenzja-nowego-smart-tv/