Postanowiliśmy przyjrzeć się odbiornikom TV, które zbierają dużo pozytywnych opinii i komentarzy w aspekcie eleganckiego wyglądu. Poniżej przedstawiamy 7 najładniejszych telewizorów LED, które dodatkowo zostały wyposażone w najważniejsze funkcje i są do kupienia w przystępnej cenie.
Aktualizacja 16.06.2013
Uwaga. Rynek i dostępne modele, które poleca redaKcja techManiaK.pl cały czas się zmieniają. Od publikacji tego wpisu minęło już trochę czasu, dlatego też zachęcam Cię do zobaczenia naszego najnowszego zestawienia:
Najładniejsze telewizory LED
Wśród oferty telewizorów LED na 2013 rok wiele z nich zasługuje na miano najładniejszego. My postanowiliśmy przedstawić 7 modeli, które wizualnie przyciągają wzrok ze względu na wygląd wyświetlacza. Oczywiście wiele odbiorników w przystępnej cenie będzie oferować niezadowalającą grubość z boku, dlatego skupiliśmy się na wyborze takich TV, które najlepiej prezentują się zawieszone na ścianie, odznaczające się cienką ramką. Dodatkowo pod uwagę wzięliśmy TV, które idealnie będą wyglądać w naszym salonie ze względu na elegancką podstawę – fundamentalny element każdego odbiornika TV.
Sony KDL-40R470A
Specyfikacja: Ekran 40 cali, rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080, technologia odświeżania Motionflow XR 100, moc głośników 2 x 8 W, komunikacja dodatkowa.
Sony KDL-40R470A to kolejny przykład na to, że nawet budżetowy telewizor za cenę nieprzekraczającą 2000 złotych może prezentować się bardzo dobrze. Duża w tym zasługa cienkiej ramki (cieńszej po bokach wyświetlacza) oraz nóżki w oryginalnym kształcie.
Czarno-srebrny telewizor Sony nie jest Smart TV, ale my możemy połączyć się ze smartfonem używając komunikacji bezpośredniej – MHL. Z opcji dodatkowych mamy do wyboru odtwarzanie multimediów poprzez USB, liczba HDMI wynosi 2, USB 1, a roczne zużycie energii to 89 kWh – klasa A.
Panasonic TX-L39E6EK
Specyfikacja: Ekran 39 cali, rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080, technologia odświeżania Backlight Blinking 100 Hz, System dźwięku przestrzennego V-Audio, moc głośników 2 x 10 W, Smart TV, WiFi, DLNA.
Panasonic TX-L39E6EK to jeden z dwóch ciekawszych TV tego producenta. Jeszcze cieńsza ramka oraz prostokątna podstawa sprawiają, że łatwo pomylić go z innymi modelami. To dowód na to, że można połączyć znakomicie wyglądający TV z dużą funkcjonalnością (zwłaszcza opcje Smart TV: aplikacje, my Home Screen, Skype) i niewysoką ceną zakupu.
Dostępny w kolorze czarnym, telewizor Panasonic jest kompatybilny ze sterowaniem najważniejszymi opcjami za pomocą smartfona. W zasadzie brakuje tutaj tylko możliwości połączenia bezpośredniego z innym sprzętem (aczkolwiek jest przydatna funkcja Swipe & Share 2.0). Reszta zalet to 3 x HDMI, 2 x USB oraz roczne zużycie energii wynoszące 56 kWh – klasa A+.
Panasonic TX-L39EM6E
Specyfikacja: Ekran 39 cali, rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080, technologia odświeżania Backlight Blinking 100 Hz, System dźwięku przestrzennego V-Audio, moc głośników 2 x 10 W.
Panasonic TX-L39EM6E to telewizor LED, który także prezentuje się nienagannie, pomimo nieco innej ramki otaczającej 39-calowy wyświetlacz. Podstawa jest identyczna, jak w poprzednim modelu, a to co go różni od serii E6EK to brak dostępu do internetu.
Dostępny w tradycyjnej czerni zaoferuje między innymi odtwarzanie multimediów z USB (1 x USB), 2 x HDMI oraz funkcje pozwalające na zminimalizowanie poboru prądu. Nic dziwnego, że roczne zużycie energii wynosi zaledwie 55 kWh – klasa energetyczna A+.
Philips 39PFL4208H
Specyfikacja: Ekran 39 cali, rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080, technologia odświeżania Perfect Motion Rate 200 Hz, System dźwięku przestrzennego Incredible Surround, moc głośników 2 x 10 W, Smart TV, WiFi, DLNA, komunikacja dodatkowa.
Philips 39PFL4208H to jeden z telewizorów LED z najnowszej serii, który wygląda bardzo atrakcyjnie zdaniem wielu zadowolonych posiadaczy. Niektórym trochę przypomina zeszłoroczne TV, drudzy uważają, że nawet na tle tegorocznych odbiorników z podstawą jak w serii Philips 8008S, 39-calowy TV wygląda niebanalnie.
Smart TV w kolorze czarnym, jako jeden z niewielu przystępnych cenowo modeli zaoferuje opcję WiFi Miracast. Jednak maniacy oglądania filmów i tak zwrócą uwagę na możliwość nagrywania filmów (PVR – nagrywanie USB) i obsługę smartfonem. Ilość HDMI to 3, USB 2, a roczne zużycie energii wynosi 69 kWh – klasa A+.
Samsung UE60F6300
Specyfikacja: Ekran 60 cali, rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080, technologia odświeżania Clear Motion Rate 200 Hz, System dźwięku przestrzennego SRS DTS Studio Sound, moc głośników 2 x 10 W, Smart TV, WiFi, DLNA, komunikacja dodatkowa.
Prawdą jest, że ogromnych rozmiarów telewizory robią znakomite wrażenie w salonie. A gdy cieniutka ramka, ale także podstawa, wyróżniająca się spośród konkurencyjnych modeli zwraca uwagę od razu, to jeszcze lepiej. Samsung UE60F6300 (wzornictwo One Design) to przede wszystkim telewizor bardzo funkcjonalny (Smart TV, system S-Recommendation, popularne aplikacje, PVR – nagrywanie USB czy sterowanie smartfonem).
Czarny Samsung UE60F6300 został wyposażony w komunikację dodatkową – WiFi Direct, dwurdzeniowy procesor oraz 4 x HDMI i 3 x USB. Roczne zużycie energii wynosi 130 kWh – klasa energetyczna A+.
LG 42LN575S
Specyfikacja: Ekran 42 cali, rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080, technologia odświeżania Motion Clarity Index 100 Hz, System dźwięku przestrzennego Virtual Surround Plus, moc głośników 2 x 10 W, Smart TV, WiFi, DLNA, komunikacja dodatkowa.
LG 42LN575S to bez wątpienia jeden z najładniejszych telewizorów LED tego producenta w tym roku. Na uwagę zasługuje stylowa podstawka, która może kojarzyć się z bardzo popularnymi telewizorami trójwymiarowymi. Cienkość ramki otaczającej 42-calowy wyświetlacz jest równie imponująca.
Dostępny w kolorze czarnym LG Smart TV zaoferuje między innymi wiele sposobów łączności z innymi urządzeniami (WiFi Direct/ Miracast, MHL, NFC), dostęp do treści premium, najpopularniejszych narzędzi sieciowych (Facebook, Filmbox, ipla, Orange), PVR – nagrywanie USB i sterowania za pomocą smartfona. Liczba HDMI i USB jest taka sama x 3, a klasa energetyczna to A+, przy rocznym zużyciu energii wynoszącym 76 kWh.
Thomson 48FU4243
Specyfikacja: Ekran 48 cali, rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080, technologia odświeżania Clear Motion Index 100 Hz, System dźwięku przestrzennego Wide Stereo, moc głośników 2 x 8 W.
Thomson 48FU4243 to propozycja eleganckiego telewizora LED od producenta, który może nie jest tak znany, jak LG, Samsung czy Sony, ale w swojej ofercie posiada modele warte uwagi. Proste wzornictwo (Narrow) łączące takie elementy jak cienkość ramki i praktyczną podstawę wygląda atrakcyjnie. Zwłaszcza, że cena tego odbiornika wcale nie jest wysoka w porównaniu z innymi TV.
Dostępny w klasycznej czerni, poza dość oryginalną wielkością ekranu (48 cali) telewizor LED nie jest Smart TV i wykorzystuje przede wszystkim podstawowe opcje (USB – zdjęcia, muzyka, film, Digital EPG), ale nie zabrakło tutaj możliwości nagrywania filmów (PVR – nagrywanie USB). Liczba HDMI wynosi 3, USB 1, a roczne zużycie energii wynosi 129 kWh – klasa A.
Aktualizacja
Aktualne zestawienie znajdziesz tutaj:
|
Ceny w sklepach
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
A który jest lepszy pod względem jakości obrazu z wymienionych tutaj, Sony czy Panasonic? Bo nie wiem na który się zdecydować. Sony ma funkcje poprawy obrazu a Panasonic chyba nie.
ja tam wole telewizor panasonica i bez dodatkowej oplaty
Właściwie dokładając kilka stówek można dorwać starą serię 5507 Philipsa która ma już 3D i ambilight i świetnie się prezentuje. :))
W tej cenie jest bezkonkurencyjny w aspekcie wyglądu
+ dodatkowo jest smartem i to z nowej serii 🙂 celuje w mniejszy rozmiar zeby uzywac jako zastepczego monitora pod ogladanie filmow itp 🙂
Jesli chodzi o kwestie ładny / nieładny to jak dla mnie panasonic e6e wygrywa glownie z powodu supercienkiej ramki 🙂 naprawde wyglada to przeswietnie, czekam na telewizor bez ramki wgl 🙂