Szukacie telewizora z najnowszych serii na rok 2013 o jak największej wielkości ekranu do 4000 złotych, ale nie wiecie, który będzie dla Was idealną propozycją? Zobaczcie nasze najnowsze, maniaKalne zestawienie. Wybraliśmy 5 dobrych telewizorów od takich producentów, jak LG, Panasonic, Philips, Samsung i Sony.
Philips 42PFL7008K
Telewizor z wyjątkowym systemem Ambilight
Specyfikacja: 42” rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080, technologia 3D pasywna (polaryzacyjna), technologia odświeżania Perfect Motion Rate 700 Hz, system dźwięku przestrzennego Incredible Surround, moc głośników 2 x 12 W, Smart TV, WiFi, DLNA, komunikacja dodatkowa.
Philips 42PFL7008K to telewizor LED, zachwycający przede wszystkim czymś, czego nie mają konkurencyjne odbiorniki TV 3D. Chodzi oczywiście o opatentowany przez producenta, rewelacyjny system Ambilight. Model z serii PFL 7000 wykorzystuje wersję trójstronną XL. Oznacza to, że wrażenia podczas projekcji są jeszcze bogatsze, niż w przypadku zeszłorocznych TV. Być może przyszłoroczne telewizory Philips zaoferują Ambilight 4. Warto pamiętać, że w zestawie otrzymamy cztery sztuki okularów 3D.
Telewizor Philips to idealna propozycja dla chcących zobaczyć ulepszony i bardziej płynny obraz, dzięki technologii Perfect Motion Rate 700 Hz czy funkcji Perfect 3D Natural Motion. Na uwagę zasługuje także większa moc głośników, niż standardowo (24 W), co powinno ucieszyć osoby, które niekoniecznie chcą dokupywać dodatkowy sprzęt, by zwiększyć wrażenia audio. Klasa energetyczna odbiornika to A+ – roczne zużycie energii wynosi 75 kWh.
LG 47LA740S
Niedrogi telewizor Smart TV
Specyfikacja: 47” rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080, technologia 3D pasywna (polaryzacyjna), technologia odświeżania Motion Clarity Index 800 Hz, system dźwięku przestrzennego Virtual Surround Plus, moc głośników 2 x 12 W + 10 W, Smart TV, WiFi, DLNA, komunikacja dodatkowa.
LG 47LA740S to tymczasem większy telewizor LED, bowiem wielkość ekranu wynosi aż 47 cali. Klienci przyzwyczaili się do odbiorników z tegorocznych serii LA6XX, tymczasem wyższa także ma do zaoferowania ciekawy sprzęt. Pod względem funkcji poprawiających obraz oraz dźwięk znacznie przewyższa tańsze modele. Wystarczy spojrzeć na specyfikację techniczną. 47-calowy TV wykorzystuje technologię Motion Clarity Index 800 Hz oraz lepsze głośniki. Ich moc całkowita wynosi aż 34 W.
Telewizor LG jest bardzo dobrze wyposażony w opcje sieciowe. Jeśli poszukujecie odbiornika 3D oferującego wiele sposobów komunikacji bezpośredniej (m.in. NFC, WiFi Direct) oraz dostęp do najpopularniejszych aplikacji, jak Facebook, Filmbox, HBO Go, ipla, powinniście być zadowoleni. Dodatkowo model daje możliwość sterowania komendami głosowymi oraz gestami. Klasa energetyczna to A+, a roczne zużycie energii wynosi 93 kWh. W zestawie otrzymamy 6 sztuk okularów (4 x Cinema 3D, 2 x Dual Play).
Panasonic TX-P42GT60E
Telewizor plazmowy z uznanej serii
Specyfikacja: 42” rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080, technologia 3D aktywna (migawkowa), technologia odświeżania Focused Field Drive 3000 Hz, system dźwięku przestrzennego V-Audio Pro Surround 2.1, moc głośników 2 x 5 W + 10 W, Smart TV, WiFi, DLNA, komunikacja dodatkowa.
Panasonic TX-P42GT60E to jeden z nielicznych telewizorów plazmowych 3D, który znalazł się w naszym zestawieniu. Aż trudno uwierzyć, że plazma oferująca doskonały obraz (Focused Field Drive 3000 Hz) i dźwięk (głośniki 20 W) dostępna jest w wielu sklepach w cenie nieprzekraczającej 4000 złotych. Przypomnijmy, że w zeszłym roku modele z serii GT50 cieszyły się sporym zainteresowaniem. Ich następca wykorzystuje technologię aktywnego 3D i jak przystało na TV od tego producenta daje możliwość łączności z innym sprzętem za pomocą Bluetooth.
Panasonic to nie tylko interesująca propozycja dla poszukujących niedrogiej plazmy, ale także w pełni funkcjonalnej, kompatybilnej z nowoczesnymi gadżetami. Seria GT60 działa z elektronicznym piórem dotykowym (niestety do dokupienia osobno). Przypomnijmy, że taką funkcję oferuje TV z najwyższej, tegorocznej serii Panasonic TX-P60ZT60. Jako, że to telewizor plazmowy klasa energetyczna to C przy rocznym zużyciu prądu wynoszącym 190 kWh. W zestawie otrzymamy dwie sztuki okularów aktywnych.
Samsung UE40F7000
Najlepszy Samsung Smart TV w tym przedziale cenowym
Specyfikacja: 40” rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080, technologia 3D aktywna (migawkowa), technologia odświeżania Clear Motion Rate 800 Hz, system dźwięku przestrzennego SRS DNSe+, moc głośników 2 x 10 W, Smart TV, WiFi, DLNA, komunikacja dodatkowa.
Samsung UE40F7000 to doskonały dowód na to, że nie tylko telewizory z serii F8000 oferujące sterowanie głosowe, gestami oraz rozpoznawanie twarzy robią furorę w sklepach. Nieco tańszy model również zagwarantuje nam doskonałą jakość obrazu (Clear Motion Rate 800 Hz), dobry dźwięk i najważniejsze dodatki multimedialne oraz sieciowe. Smart TV łączy się z innym sprzętem wykorzystując Wi-Fi Direct albo MHL – Mobile HD Link.
Telewizor Samsung to dobra propozycja dla osób, które nie chcą przepłacać za modele z serii F8000 albo F8500. Odbiornik TV pracuje na wydajnym czterordzeniowym procesorze, nagrywa filmy, wstrzymuje oglądane programy TV, a najważniejszymi funkcjami możemy sterować za pomocą urządzeń takich, jak smartfon czy tablet. Klasa energetyczna to B, roczne zużycie energii wynosi 96 kWh, a w zestawie otrzymamy 2 sztuki okularów aktywnych.
Sony KDL-47W805
Telewizor wyświetla filmy za pomocą dotyku
Specyfikacja: 47” rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080, technologia 3D pasywna (polaryzacyjna), technologia odświeżania Motionflow XR 400, system dźwięku przestrzennego S-Force Front Surround 3D, moc głośników 2 x 10 W, Smart TV, WiFi, DLNA, komunikacja dodatkowa.
Sony KDL-47W805 to telewizor, który dobrze znacie, bowiem naszą recenzję tego modelu mogliście przeczytać już kilka miesięcy temu. 47-calowy odbiornik często porównywany jest do zeszłorocznych serii, jednak nie da się ukryć, że jakość obrazu oraz dźwięku jak zwykle jest niesamowita. Najciekawszą funkcją sieciową jest kompatybilność z technologią NFC – Near Field Communication. Dzięki niej można w prosty sposób (dotykając smartfonem pilota od TV) przerzucić multimedia prosto na ekran TV (po uprzednim sparowaniu obu urządzeń).
Telewizor Sony to doskonała propozycja dla tych, którzy nie chcą wydawać znacznie większej kwoty pieniędzy na odbiornik z wyższej serii W905A. Nawet brak technologii Triluminos nie wpływa na decyzję o jego zakupie. Jako, że model wyświetla obraz 3D w technice pasywnej, w zestawie z nim dostaniemy aż cztery sztuki okularów trójwymiarowych. Warto dodać, że kolejną zaletą tak ogromnego wyświetlacza jest klasa energetyczna A+ i roczne zużycie energii wynoszące zaledwie 92 kWh.
Ceny w sklepach
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Zastanawia mnie tylko czy w opisie nie chodziło o Telewizor 3D SONY KDL-55W807 bo z tego co widze to w sklepie internetowym to właśnie od stoi po 4,6
super porównanie telewizor do 4 tyś fajne tylko czemu tylko jeden telewizor z wszystkich wymienionych spełnia to kryterium 🙂 ??????????????????????
Ależ to proste:P
Ceneo pokazuje często proponowane, albo uśredniane ceny ze wszystkich sklepów. Czyli jak podana pod zdjęciem cena TV wynosi w linku 5000, to i tak jego cena może zaczynać się nawet od 3200 zł:) Bardzo mylące, wiem…. , a wystarczy wejść na stronę, wybrać opcję od najniższej ceny i gotowe:(
Akurat w tym zestawieniu najciekawsza wydaje się być plazma GT60, ale to pewnie dlatego że jestem fanem plazm 🙂 W każdym razie do gier i filmów jak znalazł.
W ogole Panasonic robi dobre plazmy – ponizej 4000 to jeszcze ST60 sie łapie.
Bez obaw, że pod artykułem link do Ceneo pokazuje ceny wyższe, niż 4000 zł. To zapewne średnia cena danego modelu ze wszystkich sklepów 🙂 Po kliknięciu na link Ceneo znajdziemy te modele w cenach poniżej 4000 zł 🙂