Jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami nowoczesnego telewizora warto zastanowić się, co jeszcze przydałoby się do zamiany naszego salonu w centrum domowej rozrywki. Postanowiliśmy przyjrzeć się eleganckim i przede wszystkim funkcjonalnym urządzeniom, które nam na to pozwolą. Wśród nich znaleźliśmy odtwarzacz Blu-ray, kino domowe, soundbar, Dongle do Smart TV, tuner DVB-T oraz kamerę. Zobaczcie jakie z nich warto wybrać.
Sony BDP-S1100
Elegancki, futurystyczny i tani Blu-ray
Sony BDP-S1100 nie jest zwykłym Blu-ray odtwarzającym płyty Blu-ray, DVD+R/RW, DVD-R/RW, CD-R/RW. Poza dużą funkcjonalnością zwraca on uwagę swoim atrakcyjnym wyglądem. Jeśli chodzi o odtwarzanie obrazu, mamy duże możliwości przetestowania go w tym zakresie (AVC-HD, MKV, AVI, MP4, VC-1, WMV9, XviD). Podobnie z plikami audio (MP3, WMA, AAC, FLAC, WAV) oraz zdjęciami (GIF, JPEG, PNG). Ten również obsługuje najpopularniejsze formaty. Dostęp do internetu jest możliwy, jednak drogą przewodową (brak opcji WiFi). Jedyną wadą jest brak technologii DLNA.
Cabletech URZ0194
Jeden z najbardziej popularnych modeli
Cabletech URZ0194 jest urządzeniem z wyższej półki, jeśli chodzi o tunery, dlatego jego cena nie jest porównywalna z innymi tego typu sprzętami. Jednak wśród opcji, z jakich możemy skorzystać znalazły się te najważniejsze. Należą do nich, m.in. zgodność ze standardami; DVB-T; MPEG-2; MPEG-4, nagrywanie filmów i programów TV (PVR Ready), Timeshift, odbiór stacji radiowych albo po prostu wykorzystanie go, jako odtwarzacz multimedialny.
Samsung HT-E355
Kino domowe o łącznej mocy 330 W
Samsung HT-E355 to nowoczesne kino domowe oferujące solidne brzmienie i 5.1-kanałowy system dźwiękowy z głośnikami o łącznej mocy 330 W. Odtwarza najpopularniejsze formaty obrazu (DVD Video, DVD+R/RW, DVD–R/RW, DivX, XviD, WMV) oraz dźwięku (CD Audio, CD-R/RW, MP3, WMA, Dolby Digital). Jedyne na co możemy narzekać to, że zdjęcia odczyta tylko zapisane z rozszerzeniem JPEG. Sprzęt jest kompatybilny z funkcją ID3 Tag. To świetny przykład na to, że zestaw kina domowego z wysokimi kolumnami wcale nie musi kosztować fortunę.
JVC GC-XA1
Kamera odporna na upadki
W naszym centrum multimedialnym z pewnością przyda nam się kamera, z której w szybki sposób przerzucimy zdjęcia oraz filmy na duży ekran naszego telewizora. Jednym z przystępnych cenowo i jakże funkcjonalnych urządzeń jest JVC GC-XA1 (dostępne rozdzielczości od 848 x 480 pikseli do 1920 x 1080 pikseli). Najchętniej wybierana przez wielbicieli sportów ekstremalnych pozwoli na oglądanie w doskonałej jakości zdjęć, dzięki wykorzystywaniu matrycy CMOS 5 Mpix, cyfrowej stabilizacji obrazu (DIS) oraz funkcji redukcji zniekształceń obrazu. Z ciekawszych zalet warto wspomnieć, że sprzęt jest odporny na upadki (do 2 metrów), a łączność z internetem możliwa jest poprzez WiFi.
Sony HT-CT60
Elegancki i prosty soundbar
Jeśli chcemy zwiększyć moc wydobywanego dźwięku podczas oglądania ulubionych filmów, także nie trzeba przepłacać. Sony HT-CT60 to soundbar w formie listwy z subwooferem idealnie pasujący do nowoczesnego telewizora. Całkowita moc wynosi 90 W (głośniki – 60 W, subwoofer pasywny – 30 W). 2.1-kanałowy głośnik to propozycja dla osób, które w pierwszej kolejności cenią doskonały dźwięk, bowiem z funkcji dodatkowych mamy do wyboru, m.in. regulację tonów wysokich i niskich oraz tryb nocny.
Measy U2B
Nowy dongle do telewizora Smart TV
Jest jeszcze jedna rzecz, którą możemy urozmaicić nasze centrum multimedialnej rozrywki. To najnowszy dongle do telewizorów Smart TV – Measy U2B. Ten wyróżnia się na tle innych tego typu urządzeń dużą pamięcią (8 GB) oraz wykorzystywaniem łączności bezprzewodowej Bluetooth. Najważniejsze parametry niewielkich rozmiarów urządzenia to dwurdzeniowy procesor Rockchip RK3066 taktowany zegarem 1,6 GHz, system Android 4.1 oraz 1 GB pamięci RAM.
Ceny w sklepach
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Jak ktoś ma na wydanie 2kzł to zamiast tych śmieci polecam Pianocraft MCR-755 … co do telewizorów to mi wystarczy podstawowy model 32″led fhd od lg za 1,5 kzł … bo nie widzę różnicy to po co mam przepłacać 😉
za 2,5 k to amli samo kosztuje, gdzie reszta??Jeśli całośc za 2,5 tys to du….pa a nie kino domowe………….
Ja mam całość kina domowego z Philipsa i nie mogę się do niczego przyczepić. Gra on już 2 lata, telewizor ma lekko ponad rok wtedy dałem za całośc właśnie coś koło 2500. Teraz pewnie za 2500 zł tez można mieć porządny sprzęt, ale dalej bym stawiał na Philipsa.