Panasonic TX-L39EM6E to ciekawy telewizor LED o wielkości 39 cali. Ten jest często porównywany do innego, topowego modelu z serii E6E, który w wersji 42 calowej jest określany mianem bestsellera w wielu sklepach. Postanowiliśmy sprawdzić co zaoferuje tańszy odbiornik TV. Co się okazało?
Panasonic TX-L39EM6E: wygląd
W tym roku Panasonic przedstawił dwa nowoczesne, niemal identyczne na pierwszy rzut oka TV LED. Pierwszy z nich to zdobywca najwyższego miejsca w najnowszym rankingu telewizorów – Panasonic TX-L42E6E, drugi trochę mniejszy Panasonic TX-L39EM6E. To właśnie ten ostatni zainteresował nas szczególnie w końcówce tego miesiąca. Dostępny w kolorze czarnym prezentuje się elegancko, nic dziwnego. Ten przez wielu klientów uznawany jest za atrakcyjny odbiornik TV, a do tego dochodzi niewielka cena zakupu.
Panasonic TX-L39EM6E: funkcjonalność
Czego można spodziewać się po telewizorze z najnowszej serii? Przede wszystkim tego, że będzie odznaczał się taką wielkością ekranu, jaka nas interesuje. 39 cali to coraz chętniej wybierana przekątna ekranu. O rozdzielczości Full HD już nie wspominamy, chociaż jak się okazuje są odbiorniki oferujące HD Ready, ale z reguły to mniejsze wyświetlacze. Czy TV powinien odznaczać się dużą liczbą opcji poprawiających jakość wyświetlanego obrazu? Wychodzi na to, że niekoniecznie. Właściwie najważniejszą cechą dotyczącą jakości obrazu jest technologia 100 Hz BLB (Backlight Blinking 100 Hz). Do tego Panasonic TX-L39EM6E podobnie jak seria EM6E gwarantuje płynny i wyraźny obraz i to bez panelu IPS (jak w lepszych telewizorach Panasonic).
Za dobry i przestrzenny dźwięk odpowiada ten sam system, który wykorzystują telewizory z serii E6E. Mowa o V-Audio, znanym też z innych, niedrogich telewizorów. Całkowita moc głośników wynosi 20 W, czyli standardowo. Oczywiście można się doczepić, że inne modele oferują znacznie więcej , np. 24 W, 30 W, a nawet 40 W. Jednak przeważnie to TV 3D, za które zapłacimy więcej, niż 2000 złotych.
System dźwięku przestrzennego V-Audio
Moc głośników 2 x 10 W
Regulacja tonów wysokich / niskich
Korektor dźwięku
Funkcje dodatkowe dźwięku Dolby Digital Plus, dts 2.0 + Digial out, Dolby Pulse
Najważniejszą różnicą pomiędzy flagowymi modelami z serii E6E, a EM6E jest brak dostępu do internetu, co oznacza, że to głównie telewizor przeznaczony dla osób, które nie potrzebują innych udogodnień, jak (np. sterowanie smartfonem, tabletem albo VIERA Remote App 2.0). Panasonic TX-L39EM6E nie został wyposażony w przesyłanie multimediów poprzez DLNA. To jego największa wada, bowiem inne modele niekiedy gwarantują taką przydatną opcję. Przydałaby się także możliwość komunikacji bezpośredniej z innym sprzętem (chociażby drogą przewodową, jak MHL), a także nagrywanie filmów oraz programów na USB. Zamiast tego możemy skorzystać z innych opcji multimedialnych. Należy do nich odczyt plików z urządzenia podłączonego do USB (AVI/MKV/WMV/MP4/M4v/FLV/3GPP/VRO/VOB/TS/PS, MP3/AAC/WMA/FLAC/WAV, JPEG) czy Cyfrowy Przewodnik po Programach.
Panasonic TX-L39EM6E jak przystało na mniejszy telewizor LED wykorzystuje 2 złącza HDMI oraz jedno USB, o czym powinniśmy pamiętać, jeśli będziemy chcieli podłączyć do TV więcej urządzeń.
- Liczba złączy HDMI 2
- Liczba złączy USB 1
- Liczba złączy EURO 1
- Wejście komponentowe
- Cyfrowe wyjście optyczne
- Złącze CI (Common Interface)
- Wyjście słuchawkowe.
Telewizor Panasonic to odbiornik bardzo oszczędny. Roczne zużycie energii wynosi 55 kWh, stąd klasa energetyczna A+.
Podsumowanie
Panasonic TX-L39EM6E to przede wszystkim interesujący telewizor LED w przystępnej cenie dla wszystkich, których urzekła seria E6E, którzy nie będą korzystać z opcji Smart TV. Elegancki, energooszczędny TV znajdziemy bez problemu w wielu sklepach internetowych od 1499 złotych.
Ceny Panasonic TX-L39EM6E
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Ja najchętniej skłanialbym się ku WT60 🙂
o wymienionych modelach możecie także przeczytać na http://www.3dManiaK.pl
np http://www….-wrazenia/
A dla mnie akurat – widać każdy ma nieco inne potrzeby 🙂
Nie no jasne, nie ma co się napinać. Ale wolałbym bardziej zaawansowany model.
Cena jest rzeczywiście dobra, niemniej osobiście wolałbym serię ET60 lub FT60, E jest zbyt podstawowa 🙂