W tym tygodniu postanowiliśmy przyjrzeć się telewizorom trójwymiarowym, które zaoferują nie tylko dobry obraz, dźwięk oraz dużą funkcjonalność w aspekcie opcji Smart TV i multimedialnych. Wybrane przez nas modele według wyszukiwarki Ceneo.pl są dostępne w wielu sklepach w przystępnej cenie. Zobaczcie jaki telewizor 3D do 2000 złotych warto kupić.
Samsung UE40F6400
Telewizor ze sterowaniem głosem
Specyfikacja: 40″ 1920 x 1080, technologia 3D aktywna (migawkowa), technologia Clear Motion Rate 200 Hz, moc głośników 2 x 10 W, Smart TV.
Samsung UE40F6400 to telewizor o wielkości 40 cali, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jeden z reprezentantów serii 6 (jest jeszcze F6640) cieszy się popularnością wśród odbiorników 3D w cenie nieprzekraczającej 2000 złotych. Powodów jest kilka, a najważniejsze z nich to wykorzystywanie WiFi, DLNA, dostęp do przeglądarki internetowej, nagrywanie filmów czy łączność z innym sprzętem za pomocą WiFi Direct. Smart TV został wyposażony w system podpowiadający nam co obejrzeć w telewizji w najbliższym czasie (S-Recommendation) oraz możliwość wyszukiwania informacji w sieci, dzięki komendom głosowym. Telewizorem możemy sterować smartfonem, tabletem, liczba HDMI to 4, ale klasa energetyczna to A – roczne zużycie energii wynosi 91 kWh.
Wyposażenie: okulary 3D x2, pilot Smart Touch TM1360, pilot, 2 baterie AAA do pilota, obrotowa podstawa, e-manual, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna.
Philips 40PFL4508H
Bardzo energooszczędny Smart TV
Specyfikacja: 40” 1920 x 1080 technologia aktywna (migawkowa), technologia Perfect Motion Rate 200 Hz, moc głośników 2 x 10 W, Smart TV.
Philips 40PFL4508H nie tylko zachwyca cenowo, ale to funkcjonalny Smart TV, który jest jednym z najbardziej oszczędnych telewizorów o wielkości 40 cali – klasa energetyczna A+<, przy rocznym zużyciu prądu wynoszącym 58 kWh. Podobnie jak inteligentne telewizory z innych serii ma wiele do zaoferowania, pod kątem opcji sieciowych oraz dodatkowych. Najważniejsze poza bezprzewodowym dostępem do internetu, przeglądarką www i możliwością przesyłania multimediów DLNA to nagrywanie filmów (PVR - nagrywanie USB), komunikacja bezpośrednia WiFi Miracast oraz całkiem spora liczba aplikacji, z których można skorzystać. Jednak musimy pamiętać, że liczba HDMI wynosi nie 4 (jak w powyższym modelu Samsung), a 3.
Wyposażenie: pilot, 2 baterie AAA do pilota, podstawa, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna.
Toshiba 40L7335DG
Funkcjonalny i tani Smart TV
Specyfikacja: 40″ 1920 x 1080, technologia 3D aktywna (migawkowa), technologia Active Motion&Resolution 200, moc głośników 2 x 10 W, Smart TV.
Toshiba 40L7335DG to jeden z najbardziej funkcjonalnych modeli inteligentnych telewizorów, jakie koncern przedstawił w 2013 roku. Okazuje się, że nie trzeba wydawać majątku na dobry odbiornik TV i do tego 3D, bo 40-calowy sprzęt został wyposażony całkiem nieźle i jako Smart TV często jest porównywany z modelami o klasę wyższymi i droższymi. Wszystko dlatego, że ten wykorzystuje nie tylko WiFi, DLNA, nagrywanie USB, ale wiele innych, przydatnych funkcji. Przykładowo TV może połączyć się z tabletem albo smartfonem poprzez MHL – Mobile HD Link (opcja przewodowa), ale też używając drogi bezprzewodowej (Wi-Fi Miracast, WiDi – Intel Wireless Display). Poza nagrywaniem na USB warto zwrócić jeszcze uwagę na możliwość aktualizacji oprogramowania, sterowanie za pomocą smartfona i tabletu oraz liczbę HDMI (x 4). Model należy do najbardziej energooszczędnych TV (klasa A+, roczne zużycie energii 67 kWh), ale musimy pamiętać, że czas reakcji matrycy wynosi 8 ms.
Wyposażenie: okulary 3D x2, pilot, 2 baterie AAA do pilota, podstawa, e-manual, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna.
Philips 32PFL5008H
Telewizor 3D z Ambilight
Specyfikacja: 32” 1920 x 1080, technologia 3D pasywna (polaryzacyjna), technologia Perfect Motion Rate 300 Hz, moc głośników 2 x 10 W, Smart TV.
Philips 32PFL5008H to druga propozycja od tego koncernu, jednak 32-calowy telewizor w tej cenie należy do wyższej serii oraz wyróżnia się nie tylko na tle innych odbiorników Philipsa, ale też konkurencji. Model został wyposażony w opatentowany przez producenta system dbający o znacznie lepsze i bogatsze wrażenia podczas oglądania filmów, a nawet zwykłych programów w telewizji. Mowa oczywiście o Ambilight (dostosowywanie się do koloru tapety, tryb oświetlenia Lounge), który w 2013 roku jest dostępny w telewizorach 3D z serii 5000. Reszta zalet, jako Smart TV jest podobna do poprzedniego modelu z WiFi, DLNA, przeglądarką internetową, nagrywaniem filmów na USB, aktualizacją oprogramowania i sterowaniem za pomocą smartfona, tabletu na czele. Roczne zużycie energii wynosi 51 kWh, stąd klasa energetyczna A.
Wyposażenie: okulary 3D x2, pilot, 2 baterie AAA do pilota, obrotowa podstawa, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna.
LG 32LA620S
Smart TV za niewielkie pieniądze
Specyfikacja: 32” 1920 x 1080, technologia 3D pasywna (polaryzacyjna), technologia Motion Clarity Index 200 Hz, moc głośników 2 x 10 W, Smart TV.
LG 32LA620S to też model o wielkości 32 cali, któremu z całą pewnością warto się przyjrzeć. Telewizor pochodzi z podstawowej serii zaprezentowanej w 2013 roku, jednak pod względem funkcji dodatkowych oraz sieciowych można odnieść wrażenie, że za małe pieniądze otrzymujemy o wiele więcej. Większość z nich wykorzystują bardziej zaawansowane serie, przede wszystkim: WiFi, DLNA, dostęp do przeglądarki www, nagrywanie USB oraz dużą liczbę sposobów łączności z innym sprzętem: Wi-Fi Direct, Wi-Fi Miracast, WiDi – Intel Wireless Display, MHL – Mobile HD Link, NFC. Telewizorem możemy zatem sterować smartfonem albo tabletem. Roczne zużycie energii wynosi 58 kWh, stąd klasa energetyczna A.
Wyposażenie: okulary 3D x4, pilot, 2 baterie AAA do pilota, obrotowa podstawa, e-manual, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna.
Ja testowałem webos na LG 47LB671V i nie miałem tego typu problemów, troche mnie to dziwi. Działało szybko, nic się nie wywalało. Jakość wykonania widziałem i bez zarzutu.
A kto ma inne doświadczenia z webOS? Tylko Przemek??? 🙂
W tym przedziale cenowym beda kusic LG
odradzam LG z webosem (90% uwag dotyczy tez starszych)
– wolne jak flaki z olejem menu(*)
– przegladarka www sie wywala przy ogladaniu filmow „brak pamieci”
– brak tvn playera (jest na starsze lg)
– brak mozliwosci laczenia w jednej liscie programow naziemnych i satelitarnych a z racji (*) upierdliwe przelaczanie antena->sat (+ nie pamieta wczesniej wybranej ulubionej listy po przelaczeniu) – w zasadzie fcja do wymienienia na reklamowce TV ale nie do uzytku!
– fatalna jakosc wykonania (odstajaca ramka) + nierowne podswietlenie matrycy
– podstawowy pilot jest chyba specjalnie beznadziejny by podkreslic wartosc pilota magic
„Doswiadczenia” zebralem uzywajac 42LB650V
jeszcze trochę i będą go dodawać do smartfona 😀
Ceny się szybko zmieniają, bo LG 32LA620S można dostać już mając 1600złoty
Poniżej 2000 – LG 42LA620S – chyba lepiej jego wstawić a nie 32?
wszystkie TV są dostępne do 2000 złotych – wystarczy zrobić pokaż od najniższej ceny, ceneo w linkach do sklepów pokazuje uśrednioną cenę, dlatego czasami pod zdjęciem jest cena powyżej 2 tys.
Skoro wsadziliście samsunga 6400 za ponad 2000, to można by i pokazać philipsa 42pfl5008h, który jest nawet od sama minimalnie tańszy