Koncern LG podobnie jak Samsung przedstawił w tym roku dużą ofertę nowoczesnych telewizorów 3D. To co je wyróżnia na rynku to przede wszystkim innowacyjny system webOS, w który wyposażone są modele z wyższych i najwyższych serii. LG 47LB671V także go wykorzystuje. Postanowiliśmy mu się przyjrzeć z bliska, by sprawdzić, co jeszcze może zaoferować TV za niecałe 3500 złotych.
LG 47LB671V: wizualnie
LG 47LB671V podobnie jak reszta telewizorów z wyższych serii odznacza się eleganckim wzornictwem. 47-calowy kolos spoczywa na dwóch srebrnych nóżkach, zupełnie inaczej, niż w seriach LB650V czy LB731V. Jednak najważniejsze jest to, że są masywne i z pewnością utrzymają ciężar tego TV. Ramka otaczająca wyświetlacz jest bardzo cieniutka, a poniżej możecie zobaczyć jak model prezentuje się z boku.
Funkcjonalność
Koncern LG przyzwyczaił nas już do tego, że większość telewizorów oferuje w wielkości 55 albo 47 cali (inni producenci 46, albo 48″). Jeśli chodzi o oglądanie filmów w domowym salonie 119 cm przekątnej jest w zupełności wystarczające. Szkoda tylko, że do TV zostały dołączone dwie pary okularów trójwymiarowych. Co prawda koszt zakupu dodatkowej pary nie jest wysoki (technologia pasywna), ale przykładowo w zeszłym roku do niektórych serii dołączano nawet osiem sztuk. Gracze również będą musieli dokupić podobny gadżet, by skorzystać z trybu Dual Play.
Najważniejsze cechy LG 47LB671V to rozdzielczość Full HD oraz technologia optymalizacji ruchu (Motion Clarity Index) na ekranie z wysokim współczynnikiem (700 Hz). Dla porównania jeden z najbardziej popularnych telewizorów 3D tego producenta w 2013 roku – LG 47LA660S – oferował 400 Hz. Uzupełnieniem opcji poprawy wyświetlanych treści jest nieodłączny, znany z wcześniejszych modeli procesor obrazu Triple XD Engine. Wśród dodatkowych ustawień mamy do wyboru następujące tryby: Standard, Manual, Cinema, Sport i Extreme.
LG 47LB671V kusi, by pod jego nóżki podstawić niewielkich rozmiarów soundbar, by uzyskać jeszcze lepsze brzmienie. Jednak w tym przypadku nie będzie to potrzebne (chyba, że naprawdę lubimy czuć się jak w kinie), bowiem model wykorzystuje ulepszony system dźwięku przestrzennego (2.1) Virtual Surround Plus. Całkowita moc głośników wynosi więcej, niż standardowo – 24 W.
Smart TV i dodatki
Najważniejszym elementem LG 47LB671V jako Smart TV jest system webOS. Koncern LG już niejednokrotnie przypominał, że jego wprowadzenie ma znacznie ułatwić poruszanie się po najciekawszych aplikacjach i narzędziach sieciowych. W dole ekranu mamy szereg najważniejszych appek i w zasadzie wystarczy szybkim ruchem kursora wybrać te, które poszukujemy. Poruszanie się po menu inteligentnego telewizora daje nam natychmiastowy dostęp do takich narzędzi, jak Skype, Facebook, YouTube, ale oczywiście nie tylko. Dzięki ulepszonemu menu (Launcher) możemy szybko zobaczyć co kryje się w Przewodniku Telewizyjnym, internetowej telewizji (LiveTV), itd.
Oczywiście Smart TV to nie tylko webOS, ale też prosta w obsłudze przeglądarka internetowa i komunikacja bezpośrednia z innymi urządzeniami. LG 47LB671V umożliwia łączność dzięki WiFi Direct, Smart Mobile Link (MHL 2.0), WiFi Miracast czy WiDi. Oznacza to między innymi, że telewizorem możemy sterować również używając smartfona albo tabletu.
Całość uzupełniają podstawowe opcje znane z niższych, serii, jak dostęp do internetu przez WiFi, przesyłanie mediów na ekran TV przy pomocy DLNA, telewizja hybrydowa, możliwość zamontowania kamery internetowej (AN-VC500 do nabycia osobno) do rozmów na Skypie, czy sterowanie palcami oraz komendami głosowymi. SimpLink umożliwi zarządzanie wieloma urządzeniami od LG jednym pilotem. Tymczasem z funkcji dotyczących oglądania filmów oraz programów TV, poza szybką konwersją do trybu 3D materiałów 2D, możemy skorzystać z nagrywania na USB czy pauzowania oglądanego programu (TimeShift).
Wejścia/wyjścia, klasa energetyczna
Z najważniejszych gniazd i złączy LG 47LB671V posiada 3 x HDMI oraz tyle samo USB. Tak wygląda całość:
Złącza – bok
- CI+
- HDMI x 3
- USB (2.0) x 3.
Złącza – tył
- RF – antenowe
- Composite IN + Audio (współdzielone)
- Component + Audio
- Scart (Full)
- Cyfrowe wyjście audio (optyczne)
- PC audio (współdzielone)
- LAN
- Wyjście słuchawkowe (współdzielone).
LG 47LB671V jak przystało na kolejny telewizor tego producent o wielkości 47 cali pobiera niewiele prądu. Roczne zużycie energii wynosi 70 kWh, dlatego model znalazł się w klasie energetycznej A+.
Podsumowanie
LG 47LB671V może być propozycją dla osób stawiających na pewne kryteria. Jeśli są nimi dobra jakość obrazu, dźwięku, wykorzystywanie webOS i cena zakupu nieprzekraczającą 3500 złotych, to warto zobaczyć go jeszcze raz w sklepie. Być może to właśnie ten model w 100% spełni ich wymagania. Dodatkowo zyskaliby oni elegancki telewizor, który znakomicie będzie prezentował się w salonie.
Źródło własne
Ceny LG 47LB671V
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Psp
W opisie jest błąd/nieprawda! Ten model to również 700hz a nie 800.
Oczywiście masz rację, dzięki:)
Ps. Jak to jest z tymi „braćmi”.? Mowa o modelu 670V vs 671V. Czym się różnią bo wszystko wygląda tak samo(opis) ??? A i cena w przypadku „młodszego” brat czyli 671 też minimalnie większa,dosłownie kilkanaście euro. Dopłacić? 😀
W podobnych modelach różnice są niekiedy znikome: inna podstawa, inny kolor obudowy, dodatkowy tuner, itd. Najlepiej wejść na stronę producenta i porównać,czym się różnią.
Dodatkowo wiele sklepów ma niemal identyczne modele, ale pod innymi nazwami (np. w Media Expert mamy Sony W828, w Euro i Saturnie W829).
Do czego lnb ??? Moze moglbym hotbird ujrzec? Jest tam w ogóle jeszcze coś za darmo…jakieś mango tv chociaż? 😀
Jak to brak. Jest wtyczka, tylko nie można jej uaktualnić i dlatego filmy nie działają. Po za tym cda.pl śmiga na flashu bez problemu.
Wszyscy producenci rezygnują z flasha na rzecz HTML5. W nowym roku nikt już nie będzie tego wspierał (prawdopodobnie). To producenci aplikacji i stron muszą się przestawić 🙂
Wszystko ok super obraz cena bajeru wielki ale to wielki minus dla LG w przeglądarce brak wtyczki flasha przez co brak dostępu np do serwisu zalukaj itp myślę ze ktoś to poprawi
Ja kupiłem ten model wersje 42 cale i nie żałuje. Obraz bardzo dobry kolory intensywne, bardzo wiele możliwości ustawień. Dźwięk dobry. Smart TV bardzo ubogi w polskie aplikacje, ale ja miałem zamiar kupić TV o dobrych parametrach i solidnie wykonany, a LG naprawdę zrobił ten model z dobrych materiałów. Smart najlepszy to Fbox2 mnóstwo aplikacji android, wiele możliwości to urządzenie przewyższa smart z telewizorów każdego producenta.A miałem do czynienia z samsung smart TV, Sony smart TV, Lg smart TV. Android z Fboxa2 działa bardzo dobrze a XBMC i aplikacje polskie to prawdziwy smart.
Jakość materiału SD jest naprawdę przyzwoita, materiał HD wygląda dobrze na prawie każdym nowym TV.
Dźwięk (jak na mój gust) przyzwoity.
3D jest też dobre.
Te ciemne rogi widoczne na matrycy w praktyce w niczym nie przeszkadzają i po chwili użytkowania już na to się nie zwraca uwagi.
Nie działa (prawidłowo) funkcja oszczędzania energii (automatyczne dopasowywanie jasności podświetlenia do warunków otoczenia) – testowane na kilku egzemplarzach [serwis twierdzi, że działa, choć nie tak jak powinno – mi nie udało się zauważyć działania tej funkcji].
WebOs na tym telewizorze muli trochę.
bardzo mało aplikacji, nie ma tvn player’a.
To mój drugi smart tv i zastanawiam się czy na pewno kolejny tv tez będzie smart, skoro taniej będzie kupić nie smartowy tv i dodatkowo odtwarzacz multimediow na androidzie z przeglądarka www podłączany przez hdmi (ostatnio widziałem cos takiego za 100pln)
Jak dla mnie ten TV to bajka. Pd względem obrazu i dźwięku za ta cenę na rynku nic lepszego się nie znajdzie. LG Store nie do końca działa ale… czy telewizor ma być komputerem? jak ktoś chce z tych funkcji korzystać niech kupi sobie nowego lapka albo pada i podłączy pod TV wyjdzie na to samo, a przynajmniej mniej nerwów będzie 🙂
Tak samo jak jego „brat”
http://www….cyfikacja/
Nie wszystkie modele LG na rok 2014 mają matrycę IPS. Model LG 39LB650V ma ponoć matrycę AMVA od firmy AUO. Jak sądzicie, czy warto kupić ten model? AMVA mają dużo lepszą czerń od IPS, ale są za to trochę wolniejsze.
Obecnie warto kupić:
http://www….cyfikacja/
albo
http://www….cyfikacja/
ewentualnie konkurentów:
http://www….cyfikacja/
albo
http://www….-wrazenia/
Sony też stosuje czasami matryce IPS od nich seria W9 ma matryce IPS i dostała nagrodę jako najgorszy model Sony z tego roku. Dlatego ja nie kupiłbym telewizora od LG albo jakiegoś innej firmy która stosuje matryce IPS, w dzień to wygląda całkiem w porządku ale jak chcesz zrobi sobie noc filmową to kicha.
Oczywiście, że nie. Tylko co z czym porównujesz?
Telewizor po lewej to Panasonic ET60 wyposażony w matrycę IPS od LG, wszystkie modele LG z tego roku mają taką matrycę (no oprócz od nich modelu OLED) obojętnie czy ten LG kosztuje 1000 zł czy 4000 zł matryca taka sama, jedyna różnica to procesor obrazu który poprawia jakość kolorów, gammę itp. ale kontrastu nie jest w stanie jakoś znacznie poprawić np. jak matryca ma kontrast około 750:1 to procesor obrazu podciągnie to do 1100: maksymalnie.
Jednak nadal jest to daleko w tyle za matrycami w technologi PSA które stosuje np. Sony, ten telewizor po prawej to Sony CX520. Matryce te osiągają kontrast w wysokości 3000:1 lub trochę więcej. Dlatego na dołączonym linku jest taka różnica w jakości obrazu, jednak trzeba zaznaczyć że tą różnice widać tylko w przyciemnionym pokoju, jak oglądasz telewizory w sklepie gdzie jest dobre jasne oświetlenie to nie widać tego kontrastu przy modelach LG lub innych które stosują matrycę IPS.
http://blog…s-mva1.jpg
Chyba nie chcesz mi powiedzieć że to po lewej wygląda lepiej niż po prawej.
Jest to porównanie modeli z tamtego roku po lewej model LG kontrast 1000:1,a po prawej Sony kontrast 3000:1.
Przecież jakość obrazu to jedna z zalet tego telewizora. W standardzie jedynie jest dźwięk, więc warto nieco poprawić.
Telewizor fajnie się prezentuje szkoda tylko że obrazu już nie jest taki fajny, trochę szkoda ale są inne firmy jak Panasonic Sony które stawiają jakość obrazu na pierwszym miejscy.
Autor artykułu sugeruje soundbar, a nie lepiej soundplate? Zresztą przy takim obrazie warto chyba zainwestować w kino domowe.
Myślę że propozycja LG to strzał w dziesiątkę. Jak ktoś sam sprawdzi w sklepie jak łatwy w obsłudze jest WebOs nie będzie się długo zastanawiał. No i sterowanie głosem,gestem lub smartfonem.
Ten rok zapowiada się jeszcze ciekawiej niż zeszły. LG weszło z WebOS, a Philips od razu przywalił z Androidem. Co z rozwiązaniem LG jeszcze nie wiadomo, Philips wybrał raczej sprawdzone, stale ulepszane i wielu znane rozwiązanie, chyba pierwsze rozwiązanie ma większe szanse na sukces.