>

Philips 32PFH4309: pierwsze informacje

Philips 32PFH4309 to kolejny telewizor LED, którego datę premiery w sklepach zaplanowano na czerwiec. Zanim to nastąpi postanowiliśmy mu się przyjrzeć podobnie jak reprezentantowi serii 5509, o którym mogliście przeczytać kilka dni temu. 32-calowy odbiornik TV należy do podstawowej serii i nie jest Smart TV. W takim razie co może zaoferować?

Philips 32PFH4309 / fot. Philips

Philips 32PFH4309: wygląd

Philips 32PFH4309 / fot. Philips

Philips 32PFH4309 tak samo jak inne telewizory LED z tegorocznych serii odznacza się eleganckim wzornictwem, a jego głównym atutem jest wąska ramka. W modelu postanowiono zastosować podstawę typu zamkniętego, dlatego niektórym może się ona kojarzyć ze starszymi TV. Faktycznie gdyby była ona taka jak w seriach 7109 albo 5509, wyglądałby znacznie lepiej.

Z drugiej strony producenci cały czas starają się zmieniać pewne elementy swoich telewizorów przez co cała oferta na dany rok jest bardziej zróżnicowana. Dobrym porównaniem są TV Samsunga z serii na 2014 rok. Niektóre oferują podstawę prostokątną (wypełnioną) albo czteroramienną. Tak, by wszystkie modele nie wyglądały tak samo.

Obraz i dźwięk

Philips 32PFH4309 / fot. Philips

Philips 32PFH4309 zaoferuje rozdzielczość Full HD, co ważne bo wciąż w ofercie wielu firm znaleźć możemy 32-calowe TV HD Ready. To co sprawiło, że model należy do podstawowej serii to dwie rzeczy. Pierwsza dotyczy tzw. technologii odświeżania. Jej współczynnik (Perfect Motion Rate) wynosi 100 Hz co oznacza, że to wartość minimalna w modelach z 2014 roku. Przypomnijmy, że najwięksi producenci chwalą się tym, że ich urządzenia wykorzystują znacznie więcej, jednocześnie obiecując, że ruch na ekranie będzie bardziej płynny.

Druga to jasność, której często nie bierze się w ogóle pod uwagę, a warto wiedzieć, że dobre telewizory odznaczają się jasnością wynoszącą 300, a nawet 350 cd/m². Philips 32PFH4309 oferuje 250 cd/m², czyli tak samo jak modele konkurencyjne, także z podstawowych serii, np. Toshiba 24W1333.

Oczywiście wśród funkcji poprawy obrazu nie zabrakło tych najważniejszych. Jedną z nich jest Digital Crystal Clear pozwalająca na uzyskanie naturalnego obrazu bez względu na jego źródło. Jednak należy pamiętać, że to wciąż bardziej dodatki podstawowe.

Philips 32PFH4309 / fot. Philips

Poza opcjami poprawy obrazu warto też przyjrzeć się, co dany telewizor zaoferuje pod kątem wrażeń audio, przede wszystkim głośnikom. W zeszłym roku ich całkowita moc w większości telewizorów Full HD wynosiła 20 W. Zdarzały się modele wykorzystujące mniej, 18 W, 16 W, a nawet 10 W. Głównie dotyczy to ekranów o mniejszych przekątnych (19, 22, 28 cali), ale nierzadko także 32-calowych. Tak właśnie jest w przypadku Philips 32PFH4309 – tutaj maksimum to 10 W. Funkcje poprawy dźwięku również należą do tych standardowych i są to m.in. Incredible Surround, czy wyraźne brzmienie.

Opcje dodatkowe

Philips 32PFH4309 / fot. Philips

Philips 32PFH4309 jak już wspominaliśmy nie jest inteligentnym urządzeniem. Z jednej strony to dobrze, bo kiedy trafi do sklepów jego cena będzie znacznie niższa od podobnych modeli z dostępem do internetu. Tymczasem nie każdy poszukuje telewizora, by przeglądać strony internetowe. Z drugiej strony większość odbiorników TV już w zeszłym roku oferowała przeglądarkę, aplikacje online jako, tzw. wyposażenie podstawowe i to w konkurencyjnej cenie. Zatem co możemy wykorzystać w tym TV?

Najciekawszymi dodatkami w Philips 32PFH4309 jest nagrywanie filmów na USB, wstrzymywanie oglądanego programu (TimeShift) oraz aktualizowanie oprogramowania przez USB. Dzięki temu ostatniemu będziemy mogli ulepszać nasz telewizor co jakiś czas bez potrzeby wymiany go na nowy. Funkcja Easylink pozwoli w prosty i szybki sposób zarządzać sprzętem tego producenta za pomocą jednego pilota. Z opcji, które jeszcze powinien posiadać każdy odbiornik TV nie zabrakło odtwarzania mediów z podłączonego do USB urządzenia przenośnego oraz Cyfrowego Przewodnika po Programach (Digital EPG).

Złącza, gniazda i energooszczędność

Philips 32PFH4309 / fot. Philips

Wśród najważniejszych wejść i wyjść mamy do wyboru, m.in. 2 x HDMI oraz 1 x USB. Tak wygląda cała lista:

  • HDMI: 2
  • USB: 1
  • Antena IEC75
  • Common Interface Plus (CI+)
  • Cyfrowe wyjście audio (optyczne)
  • Wyjście na słuchawki
  • Złącze usługi
  • Wejście audio (DVI).

Philips 32PFH4309 pomimo tego, że należy do telewizorów o wielkości 32 cali znalazł się w klasie energetycznej A. Szacowane, roczne zużycie prądu wynosi 59 kWh.

  • Klasa energetyczna: A
  • Etykieta energetyczna UE: 40 W
  • Roczne zużycie energii: 59 kWh
  • Pobór mocy w trybie gotowości: < 0,3 W
  • Pobór mocy w trybie wyłączenia: < 0,3 W.

Podsumowanie

Philips 32PFH4309 może być dobrą propozycją dla osób poszukujących w pierwszej kolejności prostego w obsłudze telewizora, niewykorzystującego zbędnych dodatków (m.in. dostępu do internetu). To coś dla tych, którzy będą chcieli przede wszystkim oglądać telewizję albo odtwarzać multimedia z innego urządzenia. Ważnym czynnikiem będzie także jego koszt zakupu. Nawet nie znając sugerowanej ceny tego modelu możemy być pewni, że ten będzie jednym z tańszych TV dostępnych już wkrótce w sklepach.

Źródło: philips; oprac. tvManiaK

jacekg

Komentarze

  • Co to jest tryb wyłączenia i czy dobrze rozumiem, że jak go przyciskiem wyłączę z trybu standby to on i tak będzie pobierał prąd?

    • Urządzenia pozostawione w trybie czuwania pobierają prąd - na szczęście w porównaniu ze starszymi TV nie są to duże wartości, ale to prawda. Innymi słowy by zminimalizować użycie energii najlepiej byłoby wyłączać cały sprzęt (np. za pomocą listwy), ale wiadomo, że w dzisiejszych czasach liczy się wygoda i raczej niewiele osób będzie chciało codziennie podłączać swój sprzęt za każdym razem. Innymi słowy godzimy się na niewielkie straty w ciągu dnia - jednak warto sprawdzić jak to wygląda w skali roku, z naszym całym sprzętem. Może się okazać, że uśpione urządzenia łącznie przez 12 miesięcy kosztują nas o dodatkowe kilkadziesiąt złotych (albo i więcej).

      Z drugiej strony te najnowsze TV wykorzystują opcje minimalizowania strat energii, Sytuacja może być odwrotna, kiedy posiadamy starsze urządzenia, nieoferujące trybów eco, itd.

  • No nieźle, co chwila nowe te Philipsy się pojawiają. Jak grzyby po deszczu :) A co do tego modelu, to zapewne przemawiać za nim będzie niska cena - bez bajerów.

Najnowsze artykuły

Xtra oferta na 65″ Philips Mini-LED z efektownym podświetleniem Ambilight!

Philips 65PML9008 z serii The Xtra dostępny jest teraz w atrakcyjnej cenie w Media Expert.…

21 listopada 2024

Co oglądać w Netflix? Nowe filmy i seriale (listopad 2024)

[indizar2:stronicowanie] [section:] Co warto oglądać w Netflix? Jakie nowe filmy i seriale na Netflix są…

21 listopada 2024

Nowy serial z serii „W głowie się nie mieści” na Disney+! Zdradzono datę premiery

Powstał nowy serial osadzony w uniwersum „W głowie się nie mieści”. Serial nosi tytuł „Wytwórnia…

21 listopada 2024

Kultowa bajka powraca w wersji aktorskiej! Na to czekali fani

Na YouTube pojawił się oficjalny teaser oraz krótki materiał zza kulis związany z aktorską adaptacją…

21 listopada 2024

Coś dla fanów e-booków: wszechstronny czytnik Kindle w znakomitej ofercie!

Amazon.pl przygotował atrakcyjną promocję na zakup czytnika e-book Kindle 16 GB! To doskonała okazja, aby…

21 listopada 2024

Zestaw PlayStation VR2 w mega niskiej cenie!

Szukasz zestawu do wirtualnej rzeczywistości od Sony? Jeśli tak, to sprawdź rewelacyjna promocję na Sony…

21 listopada 2024