Spis treści
- Elektronika
- Funkcjonalność
- Podsumowanie i ocena
- Galeria
Funkcjonalność
Obsługiwane formaty
Trzeba przyznać, że byliśmy mile zaskoczeni funkcjonalnością telewizora. Sony oferuje pełne wsparcie najpopularniejszych formatów audio i video. Wykorzystując różnorodność zbioru naszych materiałów testowych, próbowaliśmy znaleźć choć jedno rozszerzenie, które sprawiłoby kłopot. Oczywiście pomijam tu słynne .txt, które czasami potrafi zepsuć człowiekowi humor nietypowym kodowaniem tekstu. Z tym jednym wyjątkiem EX720 poradził sobie zarówno z MKV (z dźwiękiem AC3 oraz z DTS), AVI, czy też z MP4. Ze zdjęciami również nie było żadnych problemów, chociaż nie oczekujmy po telewizorze wsparcia dla RAWów.
Tryb 3D
Sony Bravia KDL-46EX720 został wyposażony w technologię aktywnej migawki. Wbudowany w telewizor nadajnik synchronizuje sygnał z okularami (ponownie przypomnę, że należy je dokupić osobno), które naprzemiennie „mrugają” za nas przysłonami. Przy jednoczesnym naprzemiennym wyświetlaniu sąsiadujących klatek filmu uzyskujemy w głowie obraz trójwymiarowy.
Markowe okulary Sony nie należą niestety do najwygodniejszych. Nie są ciężkie ale mają ciasne oprawki, w których komfortowo mogą się czuć tylko osoby z małymi głowami. Na uwagę natomiast zasługuje stylowy worek ochronny dołączany do szkieł. Taka forma pocieszenia po wydaniu dodatkowych kilku stówek.
Samej technologii oceniać nie będę, bowiem wiele zależy od indywidualnego gustu. Osobiście nie odczuwam bólu głowy po kilkugodzinnym seansie w szkłach na głowie, ale też z natury nie lubię żadnych okularów. Takich subiektywnych opinii można mnożyć, ale stanowczo mija się to z celem – każdy choć raz powinien wypróbować sprzęt z aktywną migawką, by wypracować swoje zdanie.
Jeśli chodzi o jakość obrazu, nie zauważyłem tu żadnych uchybień. Podobne odwzorowanie kolorów i głębia czerni, co w trybie 2D. Żadnych zauważalnych artefaktów, nawet przy dynamicznych scenach. Kąty widzenia są bardzo szerokie i mamy możliwość ewentualnej korekty z poziomu menu.
Nastawy ręczne vs automatyka
Interfejs cyfrowy telewizora można określić jednym słowem – niewygodny. Niestety projektanci Sony postawili na miłe dla oka efekty i ikony całkowicie zapominając o komforcie użytkowania. Z poziomu pilota mamy bezpośredni dostęp do dwóch trybów menu. Pierwszy z nich to zajmująca połowę ekranu lista ustawień (obraz, dźwięk, itp.). Drugie to ekran główny odbiornika podzielony na miniaturę aktualnie wyświetlanego obrazu oraz na listę kategorii opcji.
Pierwsze z wymienionych, tak zwane szybkie menu, mija się całkowicie z celem. Jest czytelne, jest wygodne w nawigacji, ale niech ktoś mi powie – jak zmienić najważniejsze cechy obrazu, takie jak balans bieli, kontrast i ostrość, gdy połowa kadru znika nam pod czarnym tłem menu? Z kolei główny ekran odbiornika jest stanowczo zbyt chaotyczny. Mnogość opcji i podkategorii bardzo szybko przytłoczy użytkownika zniechęcając go do poszukiwań.
W trakcie testów nie stanęliśmy przed potrzebą manualnej korekty obrazu. Ustawienia automatyczne na szczęście funkcjonowały bez zarzutu, co jest jedyną (chociaż znaczącą) pociechą po zawodzie jakiego doznaliśmy nawigując po menu. Interesującym rozwiązaniem jest również czujnik obecności wygaszający ekran gdy pokój pustoszeje. Dźwięk pozostaje więc możemy wyjść na dłuższy moment by zaparzyć herbatę i wciąż wsłuchiwać się w zmagania uczestników „Jak oni śpiewają”. bardzo dobre rozwiązanie, które jednocześnie obniża wydatki związane z poborem mocy.
Spis treści
- Elektronika
- Funkcjonalność
- Podsumowanie i ocena
- Galeria
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Telewizor ma tylko ladny wyglad i obraz, reszta to porazka.Brak screen mirroring,brak modulu wi-fi. Nigdy wiecej sprzetu marki.
Ciesz się że masz dobry obraz, Wi-fi i inne takie nie są potrzebne w telewizorze, najważniejsze jest jakość obrazu. Ale jak interesują cię bzdety to zapraszam do obozu Samsung/LG ale o jakości możesz zapomnieć, no chyba że kupisz OLED’a od LG, który jest pierwszym telewizorem LG od wielu lat,który ma bardzo dobrą jakość obrazu.
A propo najnowszych modeli, już możecie przeczytać nasze wrażenia:
http://www….zory-2014/
i
http://www….-wrazenia/
kupiłam 4 maja i byłam zadowolona aż do 2 maja kiedy pojawił się pionowy jasny pas, ponieważ wyjeżdżałam to mogłam dostarczyć do sprzedawcy 13 maja. Byłam przekonana, że mam darmową gwarancję 5 lat. Okazało się, że musiałam się zarejestrować na stronie Sony, czego nie wiedziałam i oczywiście się nie zarejestrowałam. W ramach umowy sklep Media Markt przyjął reklamację, po czym odmówił jej realizacji, ponieważ serwis Sony uznał że jest uszkodzona matryca poprzez zawilgocenie i skorodowanie a nie ma matryc aby można dokonać naprawy. Czy kupiłam jednorazówkę? To się okaże, jestem w trakcie uzgadniania z firmą MM i Sony.
Sformatuj dysk przed podłączeniem, bo pewnie masz NTFS, a musi być FAT 🙂
co do tv posiadam go miesiac czasu , obraz ogien z d…. , podlaczony do konsoli powala na kolana , filmy w hd miazga , osobiscie testowalem tv np samsunga d8000 wymiekl na starcie nie mowiac o 3d ( fakt jest o niebo piekniejszy) jednen problem USB porazka jakich malo podlaczam dysk z filmem i kicha nic nie widzi nie moge na wszelaki sposob otworzyc , nie wiem dlaczego
Co zrobić aby odtwarzać MVK przez USB ? W recenzji piszę, że ten TV radzi sobie z formatem MVK, u mnie natomiast nie 😐 Aktualizaja oprogramowania ?
Proszę o poradę!
Jeśli ktoś zechce kupić ten telewizor ze względu na obraz 3D – to niech sobie odpuści !!!!! Obraz tragiczny !!!! „Ghosting” jest tak duży że odechciewa się oglądać się jakikolwiek film w 3D. Wezwałem nawet serwis,bo myślałem, że to usterka telewizora. Okazało się, że te modele tak mają (przywieziono do mnie nawet drugi model tej serii i efekt był taki sam) Zdziwiony jestem, że w podsumowaniu Państwa recenzji jest napisane, że obraz 3D jest na wysokim poziomie.