Philips 32PFH5509 to kolejny telewizor, który wkrótce pojawi się w sklepach. Zanim jednak to nastąpi postanowiliśmy zobaczyć, w jakie opcje oraz technologie został wyposażony. Co się okazało? Sprawdźmy.
Od strony wizualnej Philips 32PFH5509 to kolejny niezwykle udany telewizor LED. Głównym elementem designu jest bardzo wąska ramka otaczająca 32-calowy ekran oraz podstawa typu otwartego, znacznie różniąca się od tych, wykorzystywanych w innych seriach. Przypomnijmy, że w modelach tegorocznych (PFH4109) oraz zeszłorocznych (PFL3188) mieliśmy do czynienia z prostokątną, wypełnioną podstawą.
Jakość obrazu to najważniejszy aspekt każdego telewizora. Wiele osób poszukujących odpowiedniego TV uważa, że im więcej dodatków poprawiających poziom wyświetlanych treści tym lepiej. Jednak ich ogromna liczba to przede wszystkim cecha najwyższych serii wykorzystujących technologię trójwymiarową (warto porównać TV Panasonic albo Samsung). Philips 32PFH5509 biorąc pod uwagę modele Full HD bez trybu 3D także reprezentuje najwyższą serię, chociaż posiada ich niewiele.
Jednym z ciekawszych rozwiązań jest technologia Pixel Plus HD, której zadaniem jest dostarczać realistyczny obraz, bez względu na źródło sygnału (telewizja, płyta DVD, BD). Producent twierdzi, że biel jest jeszcze jaśniejsza, a czerń głębsza. Z drugiej strony modele z serii PFL4508H, PFL4908H, PFL5008H także ją oferowały, więc nie jest ona czymś nowym, ale bardziej opcją podstawową.
Philips wykorzystuje także technologię odświeżania Perfect Motion Rate dbającą o płynny ruch na ekranie. Jej współczynnik wynosi 200 Hz i można na to spojrzeć z różnych punktów widzenia. Niektórzy będą uważali, że podstawowe modele mają 100 Hz (rzadko zdarzają się TV 50 Hz), więc 200 Hz to niewiele więcej. Z drugiej strony porównując TV (bez 3D) z tego i zeszłego roku, mało odbiorników TV (zwłaszcza plazmy od LG) oferowało więcej, bo aż 600 Hz, więc taka wartość jest maksymalna.
Seria 5509 posiada system dźwięku przestrzennego wykorzystujący podstawowe opcje poprawiające brzmienie podczas oglądania filmów (m.in. Incredible Surround, Wyraźne brzmienie, Smart Sound). Całkowita moc głośników wynosi 20 W, czyli tak, jak w większości tegorocznych, jak i ubiegłorocznych TV.
Philips 32PFH5509 pracuje na dwurdzeniowym procesorze i posiada najbardziej przydatne opcje sieciowe. Z internetem połączymy się w sposób bezprzewodowy (WiFi), dostęp do telewizji hybrydowej pozwoli nam na uzyskanie dodatkowych informacji o oglądanych programach, a aktualizację oprogramowania możemy uzyskać poprzez urządzenie USB albo online. Z najciekawszych aplikacji poza serwisami społecznościowymi jak Facebook, Skype, czy Twitter, Smart TV umożliwia przeglądanie bazy Netflix (największej wypożyczalni wideo na świecie) czy przesyłanie muzyki ze Spotify.
Podobnie, jak w innych modelach udostępnianie i przesyłanie multimediów jest łatwe i wygodne, dzięki opcji SimplyShare oraz Cloud Explorer, powiązanej z kontem na Dropboxie. Do tego dochodzą usługi, o których pisaliśmy już wcześniej, m.in. Klient Multiroom czyli oglądanie telewizji na innych urządzeniach, gdy TV Philips jest podłączony do sieci domowej jako serwer. WiFi Miracast pozwoli nam na przesyłanie zawartości ekranu ze smartfona, prosto na duży ekran telewizora. W tę funkcję wyposażanych jest coraz więcej modeli, zwłaszcza tych z najwyższych serii.
Philips 32PFH5509 to również inteligentny telewizor, który w pewien sposób przypomina nam, że łączność z naszymi znajomymi możliwa jest dzięki najbardziej znanemu komunikatorowi na świecie. Korzystanie ze Skype’a jest jednym z licznych motywów na zdjęciach, które przedstawiają ten model. Oczywiście w przypadku tego TV, potrzebne będą akcesoria dodatkowe, m.in. kamera – w tym przypadku Philips PTA317.
Smart TV umożliwia zatrzymanie oglądanego obrazu (funkcja TimeShift), a co najważniejsze nagrywa filmy i programy telewizyjne na podłączone do niego urządzenie USB.
Jeśli chodzi o gniazda i złącza Philips 32PFH5509 zaoferuje:
Dobre telewizory powinny zużywać jak najmniej prądu i taki właśnie jest Philips 32PFH5509. Poza ustawieniami dotyczącymi jeszcze mniejszego poboru energii (zegar automatycznego wyłączania, tryb EcoMode, wyłączanie obrazu dla radia), roczne zużycie wynosi zaledwie 42 kWh. Oznacza to, że model reprezentuje klasę energetyczną A+.
Philips 32PFH5509 jak widać ma do zaoferowania bardzo dużo, zwłaszcza jako Smart TV. Producent po raz kolejny udowadnia, że telewizor prosty w obsłudze wcale nie musi być używany tylko do oglądania filmów albo telewizji. To coraz częściej centrum domowej rozrywki, a przedstawiony model powinien spełnić tę funkcję bardzo dobrze. Jednak wiadomo, że musimy pamiętać o jeszcze jednej, ważnej rzeczy. Dopiero kiedy poznamy jego cenę i zobaczymy go z bliska w sklepie, wtedy będziemy mieć pewność czy to dobry wybór, czy może poszukać innego odbiornika TV.
Źródło: philips; oprac. tvManiaK
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Philips 65PML9008 z serii The Xtra dostępny jest teraz w atrakcyjnej cenie w Media Expert.…
[indizar2:stronicowanie] [section:] Co warto oglądać w Netflix? Jakie nowe filmy i seriale na Netflix są…
Powstał nowy serial osadzony w uniwersum „W głowie się nie mieści”. Serial nosi tytuł „Wytwórnia…
Na YouTube pojawił się oficjalny teaser oraz krótki materiał zza kulis związany z aktorską adaptacją…
Amazon.pl przygotował atrakcyjną promocję na zakup czytnika e-book Kindle 16 GB! To doskonała okazja, aby…
Szukasz zestawu do wirtualnej rzeczywistości od Sony? Jeśli tak, to sprawdź rewelacyjna promocję na Sony…
Komentarze
Philipsy dobrze radzą sobie na rynku, zbierają dużo pozytywnych ocen i to co je wyróżnia to też to, że jak ktoś nie potrzebuje super wypasionego TV za kilka tysięcy złotych - to znajdzie w jego ofercie coś dla siebie.
Duży plus, bo są też tacy producenci, którzy posiadają TV oferujące ogrom opcji i dodatków, za które musimy dopłacać, wcale nie chcąc z nich korzystać:)
Każdy to wie :) ale ten model myślę, że jest bardziej budżetowy. Trzeba również pamiętać, że same Philipsy słyną ze znakomitej jakości obrazu.
Większość telewizorów ma matryce 50Hz, a wszystko powyżej to po prostu programowe dodawanie klatek, te 600Hz, to też najwyżej 100. W tegorocznej serii Phillipsa dopiero od 7000 mają prawdziwe 100Hz.
Tutaj rozpiska od Phillipsa:
http://www.fullhd.gr/media/k2/items/cache/6a3c5e2ff83f75d22530558e69f0f14c_XL.jpg
Prosty w obsłudze telewizor, w pełni zaawansowany technicznie. Idealne rozwiązanie dla każdego. Wiadomo jak z ceną tego sprzętu?
w jednym sklepie jest w fajnej cenie...
http://www.redcoon.pl/B519714-Philips-32PFH5509_TV-LED :):)
A tak serio to pewnie przedział 1500-1800 zł - chociaż do debiutu we wszystkich sklepach wiele może się jeszcze zmienić.
pozdrowienia