LG 32LB5610 może być jednym z najczęściej oglądanych telewizorów tego producenta w tym roku. 32-calowy odbiornik TV jest dostępny w większości sklepów w cenie często nieprzekraczającej 1000 złotych. Jakie są najważniejsze funkcje i technologie, które wykorzystuje model? Postanowiliśmy przyjrzeć mu się z bliska.
Od strony designu LG 32LB5610 odznacza się wyjątkowym wzornictwem (Metallic Design), o czym wspominaliśmy podczas przyglądania się innemu reprezentantowi tegorocznej serii LG 32LB561B. Jeszcze jakiś czas temu była to domena przeważnie telewizorów z najwyższej serii, gdy modele z niższych charakteryzowały się nieco innym wyglądem (np. podstawą, rozmieszczeniem gniazd i złączy).
Na szczęście obecnie wielkie koncerny stawiają nie tylko na funkcjonalność swoich urządzeń, ale także na to, jak te będą się prezentować na sklepowej ekspozycji i w końcu w naszym salonie. W zeszłym roku jednym z takich modeli był również LG 42LN575S. Prosty i tani TV znalazł się w podsumowaniu najładniejszych telewizorów LED nie bez powodu.
Najważniejszą różnicą pomiędzy telewizorem LG 32LB5610, a bardzo podobnym z tegorocznej linii LG 32LB561B jest inna rozdzielczość. Tutaj mamy do czynienia z obrazem w standardzie Full HD. Jednak w przypadku porównania tych modeli, jakość wyświetlanych treści jest bardzo zbliżona. Inaczej wyglądałoby to na większych, niż 32-calowe ekrany, tutaj niewiele się zmienia. Wśród opcji dbających o to, by jakość obrazu była zadowalająca nie zabrakło tych podstawowych, jak procesora Triple XD, ulepszonego kreatora obrazu czy technologii Motion Clarity Index o współczynniku 100 Hz.
LG 32LB5610 odznacza się również standardowymi funkcjami, jeśli chodzi o brzmienie. Przykładowo system dźwięku przestrzennego to Virtual Surround, a wiele innych modeli oferuje Virtual Surround Plus, ale nie powinniśmy obawiać się o wrażenia audio. Jego uzupełnieniem są głośniki o łącznej mocy 20 W. Do projekcji filmów w domowym salonie można oczywiście podłączyć soundbar, o znacznie większej mocy. Jednak w tym przypadku nie jest to na szczęście koniecznością.
LG 32LB5610 nie należy do odbiorników TV umożliwiających dostęp do internetu, przesyłanie multimediów z innego sprzętu poprzez DLNA czy łączność bezprzewodową. Za to możemy podłączyć smartfona wykorzystując MHL – Mobile HD Link, by odtworzyć nasze nagrania na ekranie TV. Kolejną ważną zaletą jest możliwość nagrywania filmów na podłączony dysk zewnętrzny. Reszta opcji to takie, które powinniśmy znaleźć w niemal każdym TV, którego cena także nie przekracza 1000 złotych. Należą do nich Digital EPG (Cyfrowy Przewodnik po Programach) czy sterowanie wieloma urządzeniami LG jednym pilotem, dzięki SimpLink.
Wśród najważniejszych gniazd i złączy do wyboru mamy 2 x HDMI oraz 1 x USB. Tak wygląda cała lista:
LG 32LB5610 znalazł się w klasie energetycznej A. Niektórzy mogą narzekać, że przecież w sklepach bez problemu znajdziemy TV z serii A+ (a nawet A++), pobierające znacznie mniej prądu. Z drugiej strony nawet w podstawowych seriach tegorocznych (jak i zeszłorocznych) zdarzały się modele oznaczone klasą B.
Jeżeli ktoś poszukuje telewizora w przystępnej cenie z najnowszej serii, może wziąć pod uwagę kupno tego TV. To jeden z niewielu eleganckich modeli na 2014 rok, jaki znajdziemy do 1000 złotych w największej wyszukiwarce Ceneo.pl. Co prawda trzeba pamiętać, że jego niski koszt zakupu wiąże się przede wszystkim z podstawowymi opcjami, jakie ten oferuje. Z drugiej strony nie każdy potrzebuje TV z dostępem do internetu, czy innymi funkcjami, które wykorzystują wyższe serie.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Max to skarbnica świetnych seriali – popularnych i wysoko ocenianych zarówno przez widzów, jak i krytyków.…
Samsung OLED 77S90D – teraz w wyjątkowej cenie w RTV EURO AGD! Dlaczego warto zdecydować…
Netflix i UFC: Czy to duet idealny? Szef UFC - Dana White komentuje wejście platformy…
Nowa gra studia MachineGames zasługuje na innowacyjną reklamę, jakiej dawno nie widziano. Postanowiono, że Indiana…
Media Expert przygotowało znakomitą okazję na zakup jednego z najciekawszych telewizorów Sony. Dlaczego warto wybrać…
Microsoft wprowadził długo wyczekiwaną funkcję w Xbox Cloud Gaming, która umożliwi granie w gry bez…
Komentarze
Moze jakies informacje o input lag ?
Na pewno wysoki, wszystkie LG mają input lag na poziomie 60ms, ten na pewno nie jest wyjątkiem. Jak chce się telewizor do grania to tylko Sony, większość od nich telewizorów ma input lag poniżej 10 ms, do tego jako jedyna firma daje możliwość włączenia upłynniacza obrazu bez pogorszenia szybkości input lagu.
Atari śmiga bez problemu.
a jak ten tv sprawdza się w grach?