Firma Sharp wprowadza do swojej oferty nową linię 1-chipowych projektorów DLP 3D Ready. Tym samym koncern elektroniczny poszerza portfolio swoich produktów o kolejne innowacyjne sprzęty, które dzięki atrakcyjnej cenie dostępne będą dla wszystkich zainteresowanych.
Modele z nowej linii projektorów 3D Ready dzięki użyciu technologii DPL-link i interfejsowi pozwalającymi na stosowanie specjalnych okularów zapewniają czerpanie pełnej radości z filmów 3D. Dodatkowo technologia BrilliantColor (TI) gwarantuje najwyższą rozdzielczość i jakość obrazu, która może być dostosowana do indywidualnych wymagań klienta.
– W przeszłości projekcja filmów w 3D wymagała połączenia dwóch projektorów, które przesyłały dane niezależnie do lewego i prawego oka – wyjaśnia Robert Hubluk Product Manger Sharp Electronics Poland. – Nasze nowe projektory DLP 3D Ready łączą dwa strumienie danych w jeden wyjściowy sygnał i wyświetlają poszczególne pola naprzemiennie z odpowiednią prędkością. W wyniku tego, przy zastosowaniu systemu okularów typu 3D shutter glass, powstają stereoskopowe obrazy”.
Kluczowym wymaganiem dla tego systemu jest technologia 120-Hz stosowana w projektorach firmy Sharp. Dzięki wykorzystaniu specjalnych okularów, które składają się z dwóch zsynchronizowanych z wyjściowym sygnałem wyświetlaczy ciekłokrystalicznych, obrazy są wyświetlane z częstotliwością 60 Hz niezależnie dla każdego oka. W ten sposób lewe oko widzi zawsze tylko lewy obraz (pole), a prawe oko jedynie prawy. Mózg widza automatycznie łączy te oddzielne obrazy w jeden, postrzegany jako prawdziwie trójwymiarowy.
Kolejnym warunkiem osiągnięcia ostrego obrazu w 3D jest technologia DLP-link firmy Texas Instruments. Widzowi dostarczane są perfekcyjne obrazy generowane przy pomocy milionów mikroskopijnych lusterek przez chip DLP. Chip łączy w sobie działanie elementu odbijającego światło i modulatora pozwalając na osiągnięcie prawdziwego efektu 3D. – Należy również podkreślić natężenie produkowanego przez nasze projektory światła – mówi Robert Hubluk. – Przy poziomie jasności sięgającym nawet 5000 ANSI lumenów i współczynniku kontrastu statycznego równym 2500:1, trójwymiarowe obrazy są widoczne nawet przy silnym oświetleniu w pomieszczeniu.
Projektory DLP 3D ready oferują rozdzielczość XGA (1024×768) i WXGA (1280×800), w tym również model dostosowany do projekcji z bardzo bliskiej odległości. Urządzenia mogą również pracować w trybie 2D.
Dzięki technologii BrilliantColor firmy Texas Instruments, nowe projektory Sharp mają koło barw oparte na sześciu kolorach podstawowych (RGBWCY), zamiast tradycyjnie na trzech. System ten umożliwia rozróżnienie większej ilości barw, co pozwala na wierne oddanie nawet najbardziej subtelnych odcieni. Trzy dodatkowe kolory podstawowe poszerzają również możliwości dostosowywania urządzenia do pełnego odwzorowywania odcieni i jasności barw pochodnych.
Nowe 1-chipowe projektory DLP 3D Ready Sharp umożliwiają interaktywną naukę i ulepszone prezentacje 3D dla edukacji, biznesu i rozrywki. Dzięki możliwości wyświetlania w 3D systemy te idealnie sprawdzą się podczas naukowych wizualizacji, prezentowania modeli matematycznych i projektów przestrzennych.
Nowe projektory Sharp ważą od 2,8 kg do 5,8 kg, mogą być zatem wykorzystywane do wielu zastosowań – tak stacjonarnych, jak i w pełni przenośnych.
Firma Sharp rozpocznie wprowadzanie na rynek nowej linii projektorów 3D ready już od marca 2010 roku.
źródło: producent
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Powstał nowy serial osadzony w uniwersum „W głowie się nie mieści”. Serial nosi tytuł „Wytwórnia…
Na YouTube pojawił się oficjalny teaser oraz krótki materiał zza kulis związany z aktorską adaptacją…
Amazon.pl przygotował atrakcyjną promocję na zakup czytnika e-book Kindle 16 GB! To doskonała okazja, aby…
Szukasz zestawu do wirtualnej rzeczywistości od Sony? Jeśli tak, to sprawdź rewelacyjna promocję na Sony…
Sklep RTV EURO AGD przygotował atrakcyjną ofertę na zakup czarnego kontrolera Sony DualSense. To świetna…
Granie w chmurze z Xbox! Streamuj swoje gry na smartfonie, tablecie, TV czy w VR…
Komentarze
Tańsze ale gorsze rozwiązanie.
W przypadku telewizora ne mozna zastosować 2 źródeł więc trzeba zadowolić się naprzemiennymi klatkami i okólarami z filtrami LCD.
Zdecydowanie lepszym roziązaniem jest projekcja 2 spolaryzowanych obrazów jednocześnie i okulary polaryzacyjne.
Mam nadzieję, że rozwiną technologię 3LCD do 6LCD z RGB LED zamiast zwykłej lampy wówczas zamiast filtrów RGB, każdy panel miałby własne podświetlanie z odpowiednim kolorem i polaryzacją.