W tym roku zainteresowanie telewizorami Philipsa było ogromne za sprawą wykorzystywania w najwyższych seriach (TV 3D) systemu operacyjnego Android. Jednak producent nie zapomniał także o osobach, które nie potrzebują tego typu dodatków, stawiając na prosty w obsłudze i przede wszystkim model w przystępnej cenie. Wśród najciekawszych propozycji w tym miesiącu wysuwa się na prowadzenie 47-calowy reprezentant serii 5 – Philips 47PFH5609. Jakie są najważniejsze powody, które przemawiają, że jego zakup to opłacalna inwestycja?
1. Jakość obrazu
Philips 47PFH5609 podobnie, jak wiele ubiegłorocznych TV tego producenta nie wykorzystuje wielu opcji poprawiających obraz. Bardziej są to te podstawowe, które jak się okazuje są wystarczające, by uzyskać dobry poziom wyświetlania treści na ekranie TV. Najważniejszą z nich poza optymalizacją obrazu Perfect Motion Rate o współczynniku 200 Hz jest technologia Philips Pixel Plus HD. Ta ostatnia dba o to, żebyśmy zawsze uzyskali najbardziej możliwy realistyczny obraz, bez względu na jego źródło. Tak samo jak Micro Dimming – także jeden z nieodłącznych dodatków telewizorów Philips.
2. Jakość dźwięku
Wielu klientów największych sklepów przygląda się z niedowierzaniem, oglądając telewizory z każdej strony (z boku, tyłu, itd.) gdzie dokładnie zostały umieszczone, a raczej schowane głośniki. Coraz częściej można usłyszeć stwierdzenia, że w płaskich telewizorach dźwięk jest kiepski albo, że zakup subwoofera czy podłączenie kina domowego to rzecz obowiązkowa. Ale gdyby to była prawda nikt nie kupowałby TV gdzie jakość dźwięku (często od razu po jakości obrazu) jest jednym z najistotniejszych czynników decydujących o zakupie. Wiadomo, że są modele, oferujące słabszy dźwięk, czy mało ustawień audio. Wtedy jedyną opcją jest rzeczywiście zakup soundbara, ale na szczęście Philips 47PFH5609 do nich nie należy. Producent wyposażył swój TV w dwa głośniki o łącznej mocy 20 W (czyli standardowo) oraz system dźwięku przestrzennego Incredible Surround. Do tego dochodzą funkcje dodatkowe jak, np. AmbiwOOx, Clear Sound, Smart Sound, które są w zupełności wystarczające.
3. Pilot do TV
Często jest tak, że dopiero po rozpakowaniu nowego telewizora w domu, możemy zobaczyć jak wygląda najważniejszy gadżet do jego obsługi. W tym roku nie powinniśmy się martwić. Niemal wszyscy producenci postawili na to, by ten był nie tylko wygodny w użyciu. Pilot do Philipsa 47PFH5609 faktycznie jest poręczny, ale też o wiele lżejszy, niż w przypadku innych TV. Ułożenie najważniejszych przycisków nie jest przypadkowe, bowiem „przesiadając” się z innego modelu TV, właśnie na Philipsa 47PFH5609, zauważymy, że oferuje on podobny „design klawiszy” co konkurencyjne piloty.
4. Smart TV i dodatki
Philips 47PFH5609 jako reprezentant telewizorów ze średniej półki zaoferuje te najbardziej przydatne opcje sieciowe. Właściwie najważniejszym jego elementem jest intuicyjna przeglądarka internetowa. Interfejs Smart TV jest również przejrzysty i szybko odnajdziemy szukane aplikacje czy narzędzia sieciowe. Już w zeszłym roku obsługa inteligentnych telewizorów Philipsa nie przysparzała problemów. Okazuje się, że wcale nie trzeba mieć TV z systemem webOS (jak LG), by płynnie poruszać się po internetowym świecie.
Wykorzystując technologię Wi-Fi Miracast użytkownicy smartfonów będą mogli wyświetlać zawartość swojego urządzenia mobilnego na dużym ekranie telewizora. Pliki multimedialne można również odtwarzać z takiego sprzętu, jak pendrive, podłączając go do portu USB. Reszta dodatków to zatrzymanie oglądanego programu telewizyjnego (TimeShift), nagrywanie filmów na USB, prosta aktualizacja oprogramowania czy nowe usługi. Do tych ostatnich można zaliczyć, m.in. Klient i serwer Multiroom, czyli wyświetlanie na wielu urządzeniach sygnału z telewizora Philips, pełniącego rolę serwera w domowej sieci.
5. Cena i dostępność
Philips 47PFH5609 to jeden z najtańszych telewizorów (najniższa cena według wyszukiwarki Ceneo.pl wynosi 2499 złotych) o wielkości 47 cali z tegorocznych serii, biorąc pod uwagę jego funkcjonalność. Oczywiście są tańsze modele konkurencyjne, ale ich wyposażenie (w opcje dodatkowe, technologie) nie dorównuje reprezentantowi serii 5. Pod kątem podobnej specyfikacji technicznej do modelu Philipsa najczęściej ceny takich TV zaczynają się od 2700 złotych.
Warto dodać, że Philips Smart TV powinniśmy mieć szansę obejrzeć z bliska bez trudu w najbliższym sklepie. Według Ceneo.pl model znajdziemy w co najmniej 41 miejscach w całej Polsce. Porównując z innymi TV oznacza to dużą dostępność, bowiem są telewizory tegoroczne, będące w ofercie zaledwie kilku, maksymalnie kilkunastu sklepów internetowych.
6. Klasa energetyczna
Rzadko się zdarza, by jakikolwiek telewizor odznaczał się bardzo małym poborem prądu, pozwalającym mu na przyznanie klasy energetycznej A++. W większości przypadków są to modele trójwymiarowe albo te o ogromnych wyświetlaczach, gdzie producenci nie mogliby sobie pozwolić na ogromne straty prądu przez posiadaczy takich TV (np. Sharp – wielkie wyświetlacze, niskie zużycie prądu). My w tym roku znaleźliśmy kilka najbardziej energooszczędnych TV i Philips 47PFH5609 może śmiało do nich dołączyć.
- Klasa energetyczna A++
- Pobór mocy (tryb włączenia) 36 W
- Roczne zużycie energii 53 kWh
- Pobór mocy (tryb czuwania) 0,3 W.
Ceny Philips 47PFH5609
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Wszystko jest piękne , tylko nie mogę ustawić na pilocie ulubionych kanałów 🙁 Przewijam + lub – Przyciskając 1 lub jakiś inny numer , odtwarza ostatnio oglądany program . Proszę o pomoc nie mam obsługi pilota i jakie funkcje spełniają przyciski na pilocie . Dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź .
Przede wszystkim znakomita cena – 2500 zł za 47 cali ze Smartem, tak świetnym obrazem i znikomym zużyciem prądu. Poza tym ładnie wygląda 🙂