Uwaga. Rynek i dostępne modele, które poleca redaKcja techManiaK.pl cały czas się zmieniają. Od publikacji tego wpisu minęło już trochę czasu, dlatego też zachęcam Cię do zobaczenia naszego najnowszego zestawienia:
Sony KDL-32W705B to najwyższy reprezentant tegorocznej serii telewizorów, które nie wykorzystują technologii 3D. Doskonała jakość obrazu to zasługa odświeżania 200 Hz oraz opcji dodatkowych, wśród których znajdziemy również tryb Live Football. Smart TV łączy się z innym sprzętem dzięki Wi-Fi Direct, Wi-Fi Miracast, czy MHL, a przeglądarka USB obsługuje znacznie więcej plików, niż ubiegłoroczne modele; FAT16, FAT32, exFAT i NTFS.
Sony KDL-40W605B także odznacza się atrakcyjnym wyglądem i jest jedną z najlepszych propozycji dla osób poszukujących ekranu o wielkości 40 cali. Model wykorzystuje podobne opcje poprawy obrazu (technologia odświeżania 200 Hz), sieciowe oraz multimedialne (m.in. nagrywanie filmów na USB) co seria W7. Dodatkowo jego cena często nie przekracza 3000 złotych.
Samsung UE32H5500 to najciekawsza propozycja telewizora o wielkości 32 cali tego producenta. Podobnie jak w zeszłym roku w serii F5500 w cenie często nieprzekraczającej 1400 złotych stajemy się posiadaczem Smart TV oferującego najważniejsze funkcje, jak łatwą w obsłudze wyszukiwarkę internetową, najlepsze aplikacje ze Smart Hub, dostęp do rekomendowanych treści czy możliwość sterowania funkcjami TV za pomocą smartfona albo tabletu. Pracujący na czterordzeniowym procesorze inteligentny odbiornik TV nagrywa filmy na USB, a my możemy skorzystać z 3 wejść HDMI oraz 2 USB. Warto dodać, że klasa energetyczna to A+, co oznacza niskie zużycie prądu w skali roku.
Samsung UE40H5000 to model o wielkości 40 cali będący alternatywą dla osób nieposzukujących telewizora z dostępem do internetu. Opcje poprawy obrazu są podobne co w serii H5500 (technologia odświeżania 100 Hz, tryb Piłkarski), jednak musimy pamiętać o dwóch ważnych rzeczach. Ten nie został wyposażony w funkcję nagrywania filmów na USB i oferuje 2 HDMI i 1 port USB.
LG 42LB5800 to jeden z najwyższych reprezentantów tegorocznej serii tego producenta. Co ciekawe, kiedy model pojawił się na rynku był również dodawany przy nowym abonamencie na smartfony u operatora Play, jako prezent. Nie zmienia to faktu, że to dobrze wyposażony w opcje sieciowe oraz multimedialne Smart TV (jeszcze bez systemu webOS). Do dyspozycji mamy, m.in. wyszukiwanie głosowe, sterowanie smartfonem, tabletem, komunikację bezpośrednią poprzez WiFi Miracast, MHL, WiDi oraz obsługę treści Smart przy użyciu pilota Magic (do dokupienia osobno).
LG 42LB5500 to tymczasem telewizor o wielkości 42 cali dla osób, które nie będą korzystały z dostępu do internetu na dużym ekranie. Dzięki temu jego cena jest znacznie niższa (od 1400 złotych). Z najważniejszych opcji poprawy obrazu i dźwięku otrzymujemy technologię odświeżania 100 Hz oraz moc głośników wynoszącą 10 W (standardowo 20 W). Do tego TV połączymy ze smartfonem drogą przewodową (MHL), by wyświetlać filmy, muzykę czy zdjęcia. Ilość HDMI wynosi 2, USB 1, a sprzęt odznacza się dodatkowo niskim zużyciem prądu – klasa energetyczna A+.
Panasonic TX-42AS600E nazywany jest przez niektórych godnym następcą zeszłorocznej serii E6E, która do dzisiaj cieszy się popularnością. Jednak 42-calowy model odznacza się zupełnie innym designem oraz dodatkowymi opcjami sieciowymi i multimedialnymi. Najważniejsze z nich poza WiFi, DLNA, Swipe & Share to Home Cloud czyli możliwość zarządzania naszymi mediami w chmurze czy my Stream – dostęp do rekomendowanych treści (podobnie, jak w Samsung Smart TV). Tak samo jak w 2013 roku jego dużą zaletą jest stosunek ceny do jakości.
Panasonic TX-42AS500E to 42-calowy Smart TV odznaczający się przede wszystkim niższą ceną, niż modele z serii AS600. Najważniejszymi cechami są obraz w rozdzielczości Full HD i moc głośników wynosząca 10 W. Do dyspozycji mamy wyszukiwarkę internetową, najciekawsze aplikacje wraz z my Home Screen, Swipe & Share oraz my Home Cloud. Musimy tylko pamiętać, że Smart TV nie nagrywa filmów na USB. Ilość HDMI to 2, a USB 1, a telewizor znalazł się w klasie energetycznej A+.
Philips 55PFH5509 to największy (55″) reprezentant z najwyższej serii producenta kojarzonego przede wszystkim z systemem Ambilight. Co prawda model nie wykorzystuje tej funkcji to i tak zaoferuje dobry obraz (technologia odświeżania 200 Hz) i dźwięk (moc głośników wynosi 20 W). Smart TV poza przeglądarką internetową i wieloma aplikacjami pozwoli na sterowanie smartfonem i tabletem. Dodatkowo telewizor może pełnić rolę serwera dzięki usłudze Klient Multiroom, czyli oglądaniu telewizji na innych urządzeniach. Co ważne 55-calowy TV zużywa mało prądu, stąd klasa energetyczna A+.
Philips 40PFH4509 to telewizor o wielkości 40 cali, który oferuje podobne opcje poprawy obrazu i dźwięku (m.in. Clear Sound, Smart Sound, Dynamic Bass Enhancement, Bass Enhancement), co tegoroczne modele w podobnym przedziale cenowym. Z ważniejszych rzeczy musimy tylko pamiętać, że sprzęt łączy się bezprzewodowo z internetem za pomocą opcjonalnego adaptera WiFi. Z najciekawszych opcji warto przetestować przesyłanie filmów, muzyki oraz zdjęć ze smartfona poprzez WiFi Miracast, nagrywanie filmów na USB oraz sterowanie za pomocą urządzeń mobilnych.
Aktualne zestawienie znajdziesz tutaj:
Polecane telewizory Full HD. TOP-10 |
Max to skarbnica świetnych seriali – popularnych i wysoko ocenianych zarówno przez widzów, jak i krytyków.…
Samsung OLED 77S90D – teraz w wyjątkowej cenie w RTV EURO AGD! Dlaczego warto zdecydować…
Netflix i UFC: Czy to duet idealny? Szef UFC - Dana White komentuje wejście platformy…
Nowa gra studia MachineGames zasługuje na innowacyjną reklamę, jakiej dawno nie widziano. Postanowiono, że Indiana…
Media Expert przygotowało znakomitą okazję na zakup jednego z najciekawszych telewizorów Sony. Dlaczego warto wybrać…
Microsoft wprowadził długo wyczekiwaną funkcję w Xbox Cloud Gaming, która umożliwi granie w gry bez…
Komentarze
Za to dwa Philipsy, pewnie głównie za matrycę?
W tym miesiącu, poza pierwszą 10-tką...
Sprzętów Toshiba brakuje.