W sklepach obok tegorocznych najpopularniejszych serii LB650 i LB670 są także dostępne kolejne modele od LG, a niektóre dopiero zadebiutują na sklepowych półkach. Postanowiliśmy przedstawić 7 najciekawszych naszym zdaniem telewizorów 3D, które oferują rozdzielczość Ultra HD oraz Full HD i znacznie więcej przekątnych ekranów do wyboru.
LG 55EC930V
LG 55EC930V to 55-calowy długo wyczekiwany telewizor 3D łączący zakrzywiony ekran (Curved) z rozdzielczością Ultra HD mający zaoferować znakomitą czerń (jak na TV LED), bardziej realistyczne kolory i szczegóły oraz nowe opcje poprawy obrazu, jak regulację jasności pojedynczych pikseli (Pixel Dimming) czy 4-kolorowy piksel. Najważniejsze cechy pod kątem jakości dźwięku to system dźwięku przestrzennego Virtual Surround Plus, wbudowany subwoofer oraz głośniki o łącznej mocy 20 W. Smart TV poza webOS wykorzystuje WiFi Ready, łączność z innymi urządzeniami w postaci WiFi Direct Ready, MHL 2.0, Miracast i WiDi. Ilość HDMI to 4, USB 3, TV znalazł się w klasie energetycznej A (roczne zużycie prądu 155 kWh), a w zestawie powinniśmy otrzymać 1 sztukę okularów polaryzacyjnych CINEMA 3D.
LG 55UC970V
LG 55UC970V to telewizor 3D o wielkości 55 cali oferujący obraz w rozdzielczości Ultra HD, panel IPS 4K i technologię Ultra Clarity Index 1000 Hz. Przy jego zakupie wraz z jedną sztuką okularów CINEMA 3D otrzymamy nakładki na okulary korekcyjne (2 sztuki). Model wykorzystuje system dźwięku przestrzennego ULTRA Surround (4.0) z wbudowanym subwooferem i głośnikami o łącznej mocy 40 W. Smart TV posiada WiFi i łączy się z tabletem albo smartfonem poprzez MHL 2.0, Miracast, WiDi czy WiFi Direct. Ilość HDMI to 4, USB 3, a TV znalazł się w klasie energetycznej A (roczne zużycie prądu 161 kWh).
LG 65UB950V
LG 65UB950V to propozycja znacznie większego reprezentanta uznanej serii, bowiem wcześniej mogliśmy stać się posiadaczami TV o wielkości 55 cali. Tymczasem model 10 cali większy odznacza się również rozdzielczością Ultra HD, bardziej naturalnymi kolorami i ostrym obrazem bez względu na kąty patrzenia, dzięki wyświetlaczowi IPS i technologii Ultra Clarity Index 1250 Hz. Tutaj warto też zwrócić uwagę na ulepszony procesor generowania obrazu – Tru ULTRA HD Engine Pro. W zestawie z TV otrzymamy dwie sztuki okularów CINEMA 3D. TV posiada system dźwięku przestrzennego ULTRA Surround (2.1), wbudowany subwoofer i głośniki o mocy 35 W. Smart TV poza WiFi, WiFi Direct, MHL 2.0, Miracast, WiDi ma 4 x HDMI i 3 x USB, a roczne zużycie prądu wynosi 185 kWh, stąd klasa energetyczna A.
LG 79UB980V
LG 79UB980V to model z serii, która oferuje między innymi znacznie większy TV, bo o wielkości 98 cali. Jeśli jednak ktoś woli mniejszy ekran, to 79-calowa propozycja też powinna przypaść mu do gustu. Ten charakteryzuje się rozdzielczością Ultra HD, panelem IPS, procesorem generowania obrazu Tru ULTRA HD Engine Pro, technologią Ultra Clarity Index 1300 Hz czy gigantyczną mocą głośników Harman Kardon o mocy 90 W i systemem ULTRA Surround. To obecnie najgłośniejszy telewizor 3D w Polsce. Ze Smart TV połączymy się poprzez MHL 2.0, Miracast, WiDi, WiFi, WiFi Direct, do tego TV posiada wbudowaną kamerę. Ilość HDMI to 4, USB 3, a roczne zużycie prądu wynosi 247 kWh – klasa energetyczna A+.
LG 40UB800V
LG 40UB800V to znacznie mniejszy telewizor 3D, bowiem wielkość jego ekranu wynosi zaledwie 40 cali, ale i tak ten odznacza się ostrym obrazem w rozdzielczości Ultra HD, bez względu na kąty patrzenia (panel IPS), czy technologią Ultra Clarity Index 900 Hz. System dźwięku przestrzennego to Virtual Surround Plus, a głośniki zaoferują standardową moc wynosząca 20 W. Smart TV wykorzystuje WiFi, MHL 2.0, Miracast, WiDi, WiFi Direct, jednak nie posiada wbudowanej kamery (LG AN-VC500 do kupienia osobno). Ilość HDMI i USB wynosi po 3, a telewizor zużywa rocznie 88 kWh, stąd klasa energetyczna A.
LG 55UB830V
LG 55UB830V to 55-calowy telewizor 3D, który poza obrazem Ultra HD, panelem IPS, procesorem generowania obrazu Triple XD Engine zaoferuje technologię Ultra Clarity Index 900 Hz. Z TV powinniśmy otrzymać dwie sztuki okularów CINEMA 3D. O dźwięk zadba przestrzenny system głośników (z subwooferem) 2.0-kanałowych Virtual Surround Plus o łącznej mocy 20 W. Smart TV z wbudowanym WiFi łączy się z innymi urządzeniami poprzez MHL 2.0, Miracast, WiDi, WiFi Direct. Ilość HDMI oraz USB wynosi po 3, a klasa energetyczna to A (rocznie 158 kWh).
LG 42LB630V
LG 42LB630V to ostatni model, któremu warto przyjrzeć się z bliska. Jego najważniejsze cechy to 42-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD z procesorem generowania obrazu Triple XD Engine i technologią Motion Clarity Index 500 Hz (taki sam współczynnik co w modelach z serii LB650V). TV wykorzystuje system dźwięku przestrzennego Virtual Surround Plus wraz z głośnikami o mocy 20 W. Smart TV oferuje WiFi, czy łączność bezpośrednią dzięki MHL 2.0, Miracast, WiDi oraz WiFi Direct. Ilość HDMI oraz USB jest taka sama, co w powyższym modelu. Jednak ten zużywa dwa razy mniej energii – klasa energetyczna A+ (rocznie 77 kWh).
Źródło: lg
Bardzo mi się podoba ten system w telewizorach LG, tak jak android w komórkach LG. Łatwośc i szybkość obsługi. Dobrze że windowsa nie ma w tv.
Ciekawe co wymyślą w przyszłym roku:) Webos 2.0? A może coś jeszcze bardziej innowacyjnego, czekamy z niecierpliwością!!!
PS: jakby co patentuje „webOS 2.0” :):)
Wiadomo, że nie przepuściliby rożnych rozmiarów. Nawet mniejszy telewizor potrzebuje fajnych parametrów 😀
Abstrahując, parametry jakie mają te LG’ki mnie zachwyciły. Druga kwestia to wygląd i wykończenie. Duża poprawa jakości!
A co powiecie na jeden z nowszych telewizorów 4K od Philipsa?
http://www….cyfikacja/
Dobrze, ze w zestawieniu znalazły się telewizory w okolicach 40 cali, bo przecież nie każdy ma warunki mieszkaniowe (o finansowych nie wspomnę), żeby wstawić coś wielkiego.