Sony KDL-42W829B i Sony KDL-42W828B to niemal identyczne TV. Pierwszy dostaniemy w RTV EURO AGD, drugi tylko w Media Expert. W przedziale do 3500 złotych to jedna z najlepszych propozycji od tego producenta. Z tym, że musimy pamiętać, że 42-calowy model znacznie różni się od wersji 55-calowej. Dwie najważniejsze różnice to wykorzystywanie pasywnego 3D (2 x okulary 3D w zestawie) oraz technologii Motionflow XR 400 Hz (55″ ma 800 Hz). Znakomity obraz i dźwięk (głośniki o mocy 16 W) to zasługa, m.in opcji poprawy obrazu X-Reality PRO, Deep Colour, a także trybu Live Football.
Sony Smart TV poza wbudowanym WiFi, obsługą standardu DLNA wykorzystuje wiele sposobów łączności ze smartfonem albo tabletem (Wi-Fi Direct, Wi-Fi Miracast, MHL, NFC- Ready), nagrywa filmy na USB oraz oferuje wygodny w użyciu interfejs One-Flick Entertainment. Przeglądarka USB obsługuje większą liczbę plików (FAT16, FAT32, exFAT i NTFS), a telewizor zużywa niewiele energii – klasa energetyczna A+. Warto dodać, że w przypadku modelu 42″ nie trzeba dokupywać uchwytu do telewizora – jego funkcję może pełnić podstawa.
Samsung UE48H6700 to obecnie najwyższy reprezentant serii 6, bowiem potem mamy tylko modele z zakrzywionym ekranem (H6800, H6850). O płynny ruch i bardzo dobry obraz dba technologia Clear Motion Rate 600 Hz wraz z procesorem obrazu 3D HyperReal Engine i wieloma opcjami polepszającymi jakość wyświetlanych treści.
Przy zakupie Samsung Smart TV do 26 października 2014 roku będziemy mogli skorzystać z darmowego dostępu do najlepszych filmów i seriali na HBO GO przez 90 dni. Poza tym TV z serii 6 odznacza się WiFi, ulepszonym interfejsem Smart Hub 2014, łącznością poprzez Wi-Fi Direct czy nagrywaniem USB. Co ważne, ten pracuje znacznie wydajniej, niż TV z ubiegłego roku za sprawą czterordzeniowego procesora, jest kompatybilny z bezprzewodową klawiaturą i posiada podwójny tuner.
LG 50LB670V to reprezentant jednej z najbardziej popularnych obecnie serii LB670V. Doskonały obraz, znacznie lepszy dźwięk, niż w modelach konkurencyjnych oraz wyjątkowo przystępna cena (LG sprzedał w tym roku ponad milion Smart TV 2014) sprawia, że coraz więcej osób przekonuje się do tego TV. Nic dziwnego bowiem ten odznacza się dodatkowo systemem webOS, który robi furorę. Dzięki niemu dostęp do najważniejszych funkcji sieciowych i multimedialnych jest znacznie prostszy.
Intuicyjna obsługa to także jedna z jego najlepszych zalet. Chodzi o sterowanie smartfonem, tabletem, podłączoną klawiaturą, albo drugim pilotem (dołączonym do TV), wiele sposobów komunikacji ze smartfonem albo tabletem (Wi-Fi Direct, Wi-Fi Miracast, WiDi, MHL). Do tego dodajmy nagrywanie filmów na USB oraz Dual Play czyli coś dla graczy.
Panasonic TX-50AS650E także wykorzystuje pasywne 3D i oferuje oraz bardzo dobry obraz, za który odpowiada, m.in. technologia Backlight Scanning 1200 Hz. W tym przypadku nie potrzeba wielu opcji polepszających poziom wyświetlanych filmów, by być zadowolonym. Dobry dźwięk to zasługa systemu VR-Audio True Surround z głośnikami o mocy 20 W.
Smart TV również posiada dwa piloty (jeden standardowy, drugi do łatwiejszego poruszania się po treściach Smart TV), WiFi, nagrywa filmy na USB i łączy się z innymi urządzeniami poprzez Bluetooth. Wśród najpopularniejszych funkcji sieciowych możemy skorzystać, m.in. z my Home Screen (wielu ekranów/pulpitów), Swipe & Share (przesyłanie mediów ze smartfona na ekran TV) czy my Stream (dostęp do rekomendowanych treści). To jeden z nielicznych modeli, który oferuje czytnik kart pamięci SD, SDHC, SDXC oraz najniższe zużycie prądu w skali roku – klasa energetyczna A++.
Philips 50PUS6809 to jeden z dwóch telewizorów 3D o rozdzielczości Ultra HD (4K UHD, 3840 x 2160). Ten jest często porównywany do modeli Samsunga z serii HU6900. Jednak pokonuje go pod wieloma względami. Najważniejsze z nich to znacznie lepsza jakość obrazu, technologia odświeżania o dwa razy wyższym współczynniku 400 Hz oraz oczywiście wykorzystywanie technologii 3D (aktywnej).
Smart TV poza WiFi, nagrywaniem filmów na USB został wyposażony również w łączność poprzez Wi-Fi Miracast oraz nowe usługi sieciowe, jak Cloud TV, czy Cloud Explorer. Model pracuje zaledwie na dwurdzeniowym procesorze, ale w prosty sposób możemy zaktualizować jego oprogramowanie do najnowszej wersji. Przydałby się jeszcze system Ambilight, ale nie zapominajmy, że w cenie nieprzekraczającej 3500 złotych otrzymujemy i tak bardzo dużo.
Panasonic TX-40AX630 to drugi z telewizorów 3D o rozdzielczości Ultra HD. Model zadebiutował na sklepowych półkach całkiem niedawno i podobnie jak seria AS650 oferuje bardzo dobry obraz (Backlight Scanning 1200 Hz) i dźwięk (system VR-Audio True Surround). W tej cenie śmiało może konkurować z powyższym Philipsem chyba, że w pierwszej kolejności zależy nam na większym o 10 cali ekranie.
Smart TV odznacza się podobnymi opcjami co modele z serii AS650, czyli bezprzewodowym dostępem do internetu, nagrywaniem na USB, komunikacją z innymi urządzeniami za pomocą Bluetooth oraz obsługą kart pamięci. Jednak musimy pamiętać o jednej, ważnej rzeczy. Jak to w przypadku telewizorów o rozdzielczości 4K, roczne zużycie prądu jest większe. Tutaj wynosi ono aż 102 kWh, stąd klasa energetyczna B.
Źródła: panasonic, philips, sony, samsung, lg; oprac. 3dManiaK
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Philips 65PML9008 z serii The Xtra dostępny jest teraz w atrakcyjnej cenie w Media Expert.…
[indizar2:stronicowanie] [section:] Co warto oglądać w Netflix? Jakie nowe filmy i seriale na Netflix są…
Powstał nowy serial osadzony w uniwersum „W głowie się nie mieści”. Serial nosi tytuł „Wytwórnia…
Na YouTube pojawił się oficjalny teaser oraz krótki materiał zza kulis związany z aktorską adaptacją…
Amazon.pl przygotował atrakcyjną promocję na zakup czytnika e-book Kindle 16 GB! To doskonała okazja, aby…
Szukasz zestawu do wirtualnej rzeczywistości od Sony? Jeśli tak, to sprawdź rewelacyjna promocję na Sony…