REKLAMA TP
, Artykuły LG Panasonic Philips Samsung Sony Telewizory

Te telewizory byłyby jeszcze lepsze, gdyby nie …

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

20 odpowiedzi na “Te telewizory byłyby jeszcze lepsze, gdyby nie …”

  1. muniek pisze:

    a na końcu sami reklamodawcy od panasonika, sony, filipsa i buk wie kogo…

  2. greg pisze:

    Kupujcie tv za 10tyś albo i lepiej żeby oglądać Włączamy niskie cenyyyy!!! 😀

  3. Tomasz pisze:

    Philips to Philips. Czy to Full HD czy UHD jest pewność najwyższej klasy obrazu.

  4. jaks pisze:

    a dla mnie juz od lat zadna firma nie przebija Sony w telewizorach.

    • pkm pisze:

      Zdarza im się coś niezłego czasem wypuścić, tylko na ogół konkurencja oferuje sporo tańsze odpowiedniki.

  5. fakir pisze:

    Jak dla mnie najlepszy ten flagowiec panasonica 🙂

  6. Grzegorz pisze:

    Są już dobre TV 4k
    „idealny tv 4K to taki który obsługuje kodek hevc, ma złącze hdmi 2,0 60hz hdcp 2.2, matrycę natywną 100hz oraz 10 bitowa paletę barw”
    LG z serii UB980 ma to wszystko.

  7. George pisze:

    W sklepach nie ma dobrych telewizorów. Wszystko co widać w tych sklepach, to chłam, którego na tzw zachodzie nikt nie kupi.

  8. jacekg pisze:

    pkm!

    Po pierwsze dzięki za info w sprawie fotki Panasonica,

    Po drugie jeżeli ktoś ma odmienne zdanie, niż Twoje nie oznacza, że jest w błędzie. Przyjrzyjmy się tym „Twoim błędom”

    2. Samsung UE55H6800 znacznie różni się od H8000, również jakością obrazu. A zakrzywienie to poza zaletami też mnóstwo wad. Ogólnie oba te modele są nieopłacalne, gdy obok stoi 55HU7500.

    – Naprawdę widzisz różnicę pomiędzy oglądaniem zwykłej telewizji na obu TV, czy codziennie oglądasz filmy z Blu-raya? Zakrzywienie to mnóstwo wad? Chętnie usłyszę jakie, hmm… niestety nie napisałeś jakie to wady. Dlaczego? Bardzo mnie to Ciekawi…

    Twoim zdaniem bardziej opłacalne jest wydać 7500 zł, niż 4900 albo 6500? Gdzie tu logika? Opłacalność polega na wydaniu jak najmniej, nie jak najwięcej.

    HU7500 – 7500 zł
    H8000 – 6500 zł
    H6800 – 4900 zł

    Wg Ciebie opłacalne jest wydać 1500 albo 2500 więcej…

    4. Porównywanie modeli z serii X85 i X9 jest bardzo chybione. Owszem, pierwszą różnicą jaka rzuca się w oczy są głośniki, tyle że na obrazkach już nie widać, że telewizory mają zupełnie inne matryce i oferują zupełnie inną jakość obrazu.

    – Chybione? Porównanie jest uzasadnione, kiedy porównujesz modele różniące się, niż jakby były niemal identyczne, bo wtedy porównanie nie ma sensu.

    Po zdjęciu rozpoznajesz matrycę? Może jestem staroświecki, ale ja to muszę zobaczyć na własne oczy, żeby ocenić czy to setka czy dwusetka 🙂

    5. Między LB650 i LB670 też jest znacznie więcej różnic niż design i podstawka.

    – W tym akapicie nie ma ani słowa o tym, że jest inaczej, więc nie wiem gdzie zauważyłeś błąd.

    6. To model dla ludzi, którzy oczekują trochę lepszej matrycy niż w H5500, szybsza matryca pozwala na zaimplementowanie 3D, ale żeby zachować niską cenę okulary nie są dołączane w zestawie.

    – Czy to, że okulary trzeba dokupić to wg Ciebie też błąd?

    Pozdrowienia

    • pkm pisze:

      2. Owszem, widzę różnice w oglądaniu TV na H6800, a H8000, jak będziesz mijał jakiś market to zerknij chwilę na kolory, zwłaszcza biel i czerń. Niewykluczone, że po kalibracji wygląda to zupełnie inaczej, ale większość raczej nie korzysta z takich usług. Co do zakrzywienia, to Samsung zrobił na prawdę świetny marketing, ostatnio słyszałem, że dzięki temu mam lepsze kąty widzenia 😀 No i po doprecyzowaniu, że chodzi o kąty w skrajnych punktach ekranu, w momencie, gdy siedzę 3 metry od 65″ z środkiem tv na linii wzroku, faktycznie można się z tym zgodzić. Aha, no i oczywiście wszystkie poziome linie które w domyśle miały być proste (w końcu jakiś horyzont widzimy w filmach co chwilę, linie boiska w meczach itp.) przy oglądaniu na takim telewizorze niekoniecznie będą nadal wyglądały na proste.

      Co do opłacalności częściowo masz racje, polega na wydaniu jak najmniej… otrzymując jak najwięcej. Czyli chcąc koniecznie kupić Samsunga full hd od wybieramy H6400, a chcąc 4k HU7500. Przepraszam, ale dosyć dobrze znam linie Samsunga i według mnie tylko te modele im wyszły na prawdę dobrze w tym roku. No chyba, że ktoś uparcie chce szpanować Curved’em…

      4. Setka, czy dwusetka to faktycznie niezauważalna różnica na pierwszy rzut oka. Ale bardziej mi chodziło o to, że X9 jest na va, a x85 na ipsie, przez co posiadają charakterystyczne dla tych matryc wady i zalety, więc subiektywnie ciężko je porównać, bo wybór sprowadza się do czerni lub kątów…

      5. Nie ma słowa o tym, że jest inaczej, ale nie ma też słowa, że nie są to jedyne różnice. Tak, trochę się rozpędziłem podciągając to pod błąd 😛

      6. Bardziej gdybałem nad sensem akapitu o H6200. Skupiłeś się na 3D, po czym podsumowałeś, że licząc cenę TV + okularów otrzymujemy cenę H6400. Ja natomiast napisałem do kogo ten model był kierowany, co wydaje mi się lepszym podejściem. Niemniej biorąc pod uwagę tytuł artykułu: mea culpa 🙁

      Sumując, chyba zbyt dosłownie wziąłem nazwę strony i spodziewałem się naprawdę maniakalnego podejścia.

      Pozdrawiam

  9. racz pisze:

    idealny tv 4K to taki który obsługuje kodek hevc, ma złącze hdmi 2,0 60hz hdcp 2.2, matrycę natywną 100hz oraz 10 bitowa paletę barw
    z obecnych tv 4k na rynku to mało który model spełnia ww wymagania a jeżeli już to oferuje palete 8 bitowa (dopiero modele z 2015 r. będą takimi prawdziwymi telewizorami 4K)

    philips 6809 ma matryce 4K 50hz, kodeka hevc nie obdługuje i złącza hdmi 2.0 nie ma żadnego

    • jaro pisze:

      Philips 6809 jest najtańszym modelem 4K od Philipsa, nie ma czego się spodziewać jeśli chodzi o wyposażenie. Nawet niższy w numerelogii 6309 ma ambi, a ten nie ma. Co do kodeka HEVC to jest tak świeża sprawa, że ja się nie dziwię, że nie tylko ten, ale większość telewizorów go nie posiada.

  10. pkm pisze:

    Mnóstwo błędów w tym artykule… Nawet więcej niż mnóstwo. O Philipsach nic nie wiem, ale do pozostałych się odniosę:
    2. Samsung UE55H6800 znacznie różni się od H8000, również jakością obrazu. A zakrzywienie to poza zaletami też mnóstwo wad. Ogólnie oba te modele są nieopłacalne, gdy obok stoi 55HU7500.
    4. Porównywanie modeli z serii X85 i X9 jest bardzo chybione. Owszem, pierwszą różnicą jaka rzuca się w oczy są głośniki, tyle że na obrazkach już nie widać, że telewizory mają zupełnie inne matryce i oferują zupełnie inną jakość obrazu.
    5. Między LB650 i LB670 też jest znacznie więcej różnic niż design i podstawka.
    6. To model dla ludzi, którzy oczekują trochę lepszej matrycy niż w H5500, szybsza matryca pozwala na zaimplementowanie 3D, ale żeby zachować niską cenę okulary nie są dołączane w zestawie. Dokładnie taka sama strategia jest w Panasonicu 40AS640.
    7. Piszemy o AX900 i wrzucamy zdjęcie AX800?

    • qwerty pisze:

      bo na tym portalu uważają, że liczy się tylko marketingowa papka np. 900Hz odświeżania, a nie dane matryc jakie zastosowano…

  11. Wiśniowy pisze:

    Coś nie możecie się zdecydować z tymi Philipsami. Jeden źle, że ma 4K, drugi źle, że nie ma :). Panowie no co wy :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


reklamaml