Samsung UE32H4000 to najtańsza propozycja telewizora o wielkości 32 cali tego producenta. Jego cena według wyszukiwarki Ceneo.pl wynosi 879 złotych. Za te pieniądze otrzymujemy prosty TV bez zbędnych dodatków o takiej samej technologii optymalizacji obrazu (Clear Motion Rate 100 Hz) jak modele z wyższych serii (np. Samsung UE32H5000). Niestety ten oferuje zaledwie rozdzielczość HD Ready i nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że konkurencyjne modele w podobnej cenie wykorzystują już Full HD. Do tego odwzorowanie kolorów pod różnymi kątami patrzenia nie jest takie samo. Patrząc na wprost z bliska kolory są żywe, natomiast zmieniając kąt patrzenia barwy blakną. Gdyby TV posiadał obraz Full HD i więcej opcji poprawiających ostrość kolorów, ten mógłby pobić konkurencyjne modele.
Sony KDL-42W706B to 42-calowy telewizor z najwyższej serii Sony Bravia, która nie wykorzystuje technologii trójwymiarowej. Dla porównania model z tej samej serii, ale o wielkości 32 cali (Sony KDL-32W706B) jest niemal dwukrotnie droższy od innych TV 32″, przede wszystkim ze względu na bardzo dobrą jakość obrazu i funkcje Smart TV. Jednak wersja 42″ mogłaby być jeszcze lepsza, gdyby miała wbudowaną kamerę albo dodatkowego pilota z touchpadem. Przypomnijmy, że w niższej cenie modele od Samsunga (Samsung UE40H6650) i LG (LG 42LB670V) posiadają drugiego pilota w zestawie.
Samsung UE40HU6900 to jeden z najtańszych telewizorów o wielkości 40 cali, który wykorzystuje czterokrotnie lepszą rozdzielczość od Full HD – Ultra HD. Obecnie wielu klientów woli dopłacić około 300 złotych od modeli Full HD, by zyskać dostęp do bazy filmów na żądanie (Strefa VOD UHD). Niestety jak to w przypadku matryc oferujących 3840 x 2160 pikseli roczne zużycie jest znacznie większe, niż innych TV i wynosi ono 110 kWh. Oznacza to klasę energetyczną B. Dla porównania LG 42UB820V (TV Ultra HD) pobiera rocznie 85 kWh i znajduje się w klasie A.
LG 40UB800V to również jedna z najtańszych propozycji telewizora o wielkości 40 cali, oferujących rozdzielczość Ultra HD i dostęp do około 30 filmów 4K. Jego główną zaletą jest optymalizacja obrazu Motion Clarity Index 900 Hz oraz klasa energetyczna A. Mało tego koszt zakupu często nie przekracza 2000 złotych. Niestety jest jedna rzecz, której brakuje LG Smart TV, w porównaniu nawet do TV Full HD. Ten nie wykorzystuje innowacyjnego systemu webOS co oznacza, że interfejs internetowy jest podobny do tych z 2013 roku. Musimy o tym pamiętać.
Philips 47PFH5609 to jedna z najciekawszych propozycji telewizora 47-calowego, jeśli weźmiemy pod uwagę jego funkcjonalność. Najwyższy model z serii niewykorzystującej technologii trójwymiarowej odznacza się obrazem Full HD, technologią Perfect Motion Rate 200 Hz, dostępem do internetu oraz niskim zużyciem prądu w skali roku. Przy 47-calowej matrycy to zaledwie 53 kWh co oznacza, że Smart TV jest jednym z najbardziej energooszczędnych telewizorów (klasa A++). Niestety brakuje mu jednej ważnej rzeczy. Jakość wyświetlanych filmów zwłaszcza w przyciemnionym pokoju mogłaby być jeszcze lepsza, gdyby ten został wyposażony w system Ambilight. W 2013 roku telewizory 3D Philipsa z serii 5 (np. Philips 42PFL5008H) oferowały Ambilight w wersji dwustronnej, rok później dopiero modele wyższe – od serii 6 (wyjątek seria PUS6809), a szkoda.
Philips 40PFH4509 to telewizor o wielkości 40 cali, który dostaniemy już od 1349 złotych w największych sklepach. TV należy do tych bardziej prostych (podstawowe opcje poprawy obrazu i dźwięku), ale w tej cenie otrzymujemy możliwość korzystania z internetu. Jest tylko jeden problem, bowiem to jeden z naprawdę kilku modeli, oferujących łączność z siecią drogą bezprzewodową po dokupieniu adaptera WiFi. Na szczęście dobrą wiadomością dla osób chcących go nabyć jest to, że od niedawna, w tej samej cenie kupimy ten model z adapterem już w zestawie. Trzeba tylko zwrócić uwagę na prawy, górny róg opakowania, czy zawiera pomarańczową naklejkę z informacją, że do tego TV dołączony jest adapter.
Panasonic TX-42AS600E to telewizor o wielkości 42 cali oferujący dobry obraz i dźwięk i to w bardzo przystępnej cenie (około 1699 złotych), jeśli nie potrzebujemy trybu 3D, ani drugiego pilota w zestawie. Smart TV daje dostęp do interesujących appek, tworzenia własnych ekranów (my Home Screen), szybkiego przerzucania mediów na ekran TV (Swipe & Share) i wielu innych narzędzi. Niestety w tej cenie zabrakło jednej z najbardziej podstawowych opcji multimedialnych. Smart TV nie nagrywa filmów na żądanie i jest jednym z nielicznych TV tego producenta pod tym kątem. Dla porównania w zeszłym roku nawet tańsze modele konkurencyjne (od 1200 złotych) posiadały już taką funkcjonalność.
Max to skarbnica świetnych seriali – popularnych i wysoko ocenianych zarówno przez widzów, jak i krytyków.…
Samsung OLED 77S90D – teraz w wyjątkowej cenie w RTV EURO AGD! Dlaczego warto zdecydować…
Netflix i UFC: Czy to duet idealny? Szef UFC - Dana White komentuje wejście platformy…
Nowa gra studia MachineGames zasługuje na innowacyjną reklamę, jakiej dawno nie widziano. Postanowiono, że Indiana…
Media Expert przygotowało znakomitą okazję na zakup jednego z najciekawszych telewizorów Sony. Dlaczego warto wybrać…
Microsoft wprowadził długo wyczekiwaną funkcję w Xbox Cloud Gaming, która umożliwi granie w gry bez…
Komentarze
Mimo wszystko lepiej żeby ambilight był :). Robi sporą różnicę w ogladaniu filmów :).
Jakość byłaby lepsza, gdyby wstawiono Ambilight? Byłaby lepsza, ale nie można mieć pretensji do producenta, że nie zdecydował się wstawić technologii, którą sam opracował i z której jedyny może korzystać do jednego z tańszych modeli telewizorów.