Flagowe modele Panasonica poza rozdzielczością czterokrotnie większą od Full HD zaoferują cały pakiet opcji poprawy obrazu, które będą miały znaczący wpływ na jakość wyświetlanych filmów. Jedną z przełomowych technologii w najwyższych seriach TV tego producenta w tym roku będzie 4K Pro. Znalazła ona zastosowanie w odgrywających coraz większe znaczenie procesorach (4K Studio Master Processor), dbających o wierny obraz. Zasiliły one, m.in. serie CR850 i CR800.
Następna rzecz to matryce Panasonic Studio Master Colour (serie CX800, CX680) i Studio Master Drive (serie CX700, CR730), których zadaniem jest dostarczać w każdych warunkach najbogatsze spektrum kolorów. Każdy z nich odtwarzany jest z wyjątkową precyzją, dzięki przetwarzaniu 10-bitowemu tabel barw. Innymi słowy zyskujemy znacznie żywsze odcienie, nawet przy ciemnych ujęciach, co jeszcze do niedawna było domeną głównie telewizorów plazmowych.
Oczywiście opcji polepszających kolorystykę jest znacznie więcej. Warto zwrócić uwagę również na wykorzystywanie Wide Colour Phosphor, która umożliwia zachowanie 98% przestrzeni kolorów Digital Cinema Initiative (DCI). Dzięki odpowiedniemu układowi filtrowania jakość obrazu nie pogorszy się podczas dynamicznych scen w filmach akcji czy ważnych wydarzeń sportowych.
W wielu specyfikacjach technicznych często producenci pomijają parametr jakim jest jasność. W 2014 roku w przypadku telewizorów Philipsa oraz Sharpa mogliśmy dowiedzieć się, ile wynosi ona w konkretnych modelach, jednak ciężko było porównać te dane z konkurencją. Z drugiej strony jasność to nie tylko wartość wyrażana w liczbach. W skrócie chodzi o to, by podczas wyświetlania obrazu telewizor mógł uzyskać najbardziej możliwą biel oraz głęboką czerń. Ma to ogromne znaczenie podczas oglądania filmów nie tylko 3D. W przypadku serii CX800 udało się zastosować rozwiązanie o nazwie Dynamic Range Technology. Uzyskując niemal nieskończoną liczbę tonacji i odcieni warto dodać, że matryca nie pobiera przy tym większej ilości energii.
Super Bright Panel to kolejne rozwiązanie mające zdecydowanie polepszyć jakość wyświetlanych treści w najnowszych telewizorach Panasonica. Polega ono na dostarczaniu jeszcze bardziej dynamicznego obrazu jednocześnie zwiększając jasność. Panele łatwiej przepuszczają światło, a dzięki zaawansowanemu systemowi podświetlenia zyskujemy również o wiele wyraźniejsze szczegóły.
Local Dimming Pro to technologia dzięki której wyświetlany obraz zyska lepszą dynamikę wraz z bardziej intensywniejszą czernią oraz delikatną gradacją. Ta działa w oparciu o sterowanie adaptacją podświetlenia i jest ona odmianą Local Dimming, którą wykorzystują modele z niższych serii (CR730, CX700).
Jedną z najważniejszych opcji dotyczących jakości obrazu, kiedy będziemy spoglądali na specyfikację techniczną danego modelu będzie optymalizacja ruchu – w tym roku określana jako Backlight Motion Rate (wcześniej Backlight Scanning, Backlight Blinking). Ta odpowiada za jeszcze bardziej ostry obraz, przede wszystkim w scenach dynamicznych. Chodzi także o brak rozmyć i płynność ruchomych obrazów, generując większą ilość klatek, wyświetlanych podczas sekundy, wykorzystując zaawansowany system o nazwie Intelligent Frame Creation.
Oczywiście przedstawione opcje poprawy obrazu to naszym zdaniem te najważniejsze, wykorzystywane przez telewizory Ultra HD i Full HD (w zależności od serii). Jest jeszcze kilka które z pewnością spotkamy przy zapoznawaniu się ze szczegółową specyfikacją techniczną interesującego nas modelu. Ich funkcje niemal zazębiają się z wymienionymi powyżej. Należą do nich, m.in. Accurate Colour Drive (lepsze kolory podczas oglądania filmów 3D), Black Gradation Drive (większy poziom czerni), Native HDR Content (większa jasność) czy 4K Pure Direct (wyraźniejsze szczegóły – TV 4K).
Źródło: panasonic, oprac.: 3dManiaK
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Na YouTube pojawił się oficjalny teaser oraz krótki materiał zza kulis związany z aktorską adaptacją…
Amazon.pl przygotował atrakcyjną promocję na zakup czytnika e-book Kindle 16 GB! To doskonała okazja, aby…
Szukasz zestawu do wirtualnej rzeczywistości od Sony? Jeśli tak, to sprawdź rewelacyjna promocję na Sony…
Sklep RTV EURO AGD przygotował atrakcyjną ofertę na zakup czarnego kontrolera Sony DualSense. To świetna…
Granie w chmurze z Xbox! Streamuj swoje gry na smartfonie, tablecie, TV czy w VR…
Netflix pozwany po technicznych problemach podczas transmisji walki Paula z Tysonem. Czy gigant VOD ma…
Komentarze
Choćby mi za darmo dawali lg to nie wezmę. Po co dawac kupe kasy za cos co s******zy sie z dniem konca gwarancji?? Wole wlasnie poczekac i kupic panasonica.
Mój Panasonic TX-47AS800E już po roku zaczął się notorycznie psuć. 11 miesięcy = 5 awarii !!!!!!!! A w gwarancji jest taki fajny zapis, że w okresie gwarancji (2 lata) dopiero po 5 awariach możemy dostać nowy telewizor - czyli PANASONIC zakłada, że sprzęt może psuć się co 3 msc :-))))))))
W tej chwili najsensowniejszą opcją w segmencie telewizorów premium fullHD są OLEDy od LG... EC940 czy EG910. OLEDy mają po prostu coś, czego żadną technologią poprawić się nie da - genialną matrycę, która zapewnia idealne czernie i nieskończony kontrast dynamiczny. Żaden local dimming w LCD nie da takiego efektu. Dodatkowo w OLED TV jest stosunkowo niski input lag i świetna dynamika obrazu, czyli telewizor jest też bardzo uniwersalny i nada sie np. do CS.GO :P Panasonic i inni producenci są póki co daleko za lgkiem w technologiach tv...
Robia te panasy wrazenie na polkach sklepowych . Ja juz zbieram, moze na swieta potanieja ;)
Gratuluję trzeźwego spojrzenia na świat :P Każdy sprzęt może się zepsuć. A Panasonic korzysta z matryc LG, więc póki co trochę nie masz wyjścia, gdybyś chciał OLEDa.
Telewizor Panasonic TX-60CX750e cena 49999 czeskich koron 1799euro 7499zł
witam
ceny Panasonic tx-65cx800e to 89999 czeskich.koron 13,499zł
a model tx-55cx800e to 59999 czeskich koron 8999zł
http://www.czc.cz/panasonic-tx-55cx800e-140cm/169442/produkt
Także w segmencie tv bez 3d
http://www.tvmaniak.pl/69240/panasonic-przewodnik-po-telewizorach-2015/
No i super. Mocno innowacyjnie jak widać!