Spis treści
- Menu telewizora i pilot
- Jakość obrazu
- Podsumowanie
Jakość obrazu
Czas na przedstawienie opinii dotyczącej wrażeń wizualnych, które zaobserwowałem w trakcie testów telewizora Hannspree SL40UMNB. W tej sytuacji jest to o tyle utrudnione, że każdy może mieć własne preferencje określonych kolorów, nasycenia barw i ich ostrości.
Zauważyłem jednak, co potwierdziło kilka osób, że ustawiając menu obrazu na Użytkownik, funkcja ta najlepiej sprawdza się przy oglądaniu większości programów w formacie SD. Kino ma zdecydowanie zbyt przyciemnione kolory, przez które na jakości traci zwłaszcza czerwień czy zieleń.
Eco to chyba najlepsza opcja w przypadku testowania gier na konsoli (w moim przypadku było to Sony Playstation 3) w jakości HD. Z kolei tryb Żywe idealnie nadaje się do oglądania filmów w Full HD (dżungla z filmu Predators wygląda całkiem przyjemnie). Tryb Kino Domowe jest zbliżony do Żywe – również sprawdza się w przypadku filmów – jednak czasem kolory wydają się zbyt wyblakłe.
Jeśli miałbym z kolei ogólnie opisać odwzorowanie naturalnych kolorów przez całokształt rozmaitych trybów i idealną kalibrację, to zdecydowany prym wiedzie czerwień. Czerń najlepiej prezentuje się w Eco, jednak w innych trybach może być mniej intensywny, przez to w oczy rzucać się może odcień szarości. W przypadku zieleni, najlepsze efekty odnotowałem na kinie domowym i konsoli, gorzej niestety wypada w standardowym trybie SD. Manewrując jednak odpowiednio nasyceniem kolorów oraz podkręcając temperaturę kolorów na Ciepły (na przykład w trakcie oglądania programów przyrodniczych), bądź Chłodny (program lub film zdominowany przez ciemne barwy), można uzyskać optymalne efekty, które powinny zadowolić odbiorców szukających telewizora tej klasy.
Obraz nie traci zbyt dużo na jakości nawet przy większych kątach widzenia – jak na tę klasę sprzętu to dobry wynik.
Spis treści
- Menu telewizora i pilot
- Jakość obrazu
- Podsumowanie
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.