Przypomnijmy, że jeszcze kilka lat temu w telewizorach z dostępem do internetu nie było czegoś takiego jak system operacyjny. W skrócie ten nie tylko zwiększa prędkość poruszania się po internetowych treściach, ale sprawia, że obsługa takiego nowoczesnego telewizora jest o wiele prostsza. Po raz pierwszy z modelami z najwyższych serii mogliśmy zapoznać się za sprawą targów CES odbywających się w Las Vegas. Teraz modele Androidem z serii W75C, W80C/W85C oraz 4K: X83C, X85C, X90C, X93C/X94C trafiają w końcu do sklepów w całej Polsce.
Android TV to zupełnie nowa jakość rozrywki, która sprawia, że telewizory smart marki Sony są jeszcze bardziej inteligentne. Dzięki nowej platformie można o wiele łatwiej dopasować telewizor do swoich potrzeb, tworząc z niego unikalne, jedyne w swoim rodzaju spersonalizowane narzędzie rozrywki. Nowy system rozszerza zestaw funkcji Smart TV i pozwala używać telewizora tak, jak używa się smartfona lub tabletu — ale ze wszystkimi zaletami dużego ekranu. Pomiędzy telewizorem a urządzeniami mobilnymi jest jeszcze jedno podobieństwo. Dzięki połączeniu ze sklepem Google Play™, można do woli pobierać różnorodne aplikacje i gry by później cieszyć się nimi na ekranie.
– Źródło: Sony
Nowy (dla telewizorów) system operacyjny będzie najważniejszą cechą modeli Bravia począwszy od serii W75C w górę.
Wśród nich znajdziemy 12 modeli o rozdzielczości Ultra HD. Jednak musimy pamiętać, że flagowe telewizory z serii X93/X94 będą dostępne tylko i wyłącznie w salonach Sony Centre.
Dzięki systemowi Android, Sony jest w stanie zmierzyć się, a nawet wygrać walkę o klienta z takimi producentami, jak Samsung czy LG, dlaczego? Pozostali producenci oferują swoje systemy Tizen i webOS 2.0 (wcześniej webOS w 2014 roku) od tego roku, natomiast z Androidem mieliśmy do czynienia już wcześniej w smartfonach i tabletach. W 2005 roku Google stworzyło ekosystem, który na zawsze odmienił rynek urządzeń mobilnych. Niestety, żeby wykorzystać go w telewizorach musieliśmy czekać do 2014 roku. Wtedy Philips w modelach z najwyższych serii wprowadził Androida jako pierwszy w Europie. Co to oznacza dla posiadacza nowego telewizora?
Po pierwsze wielu z nas miało styczność z Androidem w smartfonie albo na tablecie i system ten jest bardzo znany. Tymczasem decydując się na nowy telewizor bardziej będziemy skłonni kupić coś co już znamy (z czym mieliśmy do czynienia) czyli Androida, niż Tizen albo webOS 2.0. Porównując modele oferujące te trzy wspomniane systemy, Android wydaje się najprostszy w obsłudze. A przecież o to w tym wszystkim chodzi, by wszystko robić w prosty, intuicyjny sposób.
Innymi słowy kupując telewizor LG albo Samsunga musielibyśmy poznać funkcjonalność Tizena i webOS 2.0. Tymczasem Android działa niemal tak samo jak w smartfonach i tabletach, więc praktycznie nie musimy „uczyć się jego obsługi”.
Kolejna ważna rzecz jest taka, że inni producenci sprzętu RTV widzą ogromny potencjał w najbardziej rozpoznawalnym systemie operacyjnym na świecie i również chcą, by ich telewizory oferowały go klientom. W tym roku Sharp także będzie chciał zaprezentować TV z Androidem na pokładzie. Tymczasem Philips będzie rozwijał jego funkcjonalność w tegorocznych modelach.
Producenci telewizorów w tym roku chcą nas także zaskoczyć znacznie lepszą mocą głośników. Niestety nadal dźwięk wydobywający się z tańszych modeli konkurencyjnych pozostawia wiele do życzenia. Zwiększenie mocy głośników, a nawet dodanie ich większej liczby to dobry zabieg, by pokazać, że może niekoniecznie będziemy musieli od razu zakupić soundbar albo zestaw kina domowego. Jednak dla bardziej wymagającego użytkownika to nie wystarczy. Potrzeba czegoś nowego, co pozwoli stwierdzić, że dany telewizor nie tylko oferuje znakomitą jakość obrazu, ale również i dźwięku. To właśnie dlatego koncern Sony wyposażył swoje najnowsze telewizory z najwyższej serii w unikatową technologię dźwięku o wysokiej rozdzielczości Hi-Res. Co to dokładnie oznacza?
Posiadacze modeli z serii X93C/X94C będą mogli przekonać się, że słuchanie muzyki za pomocą wbudowanych w telewizor głośników może dać lepsze rezultaty, niż w latach ubiegłych. Hi-Res może zaoferować jakość lepszą, niż na płytach CD.
Określenie „dźwięk o wysokiej rozdzielczości” odnosi się do zbioru procesów cyfrowych umożliwiających kodowanie i odtwarzanie muzyki za pomocą częstotliwości próbkowania wyższej niż ta wykorzystywana w nagraniach CD (…) Nagrania dokonywane w studiu i na koncertach mają wyższą jakość niż na płytach CD. Wysoka rozdzielczość dźwięku gwarantuje bogate brzmienie i pozwala poczuć się jak na występie artysty. Dzięki naszemu telewizorowi z technologią dźwięku o wysokiej rozdzielczości Twoje życie muzyczne stanie się bogatsze.
– Źródło: Sony
Natomiast podczas oglądania filmów będziemy mogli przetestować inną technologię o nazwie DSEE HX. Ma ona sprawić, że wypowiadane przez aktorów kwestie będą o wiele bardziej naturalne.
Aby zapewnić czystość i bogactwo odtwarzanego dźwięku, połączyliśmy szereg naszych technologii audio w jedno rozwiązanie. Tak powstał system DSEE, który w każdym nagraniu pozwala usłyszeć dodatkowe szczegóły.
– Źródło: Sony
Dodatkowo najwyższe serie zaoferują głośniki Magnetic Fluid Speaker, czyli zatopione w szkle, odznaczające się o wiele lepszymi wrażeniami audio, podczas oglądania filmów, a nawet zwykłych programów telewizyjnych.
Ich główną zaletą jest czystość brzmienia każdego szczegółu. Skierowane do przodu głośniki niskotonowe i subwoofery wraz z zastosowaniem włókna szklanego wzmacnianego miką mają dawać doskonały rezultat, kiedy wymagamy naprawdę mocnego dźwięku.
Czy telewizor może być cieńszy, niż najlepszy smartfon, dostępny na rynku? Pierwsza myśl jest taka, że to raczej nie możliwe. Jednak biorąc pod uwagę niekoniecznie całość telewizora (bowiem zawsze zainstalowane w nim głośniki muszą po prostu go trochę pogrubić), niemalże połowa panelu modeli z najwyższych serii odznacza się właśnie niespotykaną dotąd cienkością.
Dzięki temu seria telewizorów o rozdzielczości Ultra HD X90C nazywana jest najsmuklejszą. Wszystko dlatego, że wyświetlacz pozbawiony jest ramki, ma zaledwie 4,9 mm grubości co naprawdę robi fenomenalne wrażenie. Na tym jednak nie koniec, bowiem Sony ma dla nas coś jeszcze. Telewizory odznaczające się wzornictwem Wedge.
Wedge to wzornictwo, z którym mieliśmy do czynienia już w zeszłym roku. Dodatkowo niezwykły design ma wiele wspólnego z tym, o czym pisaliśmy w poprzednim akapicie – jakością dźwięku. Tegoroczne telewizory Sony Bravia nie tylko łączą piękno formy z funkcjonalnością, ale w przypadku reprezentantów z najwyższej serii pozwalają na zastosowanie w nich o wiele większych głośników nie niszcząc designu TV. Wystarczy zobaczyć jak prezentują się modele z serii X93C/X94C z linii Wedge (zdj. powyżej).
Tak samo, jak w zeszłym roku najwyższe serie będą odznaczać się dwoma ustawieniami podstawy. Opcja pierwsza (wide) to nóżki umocowane na dwóch końcach telewizora.
Opcja druga (wąska) pozwala na przesunięcie ich do środkowej części matrycy, pozwalając zaoszczędzić miejsce.
Ta idealnie nadaje się do wykorzystania, kiedy mamy do dyspozycji wąski mebel.
W tym roku wszyscy najwięksi producenci chcą przedstawić swoje flagowe modele o rozdzielczości Ultra HD wraz z zakrzywionym ekranem. Jedną z najdłużej wyczekiwanych serii od Panasonica będzie CR850E.
Tymczasem Sony także w swojej ofercie będzie miał sprzęt z najwyższej półki. Modele Sony Bravia KD-65S850C (65 cali) i Sony Bravia KD-55S850C (55 cali) mają być odpowiedzią dla najbardziej wymagających miłośników serii Bravia.
Niestety reprezentanci tej serii w sprzedaży pojawią się dopiero latem.
Dokładna data pozostaje tajemnicą. My natomiast możemy zobaczyć, jak będą wyglądały oba modele.
Jak widać Sony ma potężny arsenał środków na to, by sprawić, że jego telewizory będą w centrum uwagi w tym roku. Jednak kluczowym aspektem pozostanie cena. Co z tego, że modele będą w stanie zagrozić konkurencyjnym TV, jeśli okaże się, że ich ceny będą znacznie wyższe? Z niecierpliwością czekamy zatem na wszystkie modele, by przekonać się jakie telewizory będą najczęściej wybieranymi przez Polaków w 2015 roku.
Źródło: sony, oprac.: 3dManiaK
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Netflix pozwany po technicznych problemach podczas transmisji walki Paula z Tysonem. Czy gigant VOD ma…
RTV EURO AGD przygotowało wyjątkową promocję na słuchawki Bowers & Wilkins Px8. Szukasz sprzętu premium?…
Chcesz kupić nowy, bardzo tani telewizor QLED Samsung 65 cali z HDMI 2.1 i 120…
Nie wiesz kiedy jest Black Friday? Zastanawiasz się co kupić na promocji i gdzie najtaniej?…
Bardzo tani telewizor Panasonic możemy kupić już dziś w ramach Black Week na Amazon! To…
Sklep RTV EURO AGD przygotował wyjątkową ofertę, w której możesz kupić telewizor LG OLED 65C4…
Komentarze
Pomysł fajny, ale w Polsce najwięcej modeli schodzi z tzw. niższej czy średniej półki
http://www.tvmaniak.pl/73348/philips-32pfh4100-tani-telewizor-full-hd-2015/
Nie każdego stać na cudo z najwyższej serii:(