W tym roku w Berlinie na IFA 2015 będziemy mogli zobaczyć telewizory z serii CX800E i CR850, pierwszy zakrzywiony model z serii CZ950E i dodatkowo dowiemy się co skrywa się pod pojęciem technologii 4K Pro.
O przełomowym telewizorze OLED o oznaczeniu Panasonic TX-65CZ950E mogliście dowiedzieć się znacznie więcej, z naszych wcześniejszych wpisów. Dodatkowo przygotowaliśmy dla Was galerię zdjęć tego modelu. Jednak IFA 2015 upłynie nie tylko pod znakiem tego TV. Ten wykorzystuje także technologię 4K Pro, by zapewnić wierność wobec wizji filmowców, przy udziale specjalisty ds. koloru Mikiem Sową w celu dostrojenia i zatwierdzenia jakości obrazu telewizyjnego.
Panasonic udowadnia swoje zaangażowanie w dążeniu do doskonałości. Ich najnowszy telewizor 4K Pro zaprojektowany został w myśl mojego zawodowego motto: żadnych kompromisów. Mój świat, w którym historie opowiada się obrazem, koncentruje się wokół precyzji odwzorowania barw i zapotrzebowania na ekran, który jest w stanie zadośćuczynić twórczej wizji. Panasonic zaprojektował swój najnowszy telewizor OLED 4K Pro na poziomie, jakiego mógłbym oczekiwać tylko wobec profesjonalnych ekranów.
– Mike Sowa
W skład TV klasy premium 4K Pro wchodzą flagowy model CX800E, wprowadzone niedawno stylowe telewizory CR850E z zakrzywionym ekranem typu Curved oraz wspomniany wcześniej przełomowy telewizor OLED TX-65CZ950E. Wszystko po to, by miłośnicy kina mogli doświadczyć w domu pełni ekspresji zawartej w artystycznych wizjach reżyserów. Przy czym rozdzielczość Ultra HD to tylko jeden z ich elementów. Do tego dodajmy procesor obrazu telewizyjnego 4K Studio Master Processsor, system 3D Lookup Table (znany głównie z profesjonalnych monitorów) czy wyświetlanie obrazu o natywnie szerokim zakresie dynamicznym (HDR High Dynamic Range) zgodnie z normami ustawionymi przez amerykańskie stowarzyszenie CEA.
Ważnym elementem 4K Pro jest jeszcze jedna rzecz:
Drugim zasadniczym elementem 4K Pro jest zastosowanie w telewizorach LCD Panasonic CX800E i CR850E paneli LED stworzonych na bazie nowej technologii Wide Colour Phosphor pod kątem współpracy z procesorem Panasonic 4K Studio Master. Panele te odtwarzają aż 98% zakresu barwowego określonego w specyfikacji Digital Cinema Initiative (DCI) — to o 5% więcej niż w przypadku najnowszych paneli Quantum Dot — oraz wykorzystują 10-bitowe przetwarzanie koloru, dzięki czemu są w stanie wyświetlać 64-krotnie więcej barw niż typowe 8-bitowe panele LCD.
– Źródło: Panasonic
Wszystkie telewizory zaprezentowane na targach IFA 2015 mają odznaczać się także niskim zużyciem prądu w skali roku. Wystarczy korzystać ze zwykłego poziomu jasności, niekoniecznie z mediów o natywnie szerokim zakresie dynamicznym (HDR).
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Philips 65PML9008 z serii The Xtra dostępny jest teraz w atrakcyjnej cenie w Media Expert.…
[indizar2:stronicowanie] [section:] Co warto oglądać w Netflix? Jakie nowe filmy i seriale na Netflix są…
Powstał nowy serial osadzony w uniwersum „W głowie się nie mieści”. Serial nosi tytuł „Wytwórnia…
Na YouTube pojawił się oficjalny teaser oraz krótki materiał zza kulis związany z aktorską adaptacją…
Amazon.pl przygotował atrakcyjną promocję na zakup czytnika e-book Kindle 16 GB! To doskonała okazja, aby…
Szukasz zestawu do wirtualnej rzeczywistości od Sony? Jeśli tak, to sprawdź rewelacyjna promocję na Sony…
Komentarze
O, o cr850 i cx800 słyszałem, ale o oledzie Panasonika nie. Ciekawe jak im wyszedł ten oled.