W 2015 roku nie było nam dane oglądać modeli z serii 6. Po serii 5 od razu mieliśmy do wyboru reprezentantów oznaczonych cyfrą 7. Jednak popularność w latach ubiegłych modeli z funkcjami sieciowymi bez trybu 3D sprawiła, że w tym roku koncern Sony powraca z serią 6 swoich telewizorów.
1. Rozdzielczość Full HD/ HD Ready
Wiadomo w tym roku większość producentów oferuje telewizory z rozdzielczością Ultra HD. Jednak są to przeważnie modele 3D z wyższych serii. Jeżeli nie potrzebujemy czterokrotnie lepszego obrazu możemy pozostać przy standardowym obrazie Full HD. Koncern Sony uważa, że w tym aspekcie nadal jest wiele do zaoferowania. Jednak w serii 6 nie wszystkie modele odznaczają się obrazem 1920 x 1080 pikseli.
Jednymi wyjątkami w aspekcie rozdzielczości Full HD są modele o wielkości 32 cali. Te zostały wyposażone w matrycę HD Ready, i są to Sony KDL-32WD600 i Sony KDL-32WD605. Pozostałe cztery wchodzące w skład serii 6 (Sony KDL-40WD650, Sony KDL-40WD655, Sony KDL-48WD650, Sony KDL-48WD655) oferują rozdzielczość Full HD.
2. Technologia X-Reality PRO
Doskonały obraz to nie tylko zasługa rozdzielczości Full HD. Na płynny ruch, wyraźne kolory, wysoką jasność składa się wiele czynników. Jednym z nich jest procesor obrazu Sony X-Reality PRO. Jego zadanie polega na analizie, oczyszczaniu i poprawianiu obrazu tak, by jeszcze bardziej go ożywić. Do tego ten działa także podczas wyświetlania materiałów w niskiej rozdzielczości.
X-Reality PRO optymalizuje każdy piksel, zapewniając wyjątkową czystość obrazu. Podczas analizy sceny są porównywane z bazą danych obrazów w celu poprawienia jakości i zredukowania zakłóceń. Dzięki temu uzyskujemy realistycznie odwzorowany obraz.
– Źródło: Sony
Zdaniem producenta daje nam to zupełnie nowy wymiar realistycznych obrazów. Już w zeszłym roku mogliśmy zobaczyć, że rzeczywiście unikatowy procesor daje radę poprawić obraz i to znacznie.
Wystarczy porównać dwa zdjęcia z telewizorów Sony Bravia. Na pierwszym (powyżej) mamy materiał wyświetlany na zwykłym telewizorze.
Tymczasem na powyższym ten sam materiał wyświetlany jest na telewizorze Sony Bravia Full HD z procesorem z technologią X-Reality PRO.
3. Smukły i elegancki wygląd
Wiadomo, że w porównaniu z telewizorami z najwyższych serii Sony Bravia, modele WD60/WD65 wypadają blado. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę tylko telewizory Full HD 2016, to może się okazać, że te należą do najbardziej eleganckich. Wszystko za sprawą wyjątkowego designu najlepszych inżynierów z Sony.
W modelach telewizorów Full HD WD65/60 ramkę wpuszczono zgrabnie w podstawę, wykorzystując doskonałą plastyczność tworzywa, z jakiego wykonano obie części. W salonie telewizor ma wygląd tablicy umieszczonej przy ścianie. Wydaje się przedłużeniem podłogi lub szafki, na której stoi.
– Źródło: Sony
Wzornictwo Sony Bravia z serii WD60/WD65 umożliwia bezproblemowe wkomponowanie TV w wystrój niemal każdego pomieszczenia. Bez względu na to czy telewizor będzie wisiał na uchwycie, czy zostanie postawiony na stoliku.
Jak widać na powyższym zdjęciu wszystkie przewody wychodzące z telewizora udało się skryć pod specjalną podstawką. Podobne rozwiązanie wykorzystano w modelach z najwyższych serii na 2016 rok.
Do tego reprezentanci tej serii odznaczają się cienkością ramki wynoszącą zaledwie 8,9 mm. Czy to oznacza, że będą one najcieńszymi telewizorami Full HD w tym roku? Wiele na to wskazuje.
4. Jeszcze więcej ulubionej rozrywki
Jeszcze więcej ulubionej rozrywki – to motto przyświeca całej serii 6. Nie bez powodu dwa lata temu modele z tej serii cieszyły się ogromnym uznaniem (zwłaszcza o wielkości 40 oraz 48 cali). Z opcji sieciowych będziemy mieli dostęp do tych najbardziej popularnych. Zaliczamy do nich serwis YouTube oraz sklep Opera Store TV, gdzie można pobierać aplikacje na ekran naszego TV.
Sony Bravia z serii WD60/WD65 oferuje jeszcze Photo Sharing Plus, kopię ekranu oraz odtwarzanie i nagrywanie mediów poprzez USB. Pierwsza polega na prostym udostępnianiu zdjęć i filmów na ekranie telewizora. W tym roku aż 10 osób może jednocześnie korzystać z jednego ekranu, używając tej opcji.
Obraz ze smartfona na dużym ekranie w szybki sposób przerzucimy za pomocą funkcji kopii ekranu. Wystarczy smartfon z multimediami, które chcemy oglądać na dużym ekranie. Ostatnią, przydatną funkcją jest odtwarzanie mediów z urządzenia podłączonego do portu USB. Ponownie modele z linii Bravia oferują obsługę wielu najpopularniejszych formatów filmów, zdjęć oraz muzyki. Wszystko za sprawą szerokiego wachlarza kodeków, który znalazł zastosowanie w serii WD60/WD65.
Dodatkowo oglądany film, program telewizyjny będziemy mogli nagrać na pendrive’a albo dysk twardy podłączony do telewizora. Musimy tylko pamiętać, o tym, by wcześniej sformatować urządzenie mobilne oraz o tym, że zarejestrowany materiał wyświetlimy tylko w tym samym telewizorze.
5. Lepszy dźwięk
W tym roku koncern Sony nie zapomniał też o jakże ważnym kryterium podczas doboru telewizora jakim jest jakość dźwięku. Wiadomo, od kilku lat, kiedy płaskie telewizory pojawiły się w sklepach, ich dźwięk jest tylko dobry. Obecna technologia sprawia, że dla coraz większej ilości osób również dźwięk wydobywający się z głośników telewizora wydaje się „płaski”. Na rynku znajdziemy ogromną ofertę urządzeń typu soundbary, które znacznie polepszą wrażenia audio.
Jednak Sony stawia na nieco inne rozwiązania, dając do zrozumienia, że brzmienie z płaskich głośników telewizora również może być wystarczające podczas codziennego oglądania telewizji. Modele z serii 6 wykorzystują głośniki Bass Reflex. Dzięki nim udało się znacznie polepszyć dźwięk i poprawić głębię oraz rezonujące brzmienie tonów niskich.
Źródło: sony, oprac.: tvManiaK.pl
Ceny w sklepach
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Witam serdecznie wszystkich.
Mam pytanko, a w sumie problem 🙂
Zakupiłem Tv Sony Bravia 32 cale WD60, czy w tym TV znajduje się gdziekolwiek przeglądarka internetowa, albo czy można jakoś ją wrzucić na ten telewizor ? Jest jakieś wyjście ?
Pozdrawiam
SMART TV? Jakaś kpina… Wszystkie aplikacje w starych wersjach to po pierwsze. Dwa – wybór aplikacji to jakaś masakra nic ciekawego …. Trzy- Brak przeglądarki.
Za taką cenę nie warto …
Zawiodłem się. Posiadam drugi telewizor z 2011r. i działa o wiele lepiej niż ten. Obraz jest (tylko) ładny ALE!!!- chyba musi być statyczny. Kiedy ogląda się program gdzie jest płynny ruch np wodospad to jest masakra!!! Obraz przeskakuje jak by mu brakowało klatek animacji. To jest największa wada tego telewizora.Te pseudo 200Hz Flow to bzdura. Jak dla mnie brak płynności dyskwalifikuje ten telewizor. Niestety ale zwrot do sklepu.
Właśnie dałem sobie wcisnąć SONY KDL48 WD65 i żałuję (poprzednio musiałem zareklamować KDL 48 R550 – wady matrycy w trzech kolejnych egzemplarzach ale obraz był przynajmniej żyleta 😉 ) Teraz mam wrażenie, że dostałem sprzęt do oglądania zdjęć, bo akcja wychodzi jak przez mgłę. Szkoda, że wcześniej nie znalazłem Waszych komentarzy. Pozdro.
SONY WD65 – Szit nad szity, okrojone opcje internetowe jakies pare syfow typu netflix, 500 px itp, nawet przegladarki nie ma !!!, sreen miroring tylko z produktami sony, TO nie jest SMART, nie wlacza sie za pierwszym razem po dluzszym postoju – trzeba 2 razy wlaczac, obraz w miare, tylko 2 hdmi, zadnego wyjscia audio po chinch- ogolnie TV do bani, jakosc materialow tez pozostawia wiele do zyczenia – nie polecam !!!
Wiadomo coś jaki input lag jest w modelu KDL-48WD655? Szukałem w necie i nic nie znalazłem…
Na razie cisza w tym temacie. W 2014 roku Sony miało nawet swoje broszurki odnośnie input lag, chwaląc się seriami od 7 w górę. W tym roku… poczekamy zobaczymy 🙂
Ten trend to nie tylko w Sonym….
Warto zajrzeć także na nasz bliźniaczy serwis 3dManiaK.pl, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat telewizorów i nie tylko.
A w 32 calach u Sony’ego dalej zastój. HD Ready, klasa energetyczna A, 2x5W…
http://www….ifications