W tym poradniku przedstawiamy sposób na ominięcie blokady regionalnej, ale niedługo po publikacji Netflix zmienił swoją politykę.
Netflix jest usługą, która zbiera w swojej bazie materiały objęte różnymi umowami licencyjnymi – zależnymi od kraju. To dlatego polscy subskryberzy nie mają dostępu do takich popularnych tytułów, jak np. House of Cards. Spokojnie! Gdzie jest problem, tam i znajdzie się sposób — choć nie do końca zgodny z literą regulaminu ustawionego przez Netflixa.
Aktualizacja: 14 stycznia 2016 r. na oficjalnym blogu Netfliksa pojawiła się notka informująca o tym, że korzystanie z przedstawionego w niniejszym poradniku sposobu nie będzie już możliwe — zostaje wprowadzony system wykrywający użytkowników bazujących na zagranicznych serwerach. Jak do tej pory największy dostawca usługi VOD na świecie nie miał z tym problemu, ale czasy się zmieniły.
W wywiadzie dla Bloomberg, Reed Hastings, prezes i założyciel Netflixa poinformował, że ujednolicenie oferty i wprowadzenie tego samego zestawu filmów i seriali w każdym kraju może potrwać od 5-10 lat, bo dopiero po takim okresie wygasną wszystkie umowy licencyjne wykupione przez lokalne stacje telewizyjne. Jest szansa, że 4 sezon House of Cards zawita do Polski nie za pośrednictwem nc+, a własnie Netflixa — wątpię, żeby teraz chciano sprzedawać licencję polskim stacjom, skoro usługa jest dla nas dostępna.
Jeżeli chodzi o poprzednie sezony ekranizujące polityczną karierę Franka Underwooda, tudzież inne materiały niedostępne dla polskiego widza, to wciąż możecie próbować skorzystać ze sposobu przedstawionego poniżej. W przypadku powodzenia — dajcie znać w komentarzu. Miłego seansu!
Musimy zacząć od wyszukania odpowiedniego dostawcy usług, który nada naszemu komputerowi nowe IP, dostarczy adresy DNS lub pozwoli skorzystać z sieci prywatnej (VPN). Dzięki temu Netflix otworzy przed sobą drzwi do biblioteki materiałów zarezerwowanej dla widzów z innych krajów. Większość z takich serwisów jest płatna — od 2 do 11 dolarów miesięcznie.
Przykładowe serwisy, to — ACE VPN, unBlockUS, unoTelly lub polski serwis Odblokuj.net.
Konfiguracja sprzętu trwa krótko niezależnie od tego, czy konfigurujemy komputer z Windowsem, MacBooka, iPhone’a, iPada czy jakiekolwiek urządzenie oparte o Androida. Pokażemy krok po kroku, jak tego dokonać.
Zaczynamy od założenia konta na wybranej przez nas stronie — podajemy adres mailowy i hasło, a po aktywowaniu usługi, dostawca powinien dostarczyć nam adres DNS. Kiedy uzyskamy te dane, możemy przystąpić do konfiguracji. Zanim zaczniesz cokolwiek robić, spisz adresy DNS na kartkę lub do notatnika na komputerze i zamknij wszystkie przeglądarki.
Otwieramy Panel Sterowania
Otwieramy kategorię Sieć i Internet. Po prawej odnajdujemy pozycję Zmień ustawienia karty sieciowej.
Klikamy prawym klawiszem myszy na naszym połączeniu internetowym — może to być Wi-Fi lub Ethernet, w zależności od tego, z jakiego połączenia korzystamy. Klikamy na Właściwości.
Z listy wybieramy pozycję Protokół internetowy w wersji 4, zaznaczamy i klikamy właściwości.
Zaznaczamy pozycję Użyj następujących adresów serwerów DNS i wprowadzamy dane dostarczone przez nasz serwis.
Po wprowadzeniu zmian, zatwierdzamy je i dla pewności uruchamiamy ponownie połączenie internetowe lub restartujemy komputer.
Wchodzimy w preferencje systemowe dostępne po kliknięciu w logo Apple znajdujące się w lewym górnym rogu ekranu i wchodzimy w kategorię Sieć.
Zaznaczamy sieć, z której korzystamy — Wi-Fi lub Ethernet (lista dostępna po lewej stronie), a następnie klikamy w przycisk Zaawansowane widoczny po prawej stronie.
W nowym oknie wybieramy zakładkę DNS, a następnie klikamy na znaczek +.
Klikamy OK i dla pewności restartujemy połączenie internetowe.
Wchodzimy do Ustawień, do zakładki Wi-Fi. Klikamy na znaczek „i” widoczny obok naszej sieci bezprzewodowej.
Klikamy na pozycję DNS i wprowadzamy nowy adres (podany przez stronę jako primary).
Klikamy wstecz i ponownie restartujemy połączenie. Upewnij się też, żeby ponownie uruchomić aplikację Netflixa.
Wchodzimy w ustawienia, w zakładkę Wi-Fi. Przytrzymujemy dłużej palec na nazwie naszej sieci bezprzewodowej i po pojawieniu się menu kontekstowego wybieramy pozycję Modyfikuj sieć.
W ustawieniach sieci IPv4 zaznaczamy opcję Statyczny, a następnie przewijamy w dół aż do odnalezienia okienek służących do wpisania ustawień DNS.
Zatwierdzamy i także ponownie restartujemy połączenie internetowe. Upewnij się też, żeby ponownie uruchomić aplikację Netflixa.
Od teraz możemy korzystać z rozszerzonej bazy materiałów, jaka jest przeznaczona dla użytkownika danego kraju. Uwaga — zagraniczna zawartość nie będzie dostępna w naszej wersji językowej. Możemy sobie pomóc angielskimi napisami, ale na polskie nie ma co liczyć.
Mimo wszystko gra jest warta świeczki — możemy nie tylko śledzić karierę polityczną Franka Underwooda, ale otrzymać znacznie szerszą bazę filmów. Zagraniczny DNS oznacza też możliwość skorzystania z innych serwisów VOD, np. BBC iPlayer. Warto? Warto!
Nigdy nie poprzestawaj na szukaniu alternatyw, bo tych nie brakuje. Najfajniejszą i najwygodniejszą w użyciu jest program Smartflix będący osobną aplikacją dostępną dla Windowsa i Maca. Wykorzystuje ona wyżej sposób, aby korzystając z naszego konta podłączyć się do międzynarodowej bazy.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Philips 65PML9008 z serii The Xtra dostępny jest teraz w atrakcyjnej cenie w Media Expert.…
[indizar2:stronicowanie] [section:] Co warto oglądać w Netflix? Jakie nowe filmy i seriale na Netflix są…
Powstał nowy serial osadzony w uniwersum „W głowie się nie mieści”. Serial nosi tytuł „Wytwórnia…
Na YouTube pojawił się oficjalny teaser oraz krótki materiał zza kulis związany z aktorską adaptacją…
Amazon.pl przygotował atrakcyjną promocję na zakup czytnika e-book Kindle 16 GB! To doskonała okazja, aby…
Szukasz zestawu do wirtualnej rzeczywistości od Sony? Jeśli tak, to sprawdź rewelacyjna promocję na Sony…