Dobry projektor 3D może zastąpić telewizor, nawet jeśli nie chcemy przeznaczyć na jego zakup zbyt wiele gotówki. Najwięksi producenci tego typu urządzeń udowadniają, że nawet do 4000 złotych możemy stać się posiadaczami jednego z najpopularniejszych modeli o rozdzielczości Full HD. Zobaczcie 5 najciekawszych propozycji od Acera, BenQ, Optomy i Epsona.
BenQ W1070 to naszym zdaniem najciekawsza propozycja dobrego i taniego projektora multimedialnego od tego koncernu. Model zaoferuje znakomitą jakość wyświetlanego obrazu, dzięki współczynnikowi kontrastu wynoszącemu 10000 :1 oraz jasności 2000 ANSI lumenów. Tutaj żywotność lampy wynosi w trybie normalnym 3500 godzin, a w ekonomicznym 6000 godzin. KinoManiacy mogą uzyskać obraz o wielkości od 40 do 235 cali oraz całkowitą moc dźwięku wynoszącą 10 W.
Epson EH-TW5100 to jeden z najpopularniejszych oraz przystępnych cenowo projektorów 3D tego producenta. Ten także został wyposażony w dwa złącza HDMI umożliwiające podłączenie dodatkowego sprzętu, jak np. laptopa. Co ciekawe tutaj żywotność lampy wyliczono na 5000 godzin w trybie normalnym, ale tylko 6000 godzin w opcji ekonomicznej. Przy współczynniku kontrastu 13000 :1 oraz jasności 1800 ANSI lumenów możemy liczyć na bardzo dobry obraz, bez wychodzenia do kina. Zwłaszcza, że urządzenie potrafi go wyświetlić już od 34 do aż 328 cali. Szkoda tylko, że głośniki oferują zaledwie 2 W.
Acer też ma się czym pochwalić, jeśli nie chcemy przekraczać 3000 złotych za dobry projektor 3D. Acer H6517BD również odznacza się znakomitą jakością obrazu o wielkości od 28 do 300 cali. Odpowiada za to współczynnik kontrastu wynoszący 10000 :1, czy jasność na poziomie 3200 ANSI lumenów. Żywotność lampy przy codziennym użytkowaniu wynosi 4000 godzin, a trybie ekonomicznym 6000 godzin. Niestety podobnie, jak poprzedni model ten zaoferuje głośniki o małej mocy – 2 W.
Optoma HD141X także należy do dobrych i niedrogich projektorów 3D, o rozdzielczości Full HD. Tutaj za bardzo dobry obraz wyświetlany od 42 do 300 cali odpowiada współczynnik kontrastu wynoszący 23000 :1 i jasność 3000 ANSI lumenów. Zastosowane w nim funkcje pozwoliły wydłużyć działanie lampy. W trybie normalnym możemy liczyć na 5000 godzin, a w ekonomicznym aż 6500 godzin. KinoManiaków zapewne ucieszy fakt, że to jeden z nielicznych projektorów do 2500 złotych z głośnikami o mocy 10 W.
BenQ TH682ST naszym zdaniem najlepiej nadaje się do oglądania filmów w rozdzielczości Full HD, w domowym salonie biorąc pod uwagę bogatą ofertę projektorów 3D od tego producenta. O doskonały obraz dba, m.in. współczynnik kontrastu 10000 :1 oraz jasność 3000 ANSI lumenów. Ten może wyświetlić od 60 do 300 cali. Czas pracy lampy wyliczono na 4000 godzin w trybie normalnym i 6000 godzin w trybie ekonomicznym. Tutaj również uzyskamy lepszą moc głośników, wynoszącą 10 W.
Samsung OLED 77S90D – teraz w wyjątkowej cenie w RTV EURO AGD! Dlaczego warto zdecydować…
Netflix i UFC: Czy to duet idealny? Szef UFC - Dana White komentuje wejście platformy…
Nowa gra studia MachineGames zasługuje na innowacyjną reklamę, jakiej dawno nie widziano. Postanowiono, że Indiana…
Media Expert przygotowało znakomitą okazję na zakup jednego z najciekawszych telewizorów Sony. Dlaczego warto wybrać…
Microsoft wprowadził długo wyczekiwaną funkcję w Xbox Cloud Gaming, która umożliwi granie w gry bez…
W ramach Black Friday na PlayStation Store znajdziesz promocje, które pozwolą zaoszczędzić nawet do 70%…
Komentarze
Co do ProGeyTora Acera H6517BD to:
Projektor ładny, zgrabny, funkcjonalny.
Posiada wszystko co powinien mieć.
Niestety nie jest to projektor uniwersalny tylko biznesowy.
Ze względu na swoją bardzo dużą jasność, bardzo dobrze sprawdza się w niezaciemnionych pomieszczeniach.
Posiada dobry kontrast oraz dobrze odzwierciedla kolory, pomocne w tym są gotowe pre-set'y, można tez ustawić sobie praktycznie wszystko ręcznie modyfikując je.
Jest cichy i posiada funkcje szybkiego i cichego wyłączania (bez schładzania lampy).
Obraz w trybie 3D jest prawie idealny, porównywalny do obrazu kinowego.
Niestety w warunkach kina domowego (zaciemnione pomieszczenie) duża jasność tego projektora jest jego wadą. Mimo ustawienie w trybie Eco obraz jest zbyt jasny. Sytuacje może poprawić szary ekran ale to już inna kwestia.
Największą wadą i tak naprawdę decydującą o niskiej uniwersalności teko projektora jest BARDZO CZĘSTO i WYRAŹNIE występujący EFEKT TĘCZY. Jak to mawiają ACER jest fajny i ma dobre pomysły ale musi zawsze coś spierniczyć. W moim poprzednim projektorze (Acer k11) odtwarzane filmy z SD lub USB osiągały zwrotną prędkość 10 FPS. W H6517BD mamy w gratisie "tęczowyy wideo-box". Efekt ten jest widoczny prawie zawsze gdy występują kontrastowe sceny z kolorem białym (czyli non stop) i są bardzo natrętne, psujac całą zabawę z oglądania "wielkiego ekranu", jedynie obraz 3D jest do tego defektu wolny... ale to raczej logiczne.
Jeżeli ktoś ma zamiar kupić projektor do kina domowego w tej cenie, to proponuje zakup Optomy lub Benq'a - to dużo lepszy wybór.
Natomiast, jako projektor biznesowy - do prezentacji w jasnych pomieszczeniach nadaje się idealni, w końcu do takich celów został zaprojektowany.
PS. Trzeci tryb pracy (gdzieniegdzie opisywany), o pięknej nazwie SmarEco, nie istnieje - jest to bezczelne, oszustwo marketingowe. I za To powinien ktoś oberwać po łapach.
Po przesiadce z ASUSA polecam EPSONA mam ten model i jest berdzo dobry zważywszy na cenę
Właśnie się przymierzam do zakupu więc artykuł jak znalazł. Skłaniam się ku Benq 1080ST+ Short Distance, gdzie 100 cali można wyświetlić z odległości 1.5m od ściany. Od kilku lat rezygnuję z zakupu najnowszych i najdroższych telefonów za 3-4 tys dla mnie i dla żony, a kupujac pożądne średniaki zaoszczedzam na takie rzeczy jak amplituner Denon, zestaw głośników 7.1 Monitor Audio, porzadne stereo Pioneer i w tym roku projektor. Fanbojom szajsunga tez to polecam ale sa bardzo oporni.