Przedstawiamy nasz aktualny ranking telewizorów o rozdzielczości Ultra HD. Wśród najlepszych TV znalazły się propozycje Samsunga, Sony, Panasonica, Philipsa i LG.
Uwaga. Rynek i dostępne modele, które poleca redaKcja techManiaK.pl cały czas się zmieniają. Od publikacji tego wpisu minęło już trochę czasu, dlatego też zachęcam Cię do zobaczenia naszego najnowszego zestawienia:
Poniższe zestawienie prezentuje najlepsze i najciekawsze telewizory Ultra HD na rynku – wybierając TV do zestawienia kierowaliśmy się głównie funkcjonalnością i jakością obrazu, na dalszy plan spychając wsparcie dla 3D. Jeśli więc szukasz modelu oferującego trójwymiarowy obraz, zerknij na nasz bliźniaczy serwis poświęcony TV 3D – 3dManiaK.pl. Jeśli natomiast poszukujesz telewizora Full HD, zerknij na aktualny ranking telewizorów Full HD.
Sony KD-65XD8505 to model z oferty telewizorów Sony Bravia na 2016 rok. Poza matrycą Ultra HD najwyższy reprezentant serii bez 3D zaoferuje dodatkowo wsparcie technologii HDR, co oznacza jeszcze wyższy kontrast podczas oglądania najlepszych filmów, czy programów telewizyjnych. Oczywiście doskonały obraz to także zasługa procesorów 4K X-Reality PRO, 4K Processor X1, a o żywsze kolory dba Triluminos. Smart TV wykorzystuje system operacyjny Android, a w zestawie z TV otrzymamy pilota z obsługą głosową (Sony RMF-TX200E).
LG 65UF778V nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem, jeśli chodzi o modele tego producenta. Znakomity obraz, płynny ruch i system operacyjny webOS 2.0 to najważniejsze zalety tego TV. Do tego dochodzi jeszcze przystępna cena, jak na dobry telewizor 65 cali i elegancka, cieniutka ramka otaczająca ekran.
Samsung UE65JU6500 to propozycja telewizora Ultra HD o wielkości 65 cali. Największy rywal LG oferuje dodatkowo zakrzywiony ekran poprawiający głębię podczas oglądania telewizji czy filmów – wszystko w podobnej cenie. Do tego dochodzi system operacyjny Tizen 2015, znacznie ułatwiający poruszanie się po internecie na dużym ekranie.
Sony KD-55XD8599 to kolejna nowość wśród telewizorów Sony Bravia na 2016 rok. Niestety dobry telewizor 55 cali kosztuje sporo, ale już zbiera pozytywne opinie i komentarze w wielu internetowych sklepach. Opcje dotyczące obrazu, dźwięku i funkcji Smart TV są identyczne, a najważniejszą różnicą pomiędzy nim, a powyższą serią (XD8505) jest niewykorzystywanie technologii Triluminos.
Panasonic TX-55CR730E nadal znajduje się w wielu rankingach najlepszych TV. Co ciekawe cena zakrzywionego telewizora może nie należy do najniższych, bowiem jest jeszcze o niebo tańsza seria CR430. Jednak ten posiada więcej opcji poprawy obrazu i nowocześniejszy interfejs internetowy z systemem operacyjnym Firefox OS.
Sony KD-49X8309C to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy nie potrzebują technologii 3D, jak w serii X8508C/X8509C. Pozostałymi parametrami model dorównuje droższym Sony Android TV ze względu na doskonały obraz, czy właśnie system operacyjny Android.
Philips 49PUS6561 to trzecia nowość w naszym zestawieniu. Propozycja od Philipsa kosztuje niemało, jednak warto dać jej szansę. Okazuje się, że dobry telewizor 49 cali może zostać wyposażony w naprawdę oszałamiającą ilość opcji poprawy obrazu wraz z systemem Ambilight (trójstronny). Maniacy Androida mogą korzystać z tego samego oprogramowania, co posiadacze modeli z linii Sony Bravia, ale za mniejsze pieniądze.
LG 55UF695V należy do najpopularniejszych telewizorów 55-calowych. Dodatkowo koszt zakupu obniżył się do około 3650 złotych (z 3999 złotych). Jednak musimy pamiętać, że tańszy od konkurencyjnych modeli LG Smart TV nie posiada systemu operacyjnego i ma tylko dwa porty USB.
Philips 43PUS6401 w końcu może być alternatywą dla konkurencyjnych modeli o wielkości 43 cali (Samsung UE43J5600, LG 43LF631V, czy Sony KDL-43W756C). Tegoroczna nowość debiutuje w naszym zestawieniu za sprawą dobrego obrazu, systemu Ambilight (w wersji dwustronnej) i Androida. Niestety jak przystało na model 2016, zapłacimy za niego jak za najdroższą 43-kę w 2015 roku (Sony KDL-43W809C).
Philips 49PUH4900 to jeden z najtańszych modeli o rozdzielczości Ultra HD. Telewizor bez opcji Smart TV radzi sobie dobrze za sprawą niskiej ceny zakupu (około 2199 złotych). Tani i prosty telewizor może spodobać się tym, którzy nie chcą przepłacać za zbędne dodatki.
Aktualne zestawienie znajdziesz tutaj:
|
Szukasz zestawu do wirtualnej rzeczywistości od Sony? Jeśli tak, to sprawdź rewelacyjna promocję na Sony…
Sklep RTV EURO AGD przygotował atrakcyjną ofertę na zakup czarnego kontrolera Sony DualSense. To świetna…
Granie w chmurze z Xbox! Streamuj swoje gry na smartfonie, tablecie, TV czy w VR…
Netflix pozwany po technicznych problemach podczas transmisji walki Paula z Tysonem. Czy gigant VOD ma…
RTV EURO AGD przygotowało wyjątkową promocję na słuchawki Bowers & Wilkins Px8. Szukasz sprzętu premium?…
Chcesz kupić nowy, bardzo tani telewizor QLED Samsung 65 cali z HDMI 2.1 i 120…
Komentarze
We wrześniu są targi IFA, więc pewnie wtedy pojawi się sporo zestawień. Pojawi się min. OLEd od Philipsa..
Zróbcie zestawienie TV > 6000 zł. Szczególnie jestem ciekaw czy wśród polecanych znajdzie się 7181.
Jeśli się uda w tym miesiącu, to zrobimy :)
Panasonic w serii telewizorów CX z 2015 roku zapomniał o funkcji TimeShift! Co ciekawe udostępnił tę funkcję wraz z najnowszą aktualizacją firmware ALE TYLKO dla telewizorów NA RYNEK NIEMIECKI (seria CXW). Ciekawe czy w obecnej serii DX dla naszego kraju funkcja ta jest aktywna? Jak w multimedialnym telewizorze posiadającym wszystkie możliwe tunery x2 mogło zabraknąć tak podstawowej funkcji?!! To jakaś kpina.
Philipsy maja już 4-stronnego ambilighta. Warto panie redaktorze o tym wspomnieć ;).
Byłem w weekend w jednej z sieciówek po klawiaturę. Zupełnie przypadkiem stanąłem przed jednym z telewizorów UHD panasonica. Jakim modelem nie mam pojęcia, nie zwróciłem uwagi, bo doznałem wstrząsu. Na ekranie (prawie nie widocznym!) leciał jakiś przykładowy film z owocami, które były tak wyraźne, że wyglądały jak żywe, aż chciałem dotknąć zobaczyć gdzie jest ekran. Do tej pory byłem sceptycznie nastawiony do wszystkich tych nowinek, myślałem, że to jeden z wielki chwyt marketingowy, co by podbić sprzedaż i że ta jakość to nie ma znaczenia. Oficjalnie przyznaję - telewizory z UHD są zajefajne i jak tak ma wyglądać przyszłość tego sprzętu to producenci mogą być spokojni o sprzedaż
jest to nadal chwyt marketingowy bo obraz który widzisz na wystawie nadawany jest w postaci specjalnie podkręconego dema (leci w kółko to samo) którego jakoś jest tak wysoka, że 1 minuta pokazu zajmuje kilka GB danych!! Oczywiście sygnał płynie z odtwarzacza BlueRay kablem za kilka kolejnych stówek a bajery telewizora wykręcone są na maxa. Wniosek z tego taki, że nigdy w domu na sygnale nawet cyfrowym czy HD nie osiągniesz takiego obrazu