W sklepach pojawiły się telewizory LG z tegorocznej oferty. Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu wszystkie najważniejsze informacje. Jaki telewizor LG kupić? Które z nich okażą się najlepszymi telewizorami? Już teraz możemy sprawdzić czym się różnią i który z nich spełni nasze oczekiwania.
LG 32LH510B to jeden z najmniejszych telewizorów o wielkości 32 cali. Model odznacza się rozdzielczością HD Ready, technologią Picture Mastering Index 300 i podstawowymi opcjami poprawy obrazu. System dźwięku przestrzennego to głośniki o mocy 6 W, a z funkcji dodatkowych możemy skorzystać z odtwarzania multimediów z podłączonego pod port USB przenośnego urządzenia, sterowania jednym pilotem wieloma sprzętami tego producenta (SimpLink), cyfrowego przewodnika po programie TV i aktualizacji oprogramowania. Z najważniejszych gniazd i złączy mamy po jednym HDMI i USB, a klasa energetyczna to A+.
LG 32LH500D jest identyczny w porównaniu z poprzednim modelem pod kątem opcji dotyczących jakości obrazu, dźwięku i multimedialnych. Różnica polega na dodatkowym złączu HDMI i nieco większym zużyciu energii (klasa A).
LG 43LH500T to reprezentant telewizorów o wielkości 43 cali odznaczający się przede wszystkim rozdzielczością Full HD oraz technologią Picture Mastering Index 300 i systemem dźwięku przestrzennego o większej mocy głośników (10 W). Opcje multimedialne są identyczne jak w modelu powyższym. Do tego dochodzą 2 x HDMI, 1 x USB i klasa energetyczna A+.
LG 43LH560V to drugi reprezentant telewizorów Full HD o wielkości 43 cali z identycznymi opcjami poprawy obrazu (m.in. Picture Mastering Index 300) oraz systemem dźwięku przestrzennego Virtual Surround Plus o mocy 10 W. Jego najważniejszą różnicą w porównaniu do powyższych modeli jest dostęp do internetu. Smart TV zaoferuje wbudowane WiFi, technologię DLNA, telewizję hybrydową (HbbTV) oraz przeglądarkę internetową z systemem operacyjnym webOS 2.0.
Oznacza to, że do opcji dodatkowych (odczyt plików przez USB, SimpLink, Digital EPG, aktualizacja oprogramowania) dochodzi jeszcze sterowanie klawiaturą i myszką USB. Tutaj też zmienia się liczba najważniejszych gniazd i złączy. Do dyspozycji mamy po dwa HDMI i tyle samo portów USB, a klasa energetyczna to A+.
LG 49LH570V nieco różni się od poprzedniego modelu. Opcje dotyczące jakości obrazu i dźwięku (głośniki 10 W) są identyczne z tą różnicą, że zwiększa się tzw. współczynnik technologii Picture Mastering Index (tutaj wynosi 450, jak w ubiegłorocznej serii LF631V). Jednak na tym nie koniec. Smart TV nie wykorzystuje systemu operacyjnego webOS, przeglądarki internetowej i nie nagrywa filmów na USB. Z opcji sieciowych pozostaje nam tylko wbudowane WiFi oraz technologia przesyłania multimediów DLNA. Model posiada 2 x HDMI, 1 x USB, ale zużywa niewiele prądu – klasa energetyczna A++.
LG 43LH6047 to kolejna propozycja dobrego telewizora o wielkości 43 cali z obrazem Full HD, technologią Picture Mastering Index 900 oraz dodatkową opcją True Black mającą zaoferować o wiele lepszy (niż w poprzednich modelach) poziom czerni. Smart TV posiada głośniki o mocy 20 W, pracuje na systemie webOS 3.0 wraz z przeglądarką internetową i odznacza się nagrywaniem na USB, wbudowanym WiFi, czy możliwością sterowania urządzeniami mobilnymi. Ilość HDMI to 3, USB 2, a klasa energetyczna to A++.
Reprezentant tej serii występuje jeszcze w wielkości 49 cali (LG 49LH6047), a jego cena to 2999 złotych.
LG 49UH600V to pierwszy reprezentant telewizorów o rozdzielczości 4K z Picture Mastering Index 1000. Oznacza to więcej opcji poprawy obrazu, jak obsługę kodeka HEVC H.265, skalowanie obrazu do jakości 4K UHD, czy 3-wymiarowe odwzorowanie kolorów. Model ma oferować lepszy dźwięk za sprawą systemu Ultra Surround i głośników o mocy 20 W.
To pierwszy TV odznaczający się nagrywaniem na USB. Do tego dochodzi WiFi, DLNA, HbbTV, przeglądarka www, łączność poprzez Bluetooth oraz system webOS 2.0. LG Smart TV pracuje na czterordzeniowym procesorze, oferuje sterowanie za pomocą klawiatury, myszki, smartfona czy tabletu i posiada 2 x HDMI i 1 x USB. Pobór mocy pozwolił mu znaleźć się w klasie energetycznej A+.
Reprezentant tej serii występuje jeszcze w wielkości 55 cali (LG 55UH600V), a jego cena to 4499 złotych.
LG 43UH6107 to drugi telewizor o rozdzielczości Ultra HD oferujący niemal te same opcje poprawy obrazu co seria UH600V. Zmienia się tylko współczynnik technologii Picture Mastering Index (1200) i dochodzi kompatybilność z odtwarzaniem mediów w formacie HDR. Moc głośników wynosi standardowo 20 W. Z opcji sieciowych i multimedialnych mamy do dyspozycji WiFi, DLNA, HbbTV, przeglądarkę www, sterowanie za pomocą klawiatury, myszki, smartfona czy tabletu oraz system webOS 3.0. Do tego dochodzą 3 x HDMI, 1 port USB oraz klasa energetyczna A+.
Reprezentant tej serii występuje jeszcze w wielkości 49 cali (LG 49UH6107), a jego cena to 3599 złotych.
LG 55UH6157 oferuje obraz 4K, technologię HDR (High Dynamic Range), skalowanie obrazu do jakości 4K UHD, 3-wymiarowe odwzorowanie kolorów oraz dobrą płynność ruchu za sprawą technologii Picture Mastering Index 1200. O dźwięk dba system Ultra Surround z głośnikami o mocy 20 W. Opcje sieciowe i dodatkowe są identyczne co w serii powyższej, a do tego dochodzi czterordzeniowy procesor, 3 x HDMI, 1 USB i klasa energetyczna A+. Dodatkowo do tej serii możemy dokupić osobno pilota Magic (LG AN-MR650 – cena 99 złotych).
LG 49UH661V to kolejny reprezentant telewizorów o rozdzielczości Ultra HD. Jednak ten poza technologiami Picture Mastering Index 1200 czy HDR zaoferuje dodatkowo więcej opcji poprawy obrazu. Poza skalowaniem obrazu do jakości 4K UHD i 3-wymiarowym odwzorowaniem kolorów, dochodzą jeszcze ColorPrime Pro oraz ULTRA Luminance, dbające o żywsze kolory i lepszą jasność. Moc głośników jest standardowa i wynosi 20 W.
Z opcji sieciowych zyskujemy WiFi, DLNA, HbbTV, przeglądarkę www, nagrywanie na USB, system webOS 3.0 czy sterowanie urządzeniami mobilnymi. Pracujący na czterordzeniowym procesorze LG Smart TV posiada 3 x HDMI, 2 USB i zużywa mało prądu (klasa A+). Do tej serii można również dokupić pilota Magic.
Reprezentant tej serii występuje jeszcze w wielkości 55 cali (LG 55UH661V), a jego cena to 5199 złotych.
LG 49UH7507 to reprezentant serii 7 odznaczający się obrazem 4K, technologiami Picture Mastering Index 1900, High Dynamic Range oraz dodatkowymi opcjami obrazu jak w serii UH661V. Nagłośnienie jest identyczne (20 W), a Smart TV poza opcjami sieciowymi identycznymi, jak w powyższym modelu oferuje jeszcze sterowanie głosem i gestami. Do tego dochodzi tyle samo złączy HDMI oraz USB (x 3) i klasa energetyczna A+. W zestawie z TV otrzymamy pilota Magic.
Reprezentant tej serii występuje jeszcze w wielkości 55 (LG 55UH7507 – 5999 złotych) i 65 cali (LG 65UH7507 – 8999 złotych). Pierwszy z nich znalazł się także w naszym zestawieniu najlepszych telewizorów na Euro 2016.
LG 55UH7707 różni się znacznie pod poprzedniego, podobnego z nazwy modelu. Przede wszystkim to reprezentant telewizorów z serii LG Super UHD TV. Oznacza to, że poza obrazem 4K, Picture Mastering Index 2500 i standardową mocą głośników dochodzą nowe technologie. Są to HDR SUPER z Dolby Vision, matryca IPS 4K Quantum, Billion Rich Colors, ColorPrime Plus, a ich zadaniem jest zaoferować o wiele wyraźniejszy obraz (z lepszym odwzorowaniem czerni, kontrastu, jasności i kolorów).
LG Smart TV posiada te same opcje, co model poprzedni, a do tego dochodzi jeszcze 1 x USB 3.0 (2 x standardowe), 3 x HDMI 2.0 i klasa energetyczna A+. W zestawie z TV otrzymamy pilota Magic.
Reprezentant tej serii występuje jeszcze w wielkości 65 cali (LG 65UH7707), a jego cena to 9999 złotych.
LG 49UH8507 to do tej pory najwyższy reprezentant z tegorocznej oferty telewizorów LG i jedyny model wspierający jeszcze 3D. Pomimo spadku zainteresowaniem technologią trójwymiarową, producent wyposażył 49-calowy model w matrycę z pasywnym 3D i dwie sztuki okularów w zestawie z TV. Poza tym jego najważniejsze cechy pod kątem obrazu są identyczne, co w serii powyższej – zmienia się tylko współczynnik Picture Mastering Index (2700).
LG Smart TV wchodzący w skład LG Super UHD TV ma także o wiele lepsze nagłośnienie (głośniki o łącznej mocy 40 W). Opcje sieciowe są identyczne co w serii UH7707. Z dodatków dochodzi jeszcze tryb Dual Play dla graczy. Poza 3 HDMI 2.0, model posiada 3 x USB (w tym 1 x USB 3.0) i znalazł się w klasie energetycznej A.
Reprezentant tej serii występuje jeszcze w wielkościach 55 (LG 55UH8507 – 7999 złotych), 60 (LG 60UH8507 – 9999 złotych) oraz 65 cali (LG 65UH8507 – 11 999 złotych).
Źródło: lg, oprac.: tvManiaK
Powstał nowy serial osadzony w uniwersum „W głowie się nie mieści”. Serial nosi tytuł „Wytwórnia…
Na YouTube pojawił się oficjalny teaser oraz krótki materiał zza kulis związany z aktorską adaptacją…
Amazon.pl przygotował atrakcyjną promocję na zakup czytnika e-book Kindle 16 GB! To doskonała okazja, aby…
Szukasz zestawu do wirtualnej rzeczywistości od Sony? Jeśli tak, to sprawdź rewelacyjna promocję na Sony…
Sklep RTV EURO AGD przygotował atrakcyjną ofertę na zakup czarnego kontrolera Sony DualSense. To świetna…
Granie w chmurze z Xbox! Streamuj swoje gry na smartfonie, tablecie, TV czy w VR…
Komentarze
Nie polecam serię UH61/UH62. Przegrzewająca się płyta główna i matryce z nierównym podświetleniem.
jeśli ktokolwiek oczekuje od telewizora co najmniej dobrego obrazu, to zalecam omijanie modelu LG 55UH7707 i raczej wszystkich 'eldżików' szerokim łukiem.
Rozmyty obraz , w szczególności w scenach dynamicznych, biele są szarościami, zakłamanie kolorów. Obsługa menu i korzystanie z wyposażonych technologii toporna - software wiesza się (a nieraz zawiesza na amen i wymagany jest reset) średnio raz na 2 dni. komfortowe korzystanie z TV jest zatem niemożliwe.
LG poleciało na masówkę i takie są tego efekty. producent podkręca jedynie sprzedaż reklamami, dużym budżetem na marketing i szerzeniem fałszywych opinii na różnego rodzaju "profesjonalnych" portalach z testami elektroniki użytkowej i forach internetowych
Panowie biję się pierś faktycznie nie android tylko WebOS. Wszędzie ten android, pomyliło mi się z telefonem ;) Pozdrawiam, Kamil
Pojawia się pytanie kiedy będzie Windows w telewizorach? :)
Nie wiem, jak to jest z tym androidem w lg natomiast pamiętam erę 3 lata temu gdzie jeszcze to nie było tak popularne i kupiłem sobie śliczny nowy model LG. No niech go piekło pochłonie, w ciągu roku 3 razy w serwisie i ciągle jakieś problemy. Nie sądzę aby od tej pory czy jest smart czy nie się coś zmieniło. Pozdrawiam
Oj zmieniło się i w telewizorach jest tak, że co roku coś się zmienia
Kiedyś był NetCast, potem webOS, a teraz konkurencja też daje radę z innymi systemami
http://www.3dmaniak.pl/80212/systemy-operacyjne-w-telewizorach-co-musimy-wiedziec/
Hm. Możecie mi powiedzieć w jakich firmach jest android, firefox i tizen? i ew opinie? przymierzam się do zakupu w życiu nie miałam do czynienia z smart tv i nie wiem czym się kierować....dla mnie to one wszystkie są takie same
Zacznijmy od tego, jeśli kupujesz telewizor zajrzyj najpierw tutaj:
co jak dlaczego
http://www.tvmaniak.pl/86830/jaki-telewizor-kupic/
potem
http://www.tvmaniak.pl/80080/czym-telewizor-smart-tv/
i sedno:
http://www.3dmaniak.pl/80212/systemy-operacyjne-w-telewizorach-co-musimy-wiedziec/
Który lepszy? Hmm.... zależy co jest dla Ciebie najważniejsze
A co do LG z Androidem to rzeczywiście - albo niezła beka albo sponsorowany koment konkurencji ;)
Albo wyciek strategii systemu operacyjnego na 2017 rok :)
@Kawka a z drugiej strony masz też całkiem udane modele czeskie Panasa i flagowego już DX900, który robi ogromne wrażenie. Chyba najlepszy jak dotąd TV LED, aż dziw że można tyle z nich wyciągnąć prześcigając nawet plazmy (wg opinii użytkowników i jednych i drugich)... ;)
DX900 nawet znalazł się w ostatnim zestawieniu
http://www.tvmaniak.pl/87242/najlepsze-telewizory-3d/
Jakbyś nie zauważył żaden z telewizorów LG nie posiada androida więc pomyliłeś telewizory, wykonanie zależy od modelu niestety w Panasonic znajdziesz np. turecką serie która pozostawia wiele do życzenia
Pewnie, że "wykonanie zależy od modelu niestety"
W http://www.3dmaniak.pl/72114/panasonic-tx-55cr430e-zakrzywiony-telewizor-ultra-hd/
mieliśmy interfejs niemal wyjęty z TV Sharpa :)
A w życiu żadnego LG. Niedopracowane, szybko psujące się, Android się wiesza,a w dodatku średnie wykonanie. Lepiej kupić tv Panasonica, przynajmniej dłużej pochodzi
LG ma webos, jak Panasonica to spoko, byle nie tego
http://www.3dmaniak.pl/79958/panasonic-oled-tv-nadal-warty-fortune/
Zbyt duża kasa, faktycznie lepiej już wybrać:
http://www.3dmaniak.pl/82662/panasonic-tx-65dx900e-co-powinnismy-o-nim-wiedziec/