Najlepsze telewizory Full HD i Ultra HD, oferujące zaawansowane opcje sieciowe i multimedialne. Tym mianem w tegorocznych ofertach można określić zaledwie kilka serii, które dodatkowo oferują technologię 3D. Jaki telewizor 3D wybrać? Oto nasze propozycje.
Najwięksi producenci już poinformowali, że przyszłoroczne modele nie będą wspierały technologii 3D. Zainteresowanie 3D spada – wolimy oglądać filmy w tej technologii na dużym ekranie, niż na szklanym, w domowym salonie. Jeśli więc zastanawiacie się nad zakupem telewizora 3D, teraz będzie ku temu najlepszy moment.
Jaki telewizor 3D kupić? Niestety, przeważnie będzie to reprezentant najwyższych serii, które nie są tanie. Jednak to, co zaoferują dodatkowo sprawia, że wiele z tych modeli z pewnością będzie utrzymywać się w rankingach najlepszych telewizorów Full HD oraz rankingach najlepszych telewizorów Ultra HD jeszcze przez długie miesiące.
Poniżej znajdziecie listę telewizorów, które naszym zdaniem warto kupić. To aktualne zestawienie, bowiem cały czas trzymamy rękę na pulsie i w miarę pojawiania się w sklepach nowych modeli 3D, będziemy o nich informować, będziemy je testować i na pewno pojawią się w naszym zestawieniu TOP10 jeżeli tylko będą warte techManiaKalnej uwagi. Koniecznie zerknijcie również na poradnik tvManiaKa, w którym radzimy na co zwracać uwagę kupując telewizor.
Seria DX750E to pierwsza z tegorocznej oferty telewizorów Panasonica wykorzystująca rozdzielczość Ultra HD i technologię aktywnego 3D. Jest dostępna w trzech wielkościach (50, 58 i 65 cali). Szkoda tylko, że w zestawie z TV nie otrzymamy okularów 3D i np. drugiego pilota.
Jeśli nie interesuje nas model z najwyższej serii, każdy z tych modeli wydaje się sensowną propozycją. Poza wieloma opcjami poprawiającymi obraz pojawiła się technologia HDR. W tym roku tylko modele z wyższych i najwyższych serii będą z nią zgodne. Telewizor Smart TV działa na odświeżonym systemie operacyjnym Firefox. Producent już wcześniej informował o wsparciu tego rozwiązania w swoich TV. Być może w przyszłym roku na jego miejscu pojawi się coś innego.
Seria DX800E jest jedną z najwyższych w tym roku. To telewizory odznaczają się zupełnie innym wzornictwem – Freestyle, co sprawia, że te modele to prawdziwe dzieło sztuki. Zawieszony na eleganckiej ramie telewizor robi oszałamiające wrażenie. I choć producenci rzadko dbają o dźwięk w swoich telewizorach, to ta linia odznacza się ulepszonym systemem dźwięku przestrzennego VR-Audio Master Surround 2.1 i posiada głośniki (12-torowy głośnik pryzmatyczny, poczwórny radiator pasywny) o łącznej mocy 40 W.
Szkoda tylko, że wśród najlepszych telewizorów 65 cali nie znajdziemy reprezentanta tej serii. Do wyboru mamy tylko wersję 50 i 58-calową. Fajne jest to, że producent dołączył do obu modeli dotykowego pilota, znacznie ułatwiającego poruszanie się po internecie.
Jeśli przeglądaliście ofertę telewizorów LG na 2016 rok z pewnością zauważyliście, że tylko jedna seria wykorzystuje 3D (pasywne). Modele o oznaczeniu UH8507 dostępne są w czterech wielkościach ekranu (49, 55, 60 i 65 cali). Do ich obsługi dostajemy na starcie pilota Magic. ManiaKów najlepszych filmów 3D z pewnością ucieszy fakt, że do telewizora dołączono dwie sztuki okularów 3D.
LG Smart TV poza dostępem do najlepszych aplikacji, systemem operacyjnym webOS 3.0 zaoferuje także o wiele lepsze nagłośnienie – głośniki o mocy 40 W, wyprodukowane przy współpracy z firmą Harman Kardon. Więc jeśli zastanawiacie się jaki telewizor 3D kupić od tego producenta, macie ułatwione zadanie.
Seria DX780E jest pod wieloma względami bardzo podobna do modeli z serii DX750E, ale wyższy reprezentant dodatkowo wykorzystuje potrójny tuner HD, a więc multiplikację okien obrazu 2T PAP/PIP/PAT (seria DX750E tylko PAT), streaming obrazu w domu (serwer/klient), dodatkowe złącze CI (CI Plus, wersja 1.3) i inny rozstaw śrub (standard VESA 400x 200). Opcje sieciowe wraz z systemem operacyjnym Firefox OS i multimedialne są identyczne.
Seria XD9305 to jedna z najwyższych z oferty telewizorów Sony Bravia na 2016 rok, którą dostaniemy w sklepach. Cóż, cena zwala z nóg, bowiem za telewizor o wielkości 55″ zapłacimy 10 tysięcy złotych. Dla porównania najlepsze telewizory 55 cali z ubiegłego roku były o wiele tańsze (od 4000 złotych w górę).
Koszt zakupu związany jest z dążeniem do perfekcji w jakości dostarczanego obrazu. Poza rozdzielczością 4K, zgodnością z HDR dochodzą jeszcze inne, autorskie rozwiązania Sony. Jednym z nich jest wyjątkowy procesor przetwarzania obrazu 4K Processor X1. Całość sprawia, że ciężko będzie dorównać innym producentom pod kątem kontrastu, kolorów, głębokiej czerni czy dynamicznego ruchu na ekranie. Model wykorzystuje aktywne 3D, niestety okulary będziemy musieli dokupić sami.
Seria DS630E to obecnie jedyna oferująca rozdzielczość Full HD, jeśli poszukamy innych modeli 3D z tego roku. Cóż, nawet najwięksi producenci nadal uważają, że znajdą się osoby dla których Full HD w zupełności wystarczy do codziennego oglądania filmów. Dla porównania, sprzęt kosztuje tyle samo, co reprezentant ubiegłorocznej serii CX670/680 (bez 3D) z obrazem 4K. Tylko musimy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Modele o wielkościach 40 i 50 cali to średnia półka oferująca znacznie mniej bajerów. Przykładowo, żaden z nich nie wykorzystuje systemu operacyjnego Firefox OS, w zestawie z TV otrzymamy tylko pilota, a nagrywanie na USB znajdziemy tylko w seriach wyższych.
Seria DX900E to najwyższa linia Panasonica w tym roku. Zupełnie przyćmiła 65-calowy telewizor OLED z ubiegłego roku. Z pewnością duża w tym zasługa ceny. Za mniejszy model zapłacimy około 18 tysięcy złotych, za większy – 22 tysiące złotych. Dla przypomnienia, 65-calowy OLED TV kosztował 40 tysięcy złotych.
Telewizor wykorzystuje aktywne 3D, o wiele lepszy dźwięk (40 W) i w zestawie wraz z nim otrzymamy pilota dotykowego. Jako jeden z nielicznych najlepszych telewizorów 2016 roku ten posiada czytnik kart SD, SDHC, SDXC, który jest domeną w zasadzie tylko wybranych modeli Panasonica. Do tego zachwyca wzornictwem Art of Light Design, dzięki któremu wygląda niesamowicie w każdym pomieszczeniu. Niestety, to jedyna seria zużywająca więcej prądu, niż pozostałe telewizory 3D – stąd klasa energetyczna B.
Jeśli przedstawione propozycje przewyższają Wasz budżet, może warto pomyśleć o modelach z 2015 roku, które jeszcze dostaniecie w sklepach. Zerknijcie na nasze poprzednie zestawienia – radziliśmy już jaki telewizor 3D do 5000 złotych kupić, jaki telewizor 50 cali warto wybrać i jakimi mniejszymi telewizorami należy się zainteresować.
Granie w chmurze z Xbox! Streamuj swoje gry na smartfonie, tablecie, TV czy w VR…
Netflix pozwany po technicznych problemach podczas transmisji walki Paula z Tysonem. Czy gigant VOD ma…
RTV EURO AGD przygotowało wyjątkową promocję na słuchawki Bowers & Wilkins Px8. Szukasz sprzętu premium?…
Chcesz kupić nowy, bardzo tani telewizor QLED Samsung 65 cali z HDMI 2.1 i 120…
Nie wiesz kiedy jest Black Friday? Zastanawiasz się co kupić na promocji i gdzie najtaniej?…
Bardzo tani telewizor Panasonic możemy kupić już dziś w ramach Black Week na Amazon! To…
Komentarze
Zastanawiałem się na Philipsem 55PUS7170 ale poczytałem opinie że android się wiesza i zrezygnowałem. Teraz kupiłem LG 55UH8507 i jestem zaskoczony. Ten TV poprostu wymiata. Ma wszystko. Polecam
a tak z czystej ciekawości jak wygląda panasonic dx900 na tle OLEDów?
Ech ten Dx900. To chyba najlepszy tv w tym roku. I tak sobie myślę że OLEDy powinny się schować
Przy tej cenie
http://www.3dmaniak.pl/79958/panasonic-oled-tv-nadal-warty-fortune/
tylko i wyłącznie schować :)
Czy ja wiem. Akurat w tym przypadku mimo wysokiej ceny wiesz za co płacisz. Podejrzewam (bazując na renomie marki) że OLED panasonica zdecydowanie dłużej pociągnie od OLEDa LG. Poza tym jak kogoś stać to czemu ma sobie nie kupić?
co ty tam wiesz kolego! LG oledy (modele na 2016) wypalaja po 35.000 - 40.000 godzin to daj na 8 godzin ogladania przez ok.15lat
Kolega chyba słabo w temacie. LG na najnowsze panele OLED daje już gwarancję na 100 tyś godzin czyli więcej jak na LCD. Pozamiatane. Sam 3 tygodnie temu kupiłem Oleda FHD eg910. Rewelacja tym bardziej, że dałem za niego na polskie 6 tysięcy złoty. Właśnie robię kolekcje filmów 3D bo po mimo że ten ekran nie wyświetla pełnego full hd w 3D to i tak filmy wyglądają obłędnie. Po za tym , że mój panel nie wyświetla jednolitej bieli jak zresztą większość tych modeli to dla mnie nie ma on już wad. Obraz jest żyleta. Następny to będzie tylko OLED.Technologia LCD-LED to już dla mnie trup i przeszłość. Pozdrawiam
8 godzin dziennie!
LG 55LF652V i tyle w temacie...
http://www.3dmaniak.pl/79196/lg-55lf652v-wrazenia-opinie-i-specyfikacja/
Jeden z tańszych TV 3D - dobrze się sprzedawał
Chociaż ma dobrego konkurenta, bez 3D, bez webOS, ale z 4K
http://www.tvmaniak.pl/78038/lg-55uf695v-wrazenia-opinie-i-specyfikacja/
Śpieszmy się kochać 3D, tak szybko odejdzie...
PS. Czemu w zestawieniu nie ma modeli Philipsa? 3D w połączeniu z ambilightem daje fajne efekty.
Slyszalem ze lubi sie wieszac ten androit. Chcialem 55pus7170 ale chyba spasuje
Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w pierwszym zaledwie akapicie :)
Wszyscy wychodzą już z 3D, ale mamy dla Ciebie coś ekstra
http://www.tvmaniak.pl/85292/philips-49pus7101-wrazenia-opinie-i-specyfikacja/
Nie ma 3D, ale też nieźle wymiata na tle innych modeli
http://www.tvmaniak.pl/85972/jaki-telewizor-kupic-na-euro-2016/