Nadawcy mają jeszcze dwa i pół tygodnia, by dostosować się do zmian, jakie właśnie wchodzą w życie. Chodzi o oznaczenia wiekowe tak, by na ekranie telewizorów zawsze pojawiały się znaki graficzne, informujące o tym, do jakiej grupy odbiorców emitowane są treści.
Najnowsze, kwadratowe ikonki, to pięć znaków graficznych, z których każdy różni się kolorem i informacją zawartą wewnątrz. Pierwsza z nich jest zielona i przedstawia uśmiechniętą buźkę, co oznacza, że emitowane programy mogą być oglądane bez względu na wiek odbiorców. Będą to przede wszystkim propozycje skierowane dla najmłodszych widzów, jak bajki. Niebieski kwadrat z siódemką w środku oznacza, że nadawane materiały przeznaczone są dla widzów od lat siedmiu. Podobnie wyglądają dwa kolejne oznaczenia: żółta ikonka z 12-tką oznacza programy emitowane dla widzów od lat 12, a pomarańczowa 16, to grupa wiekowa od 16 lat.
Ostatnią ikonką reprezentującą nowe znaki graficzne jest czerwony kwadrat ze znajdującym się wewnątrz kluczem. Oznacza to, że oferowane przez nadawcę treści są skierowane tylko i wyłącznie dla widzów pełnoletnich. Zmiany w polskim prawie mają m.in. pomóc rodzicom w jeszcze łatwiejszym rozpoznaniu, czy oglądany program przez ich dzieci, jest skierowany właśnie dla nich.
Źródło: krrit
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.