Intel Compute Stick to jedne z najciekawszych urządzeń z segmentu Stick PC ostatnich lat – tym bardziej cieszy fakt, iż Intel już wkrótce wypuści na rynek ich nowsze wersje.
Do tej pory komputerki Intel Compute Stick korzystały z niezbyt wydajnych, ale wystarczających do podstawowych zastosowań procesorów Atom Bay Trail oraz Cherry Trail, czyli przestarzałych konstrukcji. Teraz Intel ma zamiar zastosować młodsze i przy tym znacznie bardziej wydajne konstrukcje z linii Apollo Lake. To oczywiście też nie są demony wydajności, ale przy odpowiedniej oszczędności energii potrafią wykrzesać znacznie więcej mocy.
Nowe Compute Sticki najprawdopodobniej pojawią się na rynku w drugim kwartale 2017 roku i będą zawierać właśnie chipy Intel Atom oparte na architekturze Apollo Lake. Wedle wstępnych informacji na rynek trafią dwa modele o różnych specyfikacjach. Pierwszy z nich ma posiadać 2 GB pamięci operacyjnej RAM, 32 GB miejsca na nośniku eMMC oraz system operacyjny Windows 10 w wersji 64-bitowej. Drugi z kolei będzie nieco mocniejszy (4 GB RAM i 64 GB miejsca na dane), choć zostanie pozbawiony preinstalowanego systemu operacyjnego.
Obydwa Compute Sticki będą posiadać moduły łączności Wi-Fi 802.11ac oraz Bluetooth 4.2, jak również po jednym porcie USB 2.0 oraz 3.0, złącze słuchawkowe oraz złącze HDMI z obsługą HDMI-CEC. Nie znamy na razie cen tych sprzętów, ale można się spodziewać, że nie będą one raczej zbyt wysokie.
źródło: liliputing
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Amazon Prime Video sypie premierami filmowymi jak z rękawa. Dziś do biblioteki serwisu dołącza biograficzny…
Były dyrektor PlayStation w jednym z wywiadów stwierdził, że ceny gier powinny rosnąć wraz z…
Już dziś na Stamford Bridge spotkają się Chelsea i Legia Warszawa. Podpowiadamy gdzie, i o…
Marzysz o nowym telewizorze, który jest gwarancją doskonałej jakości obrazu i chcesz zdążyć przed Wielkanocą?…
Doskonała okazja na telewizor TCL Mini LED! Ta 55-calowa bestia zrobiła na nas duże wrażenie…
Playstation 6 szykuje się do premiery nie tylko w klasycznej, ale i nowej, przenośnej wersji.…
Komentarze
stówę mogę dać za takiego dinksa. :)