wtorek, 27 grudnia 2016, jacekg
Porównanie systemów operacyjnych telewizorów – jaki wybrać?
0 odpowiedzi na “Tizen, webOS, Android czy Firefox OS (23)”
reklamaml
Mam lg webOS. Wcześniej miałem zwykły lg. Tam miałem podpiety dysk lg i wszystko czytał. Tu nie mam podglądu na nic. Już formatowanie nic nie dało do fat32 lub ntfc czy jak to się tam nazwywa. Ktoś ma rozwiązanie? Ogólnie jestem rozczarowany webOS. Jest wolny. Dzięki z tipy
Miałem kilka dni 43uh6507(webos 3.0) i filmy z dysku (1TB ,NTFS) czytał bezproblemu.
P.S Nie wiem jaki masz TV ,ale system szybki i płynny.
Pozdrawiam.
http://www….g-55LF652V
Ciekawe zatem co i jak…
Model TV , który podałeś ma webOS 2.0, a ja posiadałem na 3.0 😉 Dlatego napisałem , że był szybki i płynny ,bo naprawdę tak się sprawował… Gdyby nie bardzo kiepska jakość obrazu to bym zostawił uh6507,a tak to mam philipsa 6561 i jakość jest o niebo lepsza ! LG się nie umywał do niego. Nie wiem możliwe , że trafiłem na wadliwy egzemplarz ,lecz obraz był nieostry i jak przez mgłę… Natomiast jak już wspomniałem system bardzo fajny i dopracowany , nie było z nim żadnych problemów 🙂
Androida na tv mam na Philipsie – chodzi szybko i sprawnie. Bardzo dużo ciekawych gier i aplikacji. Nie żałuję wydanej kasy.
Też mam na pus6561 , niestety często się nie chce włączyć. Głównie w sytuacjach,gdy dysk podpięty na usb się nie wyłącza (czemu? nie mam pojęcia). Pomaga wyjęcie wtyczki z gniazdka 😉 Poza tym Android śmiga spoko ,aplikacji trochę mało (porównując do smartfonów i tabletów)te podstawowe są. Jakość obrazu UHD jest piękna ! Nawet HD czy FHD ładnie skaluje i wyglądają dużo lepiej niż na zwykłym TV z FHD.
Mam dwa Samsungi z dwoma różnymi Tizenami. Pierwszy ze starszym Tizenem posiada matrycę 2k, a drugi już z nowszym systemem to telewizor z matrycą 4k. Zasadniczo systemy działają porównywalnie szybko lecz ten nowszy Tizen jest już oparty na kafelkach. O zaletach nic nie napiszę chyba że tylko to, że jest. Natomiast jeśli chodzi o aplikacje, to jest ich stosunkowo niewiele i są to przede wszystkim kolejne klony aplikacji do VOD. Niestety wiele z nich okazuje się być aplikacjami z dostępem do płatnych treści. Dlatego praktycznie z nich nie korzystam. W obydwu Tizenach odczywalny jest problem z działaniem przeglądarek internetowym. Winne są przeładowane reklamami strony www. Dosyć ciekawie działa aplikacja Youtube w połączeniu z smartfonem Samsunga. Jeśli telewizory są połączone przez Internet, to za pomocą aplikacji Youtube w telefonie można zlecić aplikacji w TV odnaleźć samodzielnie video i zacząć go odtwarzać. Dzięki temu video nie jest wysyłane z telefonu do TV co nie obciąża sieci WiFi. Ogólnie bez rewelacji…
Niestety potwierdzam oponię. Na dłuższa metę nie polecam TIZEN’a. Za mało funkcji a jak sa to są ekstra płatne i to w sporych kwotach. Problemy z wpięciem PADów (obsługuje kilka a nie obsługuje typowych BT). Standardy aplikacyjne tu zanikają gdzie np na starym LG bez OSa działało wszystko cacy. Choćby DLNA. Na przyszłość jeśli już to raczej tylko android.
Niemniej warto zwrócić uwagę… działa płynnie. To chyba najlepszy plus 😛
Tizen to klapa, mało funkcji to raz, wszystko jakos porozrzucane ze trudno cos znlalezc mimo iz wczesniej sie tam zaglądało, a po trzecie ciągle błedy a kontakt z samsungiem kiepski.jedyny plus to dziala płynnie, ale z drugiej strony co sie dziwic to w koncu kilka kafelków na ekranie..
Prawie nie zdarza mi się komentować artykułów ale ten jest napisany w rodzaju – samochód X albo Y – obydwa jeżdżą…