>

Nowe projektory laserowe Sony o jasności 5000 lumenów

Sony ogłasza dwa nowe projektory z laserowym źródłem światła Z-Phosphor o jasności 5000 lumenów: VPL-PHZ10 (WUXGA) i VPL-PWZ10 (WXGA).

Firma Sony ogłosiła powiększenie rodziny projektorów z laserowym źródłem światła Z-Phosphor o dwa modele nowej generacji, przeznaczone do użytku w klasach szkolnych, salach wykładowych i firmowych salach konferencyjnych. Zwiększają one atrakcyjność cenową technologii laserowej w odniesieniu do tradycyjnych lamp w segmencie projektorów instalacyjnych. Dzięki projektorom VPL-PHZ10 (5000 lm, WUXGA) oraz VPL-PWZ10 (5000 lm, WXGA) z zalet technologii laserowej — jakości obrazu, wiernej reprodukcji kolorów i ograniczonych niemal do zera kosztów konserwacji — będą mogli skorzystać nabywcy, którzy dotąd używali tylko projektorów z lampą.

Przejście na technologię laserową przynosi szkołom i firmom szereg korzyści. Stworzona przez firmę Sony technologia laserowego źródła światła Z-Phosphor pozwala uzyskać dużą jasność i wysoką rozdzielczość obrazu, a dodatkowo zapewnia oszczędność czasu i komfort pracy prelegenta. Eliminuje czekanie na rozgrzanie i wystygnięcie lampy, ograniczony zakres kątów instalacji projektora oraz kompromisy między wysoką jasnością a wysoką rozdzielczością. Nowa linia kompaktowych, wydajnych projektorów laserowych Sony stała się atrakcyjną inwestycją dla znacznie szerszego kręgu odbiorców.

Projektory VPL-PHZ10 i VPL-PWZ10 stanowią opłacalne rozwiązanie do mniejszych klas szkolnych, pokojów narad i innych pomieszczeń, ale zastosowana w nich technologia laserowa 3LCD Z-Phosphor jest taka sama jak w dotychczasowych instalacyjnych projektorach laserowych Sony. Projektory laserowe są zaprojektowane do pracy praktycznie bez żadnej konserwacji przez okres do 20 000 godzin. Dzięki energooszczędnym funkcjom, takim jak automatyczne przyciemnianie (ang. Auto Dimming) czy automatyczna jasność (ang, Auto Brightness), całkowity koszt ich eksploatacji jest niższy niż projektorów z konwencjonalną lampą. Oferta firmy Sony dla biznesu i edukacji obejmuje już osiem modeli laserowych o jasności od 4100 do 7000 lumenów i rozdzielczości WXGA lub WUXGA.

Oba nowe projektory są oparte na technologii 3LCD BrightEra, której działanie polega na niezależnej, jednoczesnej projekcji poszczególnych składowych obrazu: czerwonej, zielonej i niebieskiej. W rezultacie na ekranie widać żywe, naturalne barwy — bez przekłamań kolorów, z jakimi spotykają się użytkownicy innych systemów projekcyjnych. Dla zapewnienia ostrego i wyraźnego obrazu każdy piksel jest optymalizowany przez system Sony Reality Creation. Analizuje on klatka po klatce sygnał źródłowy, a następnie wprowadza korekty z wykorzystaniem zaawansowanej bazy wzorów. Technologia Contrast Enhancer firmy Sony, zastosowana pierwotnie w projektorach do kina domowego, poprawia w czasie rzeczywistym wygląd jasnych i ciemnych fragmentów. Zwiększa jaskrawość świateł oraz bogactwo i głębię odcieni czerni.

Projektanci Sony starają się, by możliwości urządzeń przewyższały oczekiwania przyszłych użytkowników. Nowe projektory laserowe są więc wyposażone w ułatwiające użytkowanie, innowacyjne rozwiązania, jak system szybkiego włączania i wyłączania, możliwość instalacji pod dowolnym kątem czy szeroki zakres zmian położenia osi obiektywu w pionie i w poziomie.

Do wyróżników czwartej generacji projektorów laserowych Sony należą nowa, wtapiająca się w otoczenie stylistyka oraz cicha praca. Wbudowane łącza HDBaseT pozwalają przesyłać jednym kablem o długości do 100 metrów wszystkie sygnały: wideo, audio, sterujące i IP. Ułatwiają tym samym łączenie urządzeń i zmniejszają całkowity koszt systemu.

Okres użytkowania modeli VPL-PHZ10 i VPL-PWZ10 jest znacznie dłuższy niż projektorów z tradycyjną lampą, a do zmniejszenia całkowitego kosztu posiadania (ang. TCO) przyczynia się duża liczba godzin pracy bez konserwacji. Projektory 3LCD z laserowym źródłem światła mogą działać praktycznie bez żadnych zabiegów konserwacyjnych, dzięki czemu znakomicie nadają się do trwałej instalacji w trudno dostępnych miejscach w szkołach, na uczelniach i w pomieszczeniach biurowych.

Projektor VPL-PHZ10 pojawi się w Europie w maju, a VPL-PWZ10 — w lipcu 2017 r.

źródło: informacja prasowa

Marcepan

Najnowsze artykuły

Nintendo wkracza w erę AI! Firma uspokaja graczy

Nintendo wchodzi w erę sztucznej inteligencji – ale z ważnym zastrzeżeniem. Firma ogłosiła, że zaczyna…

14 kwietnia 2025

Ostatnia szansa na tak tanie PlayStation 5!

Sony ogłosiło podwyżki cen konsol PlayStation 5, ale ciągle jeszcze możesz kupić hitowy model w…

14 kwietnia 2025

To ostatnia szansa, by ten kultowy film obejrzeć na Netflix. Tylko dziś!

Użytkownicy platformy Netflix żegnają się dziś z ważnym, kultowym tytułem, który do tej pory dostępny…

14 kwietnia 2025

Największy hit Max ostatnich lat dziś powraca na platformę. Co na ekranie?

Pierwszy odcinek drugiego sezonu „The Last Of Us” debiutuje dziś w serwisie streamingowym Max. Wyczekiwana…

14 kwietnia 2025

„The Pitt” – serial, który trafia prosto w serce. I w system

Jeśli wydawało się Wam, że telewizja powiedziała już wszystko o lekarzach i szpitalach - byliście…

14 kwietnia 2025

LG OLED 55” w świetnej ofercie. Sprawdź co przygotował polski sklep

Nowoczesny telewizor LG OLED 55B4 jest teraz dostępny w atrakcyjnej ofercie w polskim sklepie. Dlaczego…

14 kwietnia 2025