- « Poprzedni
- 1/3
- Następny »
Liczba kinowych i telewizyjnych premier może przytłaczać. Jak nie przegapić tych najważniejszych? Na co wybrać się do kina, a co obejrzeć w TV na początku lutego? Przygotowaliśmy dla Was małą ściągawkę.
Aktualizacja 31.01.2018
Uwaga. Rynek i dostępne modele, które poleca redaKcja techManiaK.pl cały czas się zmieniają. Od publikacji tego wpisu minęło już trochę czasu, dlatego też zachęcam Cię do zobaczenia naszego najnowszego zestawienia:
Na co do kina?
LEGO Batman: Film
Ci, którzy już widzieli “LEGO Batman” zgodnie przekonują, że to jeden z najlepszych filmów o Mrocznym Rycerzu (jeżeli jesteście zainteresowani innymi, koniecznie sprawdźcie nasze zestawienie). Cóż można napisać o tym filmie? Każdy dostanie, to co widzi na zwiastunie, czyli klockowego Batmana, klockowego Robina i klockowego Jokera.
John Wick 2
„John Wick” był jednym z największych zaskoczeń 2014 roku. Film, który przed premierą był skazywany na porażkę fabularną i kasową, okazał się naprawdę dobrym kinem akcji. W pierwszej części John Wick, były płatny morderca, ścigał gangsterów, którzy wtargnęli do jego domu i zabili mu psa. W części drugiej John Wick wyjeżdża do Rzymu na prośbę starego przyjaciela, który chce przejąć kontrolę nad międzynarodową gildią zabójców.
Ciemniejsza strona Greya
Skoro poprzedni zwiastun wprowadził nas już nieco w klimaty walentynkowe, warto wspomnieć o najważniejszej (dla niektórych) premierze tego roku. „Ciemniejsza strona Greya” to kolejna część najważniejszej książkowej trylogii miłosnej ostatnich lat. Jeżeli wybranka Waszego serca jest fanką prozy E.L. James, koniecznie zabierzcie ją na kolejną odsłonę miłosnych igraszek Anastasii Steele i Chrisitana Greya.
To tylko koniec świata
„To tylko koniec świata” to kolejny film Xaviera Dolana, twórcy „Zabiłem moja matkę”, „Wyśnionych miłości” czy „Mamy”. Film opowiada historię 34-letniego Louisa, który powraca po dwunastoletniej nieobecności do rodzinnego domu opuszczonego po śmierci ojca. Zamierza ogłosić swojej matce i rodzeństwu, że wkrótce umrze. Na przeszkodzie staje mu jednak zawiła przeszłość.
Szwedzka teoria miłości
„Szwedzka teoria miłości” to film dokumentalny Erika Gandiniego pokazujący współczesne konsekwencje wprowadzenia rozwiązań z manifestu partii socjalistycznej „Family of the Future” opublikowanego w 1968 r. Nie jest to film dla każdego, ale znajdziemy tu wypowiedzi m.in. Zygmunta Baumana.
Nauczycielka
Czechosłowacja, wczesne lata 80. Dyrektor szkoły podstawowej zwołuje nadzwyczajne zebranie. Oskarża nauczycielkę panią Drazdechovą o wykorzystywanie uczniów do manipulowania rodzicami. W ten sposób miała zapewniać sobie darmową pomoc w pracach domowych, naprawy sprzętów czy nawet romans. Czy ktokolwiek z rodziców sprzeciwi się oskarżeniom dyrektora?
Cmentarz wspaniałości
Jenjira zgłasza się, jako wolontariuszka, do opieki nad żołnierzami pogrążonymi w tajemniczej śpiączce. Jest szczególnie zainteresowana żołnierzem o imieniu Itt i to jemu poświęca najwięcej uwagi. Z czasem Jenjira zauważa, że nawiązuje z nim kontakt, a niedługo potem żołnierz odzyskuje świadomość.
Soy Nero
Film Rafiego Pittsa to historia deportowanego Meksykanina Nero, który nielegalnie wraca do Stanów Zjednoczonych i wstępuje do armii, aby wywalczyć sobie obywatelstwo. Swoim filmem, reżyser wymierza krytykę społeczno-polityczną przeciw USA i ma w niej sporo racji.
- « Poprzedni
- 1/3
- Następny »
Aktualizacja
Aktualne zestawienie znajdziesz tutaj:
Na co do kina? 10 filmów, które musisz zobaczyć (luty 2018) |
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.