- « Poprzedni
- 1/3
- Następny »
Liczba kinowych i telewizyjnych premier może przytłaczać. Jak nie przegapić tych najważniejszych? Na co wybrać się do kina, a co obejrzeć w TV na początku marca? Przygotowaliśmy dla Was małą ściągawkę.
Na co do kina?
Logan: Wolverine
Jeden z najbardziej oczekiwanych filmów 2017 roku, nie tylko przez fanów komiksów. W niedalekiej przyszłości zmęczony życiem Logan opiekuje się schorowanym Charlesem Xavierem w kryjówce przy granicy meksykańskiej. Wysiłki Logana, by ukryć się przed światem zostają zniweczone, gdy pojawia się młoda mutantka, ścigana przez organizację rządową, która ją stworzyła. Świetne sceny akcji, dużo krwi, bardzo dobre aktorstwo – to trzeba zobaczyć (ja już mam seans za sobą)!
T2: Trainspotting
Druga część kultowego filmu lat 90. ubiegłego wieku, dzięki której poznamy dalsze losy Marka Rentona granego przez Ewana McGregora. Dowiemy się, czy rzeczywiście udało mu się wyrwać na dobre z brudnego, podziemnego życia Edynburga i heroinowego nałogu, przestępczego półświatka, w którym każdy czyn motywowany jest narkotykowym głodem. Za kamerą ponownie Danny Boyle.
Śmierć Ludwika XIV
Historia inspirowana raportami medycznymi i pamiętnikami Saint-Simona, który opisuje ostatnie dni życia Króla. Ludwik XIV umiera z powodu gangreny, towarzyszą mu zebrani, bezradni medycy i najbliżsi. Jednak film nie jest historycznym freskiem. Raczej przypowieścią o ostatniej drodze człowieka, który żegnając się z życiem, wciąż pozoruje królewskie gesty i zachowania. Tytułową rolę zagrał kultowy aktor francuskiej Nowej Fali Jean-Pierre Léaud, którego znamy m.in. z filmów Truffauta i Godarda, i który odebrał w Cannes nagrodę za całokształt twórczości.
Ozzy
Ozzy to przesłodki piesek rasy beagle, ukochany pieszczoch całej rodziny. Kiedy jego właściciele Susan, Ted i Paula wyjeżdżają w podróż do Japonii, jego życie wywraca się do góry łapami. Ozzy trafia do luksusowego spa dla psów. Szybko okazuje się jednak, że wyglądający na raj hotel, to tak naprawdę szkoła przetrwania. Ozzy natychmiast wpadnie na plan ucieczki i od tego momentu zacznie się wielka, zwariowana przygoda. Z pomocą szybkich i futrzastych – Fronleya, Chestera i Doca, zrozumie na czym polega prawdziwa odwaga i moc przyjaźni.
Pim i Pom
Film animowany dla całej rodziny. Przyjaźń między impulsywnym, żądnym przygód Pimem i ostrożnym Pomem zostaje wystawiona na próbę, gdy muszą znaleźć drogę do domu. Dwa przezabawne kociaki czeka przy tym masa zwariowanych przygód.
Maria Skłodowska-Curie
Na koniec premier kinowych dwie polskie produkcje. „Maria Skłodowska-Curie” to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.
Bodo
Efektowny, iskrzący dowcipem i zrealizowany z rozmachem film, inspirowany życiem jednego z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorów przedwojennego polskiego kina. Wciągająca historia pierwszego kinowego gwiazdora, bohatera plotek i skandali, obiektu westchnień kobiet i idola mężczyzn. Jest rok 1916. Młody chłopak, Bodzio, ucieka z domu gdyż zamiast zostać lekarzem, jak chciałaby rodzina, marzy o karierze scenicznej. Jeszcze jednak nie wie, że mu się to uda i wkrótce stanie się gwiazdą. Kilka lat później Eugeniusz Bodo jest u szczytu sławy. Właśnie podpisał kontrakt z wytwórnią w Hollywood, dokąd chce wyjechać wraz z miłością swojego życia. Jego plany krzyżuje wybuch okrutnej wojny.
- « Poprzedni
- 1/3
- Następny »
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.