Philips przedstawił ofertę telewizorów na 2017 rok. Wśród nowoczesnych modeli nie zabraknie tych o rozdzielczości HD Ready, Full HD i Ultra HD. Jednak największym zaskoczeniem jest OLED TV o wielkości 55 cali.
Obecnie ujawniono specyfikacje techniczne 12 telewizorów, wchodzących w skład sześciu serii. Czym się odznaczają? Sprawdźcie jakie zmiany czekają posiadaczy TV z tegorocznej oferty, chociażby w aspekcie Smart TV.
Philips 22PFT4022/12
Philips jako jeden z nielicznych producentów ma w swojej ofercie telewizory o małych przekątnych. Jednym z nich jest Philips 22PFT4022/12. I co najważniejsze zapomnijmy o HD Ready, bowiem ten zaoferuje już rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli). Opcji poprawy jakości obrazu mamy niewiele, bowiem dopiero droższe modele odznaczają się większą liczbą ustawień. Jednak telewizor do kuchni albo do sypialni powinien być wystarczający.
O głos zadbają głośniki o mocy 6 W i system Incredible Surround. Z opcji multimedialnych możemy skorzystać z nagrywania USB. Pojawia się tylko pytanie czy mniejsze modele o wielkości 22 cali, tak samo, jak niektóre z 2016 roku będą bardziej pochylone w tył (zdj. powyżej)?
Philips PFT4132/12
W skład serii Philips FT4132/12 wchodzą modele o wielkościach 32 oraz 49 cali. Oba odznaczają się rozdzielczością Full HD, co ciekawe, bowiem większość modeli 32 cali oferuje tylko HD Ready. Do tego system dźwięku przestrzennego ma głośniki o mocy 16 W. Fajnie, bowiem ostatnio testowaliśmy TV 32 cali, także z lepszym (niż w konkurencyjnych TV) nagłośnieniem – Philips 32PHS5301.
Oczywiście modele nie zaoferują dostępu do internetu. Opcje multimedialne to raczej te standardowe, jak nagrywanie filmów, aktualizacja oprogramowania czy przewodnik telewizyjny.
Philips PUS6262/12
Czy reprezentanci serii Philips PUS6262/12 wejdą w skład telewizorów 100 Hz? Najważniejsze cechy to rozdzielczość Ultra HD, system Ambilight w wersji dwustronnej i głośniki o mocy 16 W. Na chwilę obecną to pierwsze telewizory Smart TV na 2017 rok. Z pewnością pojawi się jeszcze seria 5, póki co nie ma o niej oficjalnych informacji.
Niestety, modele o wielkościach 43, 50, 55 i 65 cali nie będą odznaczać się systemem operacyjnym Android. O tym, co przez to tracimy, możecie dowiedzieć się z naszego porównania systemów operacyjnych. Zapewne pozostanie nam przeglądarka internetowa oraz dostęp do najlepszych aplikacji Smart TV. Co jeszcze? Poczekamy, zobaczymy.
Philips PUS6162/12
Modele z serii Philips PUS6162/12 są bardzo zbliżone do wcześniejszej (powyższej serii). Tak naprawdę różnią się tylko dwoma rzeczami (poza oczywiście wielkością ekranu, zużyciem energii i ceną:) Pierwsza z nich to brak systemu Ambilight. Jeśli nie potrzebujemy kolorowych światełek wokół ekranu, z pewnością zaoszczędzimy też nieco gotówki.
Druga, charakterystyczna różnica to inna podstawa w serii Philips PUS6162/12. Model o wielkości 65 cali ma taką samą, jako linia Philips PUS6262/12 (zdj. powyżej). Natomiast telewizory o wielkości 43 i 55 cali mają podstawę wypełnioną po środku (zdj. poniżej).
Philips 65PUS7502/12
Philips 65PUS7502/12 to jeden z najwyższych (do tej pory ujawnionych) reprezentantów telewizorów LED o rozdzielczości Ultra HD. Tutaj zyskamy w końcu system Ambilight w wersji trójstronnej oraz zgodność ze standardem HDR. Tymczasem technologia potrójnego pierścienia i głośniki o mocy 30 W mają dać w końcu prawdziwe brzmienie podczas oglądania najlepszych filmów 2017.
Warto dodać, ze najprawdopodobniej od tej serii będziemy mieli system operacyjny Android w wersji 6.0 (Marshmallow). Do tego dodajmy większą ilość najważniejszych gniazd i złączy (4 HDMI, 2 USB) i możemy mieć najciekawszą serię w 2017 roku.
Philips 55POS9002
Zacznijmy od tego, że telewizor o wielkości 55 cali Philips 55POS9002 to model z ekranem typu OLED. Kilkanaście miesięcy temu przyglądaliśmy się takim wynalazkom (np. LG B6J, G6), jednak ich cena była zabójcza. W przypadku pierwszego OLED-a od Philipsa pewnie będzie podobnie. Chociaż poza nieskończenie wysokim kontrastem i niebanalną czernią, opcje poprawy obrazu oraz dźwięku są zbliżone do tych z serii PUS7502/12. Oczywiście dostajemy również Androida 6.0 (Marshmallow) i Ambilight w wersji trójstronnej. Jakże mogłoby być inaczej.
System dźwięku oferuje moc całkowitą 30 W. Ciekawe czy w ofercie Philipsa pojawią się jeszcze inne modele, takie z wbudowaną listwą głośnikową, żeby nie trzeba było dokupować osobno soundbara.
Źródła: philips, oprac.; rtvManiaK
Philips 22 calowy Full HD 22PFT4022/12 to niespodzianka
Tv zapowiadają się przyzwoicie,zobaczymy jak cenowo, wydaję mi się że Philips będzie mocnym graczem jeśli chodzi o średnią półkę cenową, na plus też OLED, większa konkurencja na rynku, Ambilight plus technologia OLED ,musi robić ogromne wrażenie.
Grubo! Całkiem przyjemna ta nowa porcja telewizorów.
A to Philips jeszcze produkuje TV? A nie czas Chińczyki klepią TV z logo Philipsa.
Firma TPV Technology z Hong Kongu przejęła biznes telewizorów od Philipsa. Do TPV należy także marka AOC produkująca monitory. TPV posiada fabrykę w Gorzowie Wielkopolskim.