W tym roku oferta telewizorów LG z rodziny Super UHD i OLED zapowiada się naprawdę ciekawie. Do wyboru będziemy mieli 15 modeli z pierwszej grupy (Super UHD) i 10 z linii OLED. Zobaczcie czego możemy się spodziewać.
W tym tygodniu przedstawiamy te najdroższe modele. Reprezentanci Super UHD i OLED powoli pojawiają się już w sklepach. Wcześniej przyglądaliśmy się ofercie telewizorów Full HD. Jeśli poszukiwałeś czegoś więcej, w kwietniu gościł u nas przegląd telewizorów Ultra HD. W końcu przyszła pora na te ostatnie: SUPER Ultra HD i OLED.
LG SJ800V to pierwsza seria wchodząca w skład rodziny telewizorów Super UHD. To co ma je wyróżniać na tle tradycyjnych telewizorów 4K to przede wszystkim bogatsze kolory (dzięki matrycy LED z Nano Cell), szerokie kąty widzenia i 100hz matryca (jak podaje producent). Panel Nano Cell IPS 4K Edge z lokalnym wygaszaniem i technologią Active HDR with Dolby vision z pewnością zamienią zwykły seans filmowy w niezapomniane przeżycie. Szkoda tylko, że głośniki wyprodukowane przy współpracy z Harman Kardon mają standardowo 20 W.
Smart TV są wyposażone w system operacyjny webOS 3,5, 4 złącza HDMI i 3 porty USB. Do obsługi telewizorów o wielkości 49, 55, 60 i 65 cali mamy pilota Magic albo opcję rozpoznawania głosu.
LG SJ810V to seria która według specyfikacji technicznej jest identyczna, co powyższa. Z jedną różnicą, bowiem modele o takiej samej wielkości ekranów odznaczają się inną podstawką.
LG SJ850V oferuje takie same opcje dotyczące poprawy obrazu, dźwięku oraz sieciowe i multimedialne z kilkoma różnicami. Po pierwsze lokalne wygaszanie jest bardziej zaawansowane (Advanced Local Dimming). Po drugie moc głośników wzrasta dwukrotnie za sprawą subwoofera o mocy 20 W, co daje łącznie 40 W i system dźwięku 2.2. I po trzecie reprezentanci tej serii występują tylko w 3 wielkościach, najmniejszy model to 55 cali.
LG SJ950V to seria, której wizualnie najbliżej do wcześniejszej. Co najciekawsze, według najważniejszych informacji ze specyfikacji technicznej obu modeli 55 i 65 cali, ta nie różni się od modeli o oznaczeniu SJ850V. Po co więc płacić więcej, skoro można mieć to samo w niższej (ale identycznej) serii?
LG SJ955V to wyjątkowa seria, bowiem tutaj zastosowano matrycę IPS 4K Edge, z technologią Active HDR with Dolby vision i Advanced Local Dimming. Pod kątem jakości obrazu dostajemy ponownie to samo, co w poprzedniej serii. Z tą różnicą, że głośniki oferują aż 60W, a my zyskujemy 4.2-kanałowy system dźwięku. W tej serii znajdziemy tylko telewizor o wielkości 75 cali.
LG SJ957V to rozszerzenie poprzedniej serii o model o wielkości…86 cali. Stąd ta kosmiczna cena przekraczająca 30 tysięcy złotych. I znowu z najważniejszych różnic te dotyczą tylko i wyłącznie dźwięku. W porównaniu do serii poprzedniej tutaj zyskujemy głośniki o mocy 80W i system dźwięku 5.2. Reszta opcji sieciowych i multimedialnych jest taka sama. Na tym modelu kończy się rodzina telewizorów Super UHD, a po niej zostaje 6 najdroższych serii – LG OLED TV.
LG OLED B7V to pierwsza z 6 serii telewizorów OLED na 2017 rok. Może się wydawać, że to dużo, jednak podobnie, jak w przypadku modeli z rodziny Super UHD często różnice pomiędzy tymi TV będą niewielkie. Tutaj poza matrycą OLED 4K i lokalnym wygaszaniem o nazwie Pixel Dimming, głównym wyznacznikiem doskonałego obrazu i dźwięku jest połączenie technologii Active HDR with Dolby vision z DOLBY ATMOS. Ta ostatnia to nowy system kinowego dźwięku przestrzennego, który ma wbić nas w fotel podczas oglądania najlepszych filmów. Do tego dochodzą głośniki o mocy 40W i system dźwięku 2.2.
Smart TV także oferuje system webOS 3,5, a z najważniejszych gniazd i złączy 4 HDMI, 3 USB i 2(RF, Sat). Do obsługi modeli o wielkości 55 i 65 cali, poza komendami głosowymi będziemy mogli użyć pilota Magic.
LG OLED C7V to tymczasem seria, która od powyższej (według specyfikacji technicznej) różni się tylko wyglądem. Ma inną podstawę, co nie zmienia faktu, że jeśli ktoś będzie chciał powiesić telewizor na ścianie, wybierze model tańszy, z serii B7V. Chyba, że obie serie przez kolejnych kilka miesięcy będą w tej samej cenie.
LG OLED E7N to tak naprawdę jeden reprezentant o wielkości 55 cali. I tutaj łatwo pogubić się w informacjach dotyczących tej serii. Ponownie według specyfikacji technicznej model różni się od powyższej dwoma rzeczami. Pierwszą jest wbudowany w podstawę soundbar (moc głośników jest taka sama). Druga to więcej gniazd RF 3(RF, Sat Main/Sub).
LG OLED E7V to seria w skład której wchodzą dwa modele o wielkości 55 i 65 cali. Według danych ze strony producenta te różnią się między sobą. Pierwszy nie oferuje lokalnego wygaszania Pixel Dimming, a moc głośników to 40W (system dźwięku 2.2). Drugi oferuje tą opcję wraz z głośnikami o mocy 60W (system dźwięku 4.2).
LG OLED G7V to tymczasem modele wchodzące dodatkowo w skład rodziny LG Signature (najlepsze z najlepszych telewizorów). Jednak w czym dokładnie nie wiadomo, bowiem znowu mamy to samo wyposażenie, co w serii powyższej z niewielką różnicą. Wersja 77-calowa oferuje lepsze nagłośnienie, dzięki głośnikom o mocy 80W. Pozostałe najważniejsze (identyczne) cechy to matryca OLED 4K, lokalne wygaszanie Pixel Dimming, technologia Active HDR with Dolby vision z DOLBY ATMOS czy system webOS 3.5.
LG OLED W7V to druga seria wchodząca w skład rodziny LG Signature. Z tym, że tutaj zyskujemy tylko reprezentanta o wielkości 65 cali. Aż nie chce się wierzyć, że poza wyjątkowym designem niewiele różni się w aspekcie jakości obrazu oraz dźwięku od serii powyższej. Z opcji poprawy obrazu zyskujemy Multi HDR with Dolby Vision, co oznacza, że wrażenia mają być lepsze. Najlepszy z najlepszych na CES 2017 ma głośniki o mocy 60W. Dla przypomnienia wersja 77-calowa z powyższej serii odznacza się 80W.
Z pewnością wzornictwo Picture-on-Wall robi wrażenie. Dzięki niemu telewizor można zainstalować na ścianie, używając magnetycznych uchwytów. Do tego matryca ma zaledwie 2,57 mm.
Philips 65PML9008 z serii The Xtra dostępny jest teraz w atrakcyjnej cenie w Media Expert.…
[indizar2:stronicowanie] [section:] Co warto oglądać w Netflix? Jakie nowe filmy i seriale na Netflix są…
Powstał nowy serial osadzony w uniwersum „W głowie się nie mieści”. Serial nosi tytuł „Wytwórnia…
Na YouTube pojawił się oficjalny teaser oraz krótki materiał zza kulis związany z aktorską adaptacją…
Amazon.pl przygotował atrakcyjną promocję na zakup czytnika e-book Kindle 16 GB! To doskonała okazja, aby…
Szukasz zestawu do wirtualnej rzeczywistości od Sony? Jeśli tak, to sprawdź rewelacyjna promocję na Sony…
Komentarze
Telewizor mam 3 tygodnie i nie mam do czego się przyczepić. Netflix super, Forza i Fifa 18 rewelacja. Również cenowo myślę OK https://www.ceneo.pl/51370529#pid=525
Podobają mi się komentarze laików dorabiających jako niby fachowcy... Mam telewizor 65SJ950V i ma Active HDR with Dolby vision oraz Advanced Local Dimming, czyli nie tylko, że różni się od SJ850, ale też ma tę samą matrycę co LG SJ955V. Lepiej nie polegać na opisach tych pożal się boże ekspertów... http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-65SJ950V-lg
Ceny z pupy do sześcianu.
Widać jeszcze nie czas na te ich super uhd i oled.
Trzeba zostać na FHD i poczekać aż ceny znormalnieją.
TV takiej klasy to się kupuje do porządnych konsol, telewizja nadaje w HD więc wystarczy ekran FHD (poza tym kto w tych czasach kupuje pakiety telewizyjne? Chyba same starsze osoby), a porządne konsole dopiero mają wyjść (Scorpio i pewnie rok po nim PS5).
Wówczas będzie można myśleć nad 4K, a teraz... niech sobie LG sam je kupuje :-)
Nie wypowiadaj się na temat rzeczy, o których nie masz zielonego pojęcia a na dodatek w życiu cie na nie nie będzie stać cebulaku.